Smartfony

Aktualizacja iOS psuje iPhone’y? Użytkownicy zgłaszają problemy

przeczytasz w 1 min.

Wydana w ostatnim czasie najnowsza aktualizacja iOS 16.5 oraz iPadOS 16.5 sprawia, że telefony i tablety nie współpracują z oryginalnym akcesorium Apple.

Ostatnia aktualizacja systemów operacyjnych dla jednych z czołowych urządzeń Apple, czyli iPhone’ów i tabletów sprawia, że użytkownicy nie mogą korzystać z dedykowanej przejściówki ze złącza Lightning na USB 3 do aparatu. O problemach piszą m.in użytkownicy Reddita, którzy jako winowajcę wskazują najnowszą wersję iOS/iPadOS.

iOS 16.5 zepsuł kompatybilność sprzętu z akcesorium Apple

Przejściówka, o której mowa służy do przenoszenia zdjęć i filmów z aparatu bezpośrednio na iPhone’a lub iPada. To dodatek, który często jest stosowany przez twórców kreatywnych na co dzień pracujących m.in. na iPadach.

“Od miesięcy używam oficjalnej przejściówki Apple Lightning na USB 3 do aparatu (...). Gdy zaktualizowałem system do iOS 16.5, adapter nie tylko w ogóle nie komunikuje się, ale nawet nie ładuje mojego telefonu” – wyjaśnia jeden z użytkowników akcesorium, który zwraca uwagę na problem ze sprzętem, którego wypowiedź cytuje portal 9to5Mac. “To musi być problem z iOS 16.5. Bardzo źle wygląda oficjalne akcesorium Apple, które przestaje działać przez aktualizację” – dodaje.

Przejściówka Apple Lightning na USB 3Przejściówka, której dotyczy problem (Źródło: Apple)

Jak wynika z komentarzy, kosztująca w Polsce 239 zł przejściówka staje się całkowicie bezużyteczna po aktualizacji. Akcesorium nie tylko nie komunikuje się telefonem lub tabletem jednocześnie uniemożliwiając przesyłanie plików, ale też nie pozwala na ładowanie urządzeń.

Gigant z Cupertino nie odniósł się do problemów, które dotyczą przejściówki. Wiadomo jednak, że Apple testuje kolejną wersję systemu oznaczoną numerem 16.6. Należy jednak spodziewać się, że wkrótce pojawi się łatka rozwiązująca rzeczony problem, która trafi do odbiorców w wydaniu iOS 16.5.1. Aby sprawdzić, z jakiej aktualnie wersji oprogramowania korzystasz, przejdź do Ustawień > Ogólne > Uaktualnienia.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Faflucy
  1
  To jak to jest, aktualizacja psuje iPhone, czy sprawia że akcesoria nie działają? Bo dla mnie to dwie różne rzeczy. Wy tam macie jakiś konkurs na najgłupszy tytuł czy po prostu pismaki benchmarka to dzbany? Kiedyś bardzo fajny portal a dzisiaj to dno.
  • avatar
   sn00p
   -2
   U mnie wszystko działa ale..... Dzieciaki z Andridami za 500 zł zaraz wpadną w szał i zaczną komentować jakie to Apple straszne! Brawo Norbert za napędzanie sekcji komentarzy i wyświetleń reklam. W końcu tylko o to tu chodzi.
   • avatar
    Gatts-25
    -2
    Jak czytam w wielu miejscach te wpisy propagandy amerykańskiej gdzie wazelina się wylewa i nawet ludzie są w stanie przepłacić od lat żeby nie mieć już gwintu to mnie cieszy, że amerykanie wymyślili coś takiego jak tak zwane szczepienia przeciwko Covid. Chamstwo i ego wylewa się z takich wpisów. Jakby był odgórny nakaz używania iPhone to w Polsce dzieci nie miałyby Smartfonów albo korzystali ze starych złomów tej firmy z lat 2012-2014 a nie z najnowszych modeli nawet jak są najtańsze. Okradanie Polski odbywa się od 1989 roku poprzez zawyżanie cen przez amerykanów i nikt z tym nic nie chce zrobić od lat. Lichwa powinna być tępiona u zarodka. W Polsce też mamy standardy amerykańskie bo wystarczy popatrzeć na ceny i skąd one się biorą zaczynając choćby od rolników. W skupie owoc może być tańszy nawet o 80% od tego co jest w sklepie. Wiem, że ludzie są na bakier z matematyką dlatego rządzi PiS więc przestawię przykład. Rolnik sprzedaje jabłka za 1.20 złotego a w sklepie są za 6,4 złotego. Jakby w Polsce było prawo właściwe to cena takich jabłek w sklepie nie byłaby wyższa od 2.4 złotego. Taki PKN Orlen jeszcze za rządów PO potrafił mieć na baryłce roby 3 złote zysku a za PiS w najwyższym punkcie Lichwy przysposobionej od amerykanów mieli nawet ponad 140 złotych zysku na baryłce Ropy. Jak widać Polscy są przyzwyczajeni do okradania bo Emeryci i Patologia uwielbia PiS w zdecydowanej większości. Niedługo 800+ a więc program, który patologii da więcej kasy by ta miała za co pić a jak trzeba to i wyżyć się na dzieciach. To samo jest z taką firmą Apple jakby działalność lichwy w tak zwanych Demokracjach była szykanowana i uśmiercana u źródła to patrząc na koszt produkcji iPhone 14 Pro Max wynoszący 464 dolary to w sklepie maksymalna cena powinna wynosić 928 dolarów i to za model z 256GB na dane użytkownika. Ale ludzie się godzą na to i chcą być okradani. Niektórzy to robią dlatego bo pieniędzy mają tak dużo, że manifestują swoje bogactwo poprzez kupowanie iPhone itp. W tych czasach bogactwo często niezbyt dobrze świadczy o człowieku bo zazwyczaj w ten sposób poświadczasz, że jesteś idealnym kombinatorem. Ja bym się źle czuł z tym, że moje pieniądze pochodzą z krzywdy ludzkiej a wielu nawet tym się nie interesuje dlatego od samego początku wiadome jakie typy osobowości razem z LGBT czy LGBT+ oraz całą masą Negroidów lgną do marki Apple. Są to ludzie, którzy dla własnego dobrego skrzywdzili by najbliższych. Czasy palenia czarownic na stosach odzwierciedlają obecne i o