Smartfony

Apple notuje świetną sprzedaż iPhone'ów - 73 mln w 3 miesiące

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Lata mijają, rynek mobilny systematycznie przechodzi kolejne zmiany, ale wygląda na to, że moda na smartfony iPhone nigdy się nie skończy.

Apple

Lata mijają, rynek mobilny systematycznie przechodzi kolejne zmiany, ale wygląda na to, że moda na smartfony iPhone nigdy się nie skończy. Apple cały czas może cieszyć się z ogromnego zainteresowania i dużych zysków, jakie generuje sprzedaż smartfonów z logo nadgryzionego jabłka.

W ostatnim czasie pisaliśmy, iż Samsung z każdym miesiącem zarabia mniej, a w kryzysie jest również Sony. Zdecydowanie lepiej wypada sprzedaż smartfonów LG, ale nawet ona na tle sytuacji Apple nie prezentuje się szczególnie imponująco.

Wedle analityków z KGI, którzy już wiele razy dzielili się z nami bardzo trafnymi prognozami, firma z Cupertino sprzedała w ostatnim kwartale zeszłego roku około 73 milionów egzemplarzy swoich smartfonów.

Rzecz jasna na czele list sprzedaży znajdują się najnowsze modele - iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus z wynikami odpowiednio 42 i 18 milionów egzemplarzy. Wciąż nie brakuje też chętnych na zakup iPhone'a 5S, którym zainteresowało się ponad 9 milionów klientów.

iPhone sprzedaż

Widoki na przyszłość również są dobre. W pierwszym kwartale tego roku Apple spodziewać może się bowiem około 61 milionów sprzedanych smartfonów. To wprawdzie mniej niż w przedstawionym wyżej okresie, ale jednocześnie około 41% więcej niż w 3 pierwszych miesiącach 2014 roku.

W czym tkwi, Waszym zdaniem, fenomen iPhone'ów?

Źródło: gsmarena, business.financialpost

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  Ta płynność i prostota.
  7
 • avatar
  Marucins
  I wychodzi szydło z worka.
  Wcześniej wyznawcy kłapali dziobami że wystarcza im 3,5" bo tam powiedział Steve.
  A jak wygląda to teraz? Każdy tylko czekał na premierę większego aby wymienić swój stary telefon na nówkę funkiel sztukę.
  4
 • avatar
  Arek9182
  Przeglądając te forum mam wrażenie, .ze jego prawdziwa nazwa powinna brzmieć Hatemark.pl
  4
 • avatar
  Detrioux
  Widać, że ludzie połknęli haczyk marketingu. Nie wszyscy znają się na telefonach i kupują to co drogie i proste. heh
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Właśnie, dla Amerykanów jak znalazł.
 • avatar
  adam6056
  A podobno bieda na świecie...
 • avatar
  bartekmustach
  Nie ważne jakiego bubla wypuściłoby Apple("wyginające sie" Ajfony) i tak będą sprzedawać się świetnie. Nie rozumiem tego i nie rozumiem, dlaczego produkty tej firmy dają poczucie(przynajmniej ludziom w naszym kraju - takie są moje spostrzeżenia dotyczące ludzi kupujących jabłkowe produkty), że są lepsi od innych. Niech mi ktoś to wytłumaczy jak małemu dziecku, bo nie ogarniam tego ciemnogrodu :)
  -1
 • avatar
  piotr8642
  Ciekawe co na to samsung
 • avatar
  Konto usunięte
  A to dlatego ze ludzie wieżą w to ze po zakupie Iphona będą mieć więcej stosunków niż właściciele innych smartfonow ;)