Gry komputerowe

Argo to darmowy, sieciowy, taktyczny FPS na bazie Arma III

przeczytasz w 2 min.

Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend, a może i na wakacje, to... może już macie. Argo to taktyczna strzelanina 5v5, która może się podobać.

Powitajcie Argo. To „hardkorowa, taktyczna strzelanina pierwszoosobowa” oparta na Arma III, w którą wszyscy miłośnicy sieciowych zmagań mogą grać zupełnie za darmo, bo to Free2Play. Ot, prezent od ekipy Bohemia Interactive, która odpowiada za stworzenie obu tych gier.

Arma III to wydana w 2013 roku strzelanina, stawiająca na realizm i wynagradzająca umiejętność taktycznego działania na polu bitwy. Gra Argo pod tym względem niewiele różni się od pierwowzoru, tyle tylko że jest przeznaczona do sieciowych walk 5v5 w trzech trybach: Clash, Link i Raid.

W Clash dwie drużyny ścierają się ze sobą o określone terytorium, w Link celem jest zdobycie kluczowych punktów na mapie, a Raid stawia przed jedną drużyną zadanie odnalezienia terminalu, a druga musi chronić trzech potencjalnych lokalizacji. Całości dopełnia 10-osobowy co-op, w którym gracze walczą z AI.

Argo gra screen walka

Argo przenosi nas na (zmodyfikowaną nieco) wyspę Malden, którą kojarzyć będą wszyscy, którzy grali w pierwszą część Arma, debiutującą na rynku szesnaście lat temu. Mapa ma 62 kilometry kwadratowe powierzchni i tereny specjalnie zaprojektowane pod kątem różnego rodzaju rywalizacji.

Malden to 15 miasteczek i wsi, ale też lądowisko, bunkry, stacja radiowa, gospodarstwa, winnice i sady, pustynie czy formacje skalne. Eksplorując mapę i walcząc z przeciwnikami będziemy zdobywać punkty doświadczenia, które wykorzystamy potem do odblokowania broni, akcesoriów i narzędzi.

W Argo można grać zupełnie za darmo, ale jeśli chcecie wesprzeć twórców, to za 10 euro możecie kupić Supporter’s Pack, w skład którego wchodzą dodatkowe animacje, 23 przedmioty (które nie dają przewagi na polu bitwy), podświetlenie nicku oraz dostęp do serwerów premium.

Argo gra screen FPS

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że wymagania gry są naprawdę niskie, dzięki czemu większość z tych osób, które chciałyby zagrać, rzeczywiście otrzyma taką możliwość. Zresztą spójrzcie sami na rozpiskę poniżej:

Minimalne wymagania gry Argo:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor: dwurdzeniowy Intel Core 2,4 GHz lub AMD Athlon 2,5 GHz
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce 9800GT, AMD Radeon HD 5670 lub Intel HD Graphics 4000 z 512 MB VRAM
 • Miejsce na dysku: 20 GB

Zalecane wymagania gry Argo:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor:  Intel Core i5-4460 lub AMD FX 4300
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 7800 z 2 GB VRAM
 • Miejsce na dysku: 20 GB

Jeśli chcecie zagrać, odwiedźcie stronę Argo na Steamie:

Zagraj w Argo za darmo

A to już oficjalny zwiastun:

Źródło: Dark Side of Gaming, Steam

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michał 06
  -2
  Agro :)
  • avatar
   vader
   0
   "Argo przenosi nas na (zmodyfikowaną nieco) wyspę Malden, którą kojarzyć będą wszyscy, którzy grali w pierwszą część Arma"

   MALDEN to wyspa z Operation Flashpoint z 2001 roku a nie z Army :), fakt że Bohemia straciła prawa do tej nazwy przez Codemasters ale.. OFP a nie Arma

   ... PS. ojjj grało się, grało... PFLe, Coopy, CFOGi i inne takie tam :)
   • avatar
    Snake73
    0
    A kturym sie szczela?