Klawiatury

Apple wprowadza klawiaturę dla pisarzy

przeczytasz w 0 min.

Najnowszy model klawiatury firmy Apple doczekał się polskiej wersji językowej. Klawiatura jest w pełni przystosowana do pisania bezwzrokowego. Adresowana jest więc przede wszystkim do osób zawodowo zajmujących się pisaniem: stenografów, pisarzy, scenarzystów oraz dziennikarzy.

Układ klawiatury jest zgodny z normą PN87, czyli tzw. „układem maszynistki”. Jest to jedyny stosowany w Polsce układ do pisania bezwzrokowego. Pozwala on na zapis polskich znaków diakrytycznych za pomocą pojedynczych klawiszy, co doceniają przede wszystkim osoby zajmujące się zawodowo pisaniem. - Jesteśmy przekonani, że klawiatura Apple stanie się prawdziwym hitem wśród osób piszących profesjonalnie. Zwłaszcza, że oprócz doskonałej ergonomii przekonuje także walorami estetycznymi – mówi Tomasz Włastowski, prezes zarządu iSource S.A.

Nowa klawiatura została zbudowana na bazie klawiatury Apple MB110 i różni się od pierwowzoru tylko polskim układem klawiszy QWERTZ. W stylowej obudowie z anodowego aluminium kryje w sobie zatem nie tylko zgodność ze standardami ale także doskonałą ergonomię, wyprofilowane klawisze oraz 2 porty USB. Dzięki temu „polska” klawiatura Apple zdecydowanie przewyższa funkcjonalnością inne produkty dostępne na rynku.

Klawiatura jest już na polskim rynku, w cenie niższej niż standardowy model. Sugerowana cena detaliczna to 133 zł.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!