Ciekawostki

Budują ekologiczną kopalnię bitcoinów. Wpadli na innowacyjny pomysł

przeczytasz w 1 min.

GDA i YPF Luz nawiązały współpracę w celu budowy ekologicznej kopalni bitcoinów. Obiekt ma oferować 1200 koparek kryptowalut, które będą napędzane gazem powstałym podczas wydobycia ropy naftowej.

Wzrost popularności kryptowalut przyczynił się do zwiększonego zainteresowania kopalniami kryptowalut, co z kolei przełożyło się na większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Rosnący popyt na energię może prowadzić do zwiększonego zużycia paliw kopalnych oraz wpływać negatywnie na środowisko naturalne. 

Rozwiązaniem problemu mogą być ekologiczne kopalnie kryptowalut, które przekształcają odpady w cenne źródło energii. Po ostatnich wzrostach kursów krytpowalut, takie projekty mogą generować duże dochody. Jeden z obiektów powstanie w Argentynie.

Ekologiczna koplania kryptowalut 

Firma Genesis Digital Assets Limited (GDA) nawiązała współpracę z państwową spółką YPF Luz, dzięki któremu ma powstać innowacyjna, ekologiczna kopalnia Bitcoinów. Obiekt zostanie wybudowany w Rincón de Los Sauces w prowincji Neuquén w Argentynie. Lokalizacja nie jest przypadkowa, bo kraj w Ameryce Południowej może pochwalić się drugimi co do wielkości zasobami gazu łupkowego na świecie. 

Kopalnia ma oferować 1200 koparek kryptowalut, a do jej zasilania zostanie wykorzystana elektrownia o mocy 7 MW (wspierana przez 1 MW mocy rezerwowej). 

Ekologiczne źródło zasilania 

Do zasilania kopalni zostanie wykorzystany metan, który jest uwalniany podczas wydobycia ropy naftowej – gaz osierocony standardowo nie jest wychwytywany, więc najczęściej jest spalany lub po prostu uwalniany do atmosfery. 

Nowy projekt pozwoli wykorzystać gaz do zasilania centrów obliczeniowych. Gaz będzie przekształcany w niezbędną energię elektryczną do napędzania koparek kryptowalut. Według ostatnich badań, dotyczących ponownego wykorzystania metanu, nowy pomysł może zmniejszyć emisję CO2 o 25 - 63%. 

Warto dodać, że projekt z wykorzystaniem metanu nie jest nowy. Wcześniej, na podobny pomysł wpadło przedsiębiorstwo Giga Energy, które czerpie ogromne zyski z innowacyjnej, ekologicznej kopalni kryptowalut.

Źródło: Crypto Economy

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Janisz
  3
  Marnowanie energii na generowanie bezsensownych ciągów zer i jedynek dalej pozostaje marnowaniem energii - można by tą energią naładować kilka pojazdów i był by z tego jakiś pożytek, a nie pożywka dla spekulantów...
  • avatar
   Janisz
   0
   Dlaczego admin portalu jeszcze tego ścierwa na usługach ruskiego bandyty nie zbanował i usunął śladów jego istnienia??
   Może tym czymś należało by się też zainteresować zanim sp..li do kraju demokracją stojącego - za Polską wschodnią granicą za przytulanie kasy od bandyty??
   • avatar
    pimpilok
    -6
    Rosja walczy o swoje interesy. Prawda jest taka ze zachód i NATO zbliżają się do rosyjskich granic i prężą swoje muskuły to Rosja nie będzie się temu przyglądać.
    Ukraina i tak jest skończona. Rosjanie już dawno przejęli inicjatywę na froncie a młodzi ukraincy dawno uciekli na zachod bo nie chcą umierać za Zalenskiego ktory tylko zebra o kolejne miliardy i sprzęt wojskowy a jego skorumpowana armia sprzedaje go pozniej Rosjanom i innym bylym republikom radzieckich.
    • avatar
     gormar
     0
     Przecież ekologiczny bitcoin to oksymoron. :(
     Nawet jeżeli specjalnie wybudują za własną kasę infrastrukturę do spalania metanu to tak uzyskaną energię mogli by przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego. Sposobów płatności mamy aż nadto.