Karty graficzne

ASUS GeForce RTX 2060 w wersji Dual EVO - karta może się podobać

przeczytasz w 1 min.

Model ASUS Dual EVO to kolejna wersja GeForce'a RTX 2060 w ofercie producenta. W odróżnieniu od zwykłego modelu Dual, karta wykorzystuje większe chłodzenie i pracuje z wyższymi zegarami. Sporym atutem akceleratora jest też sam design.

Firma ASUS poszerzyła ofertę kart graficznych GeForce RTX 2060 o model Dual EVO. Nowa konstrukcja została fabrycznie podkręcona i wykorzystuje autorskie chłodzenie.

Przygotowany model został wyposażony w nowe chłodzenie (podobne, ale mniejsze niż to w modelach GeForce RTX 2070 czy RTX 2080). Konstrukcja obejmuje aluminiowy radiator, kilka niklowanych ciepłowodów oraz dwa wentylatory Axial-tech - dzięki technologii 0dB Technology pozostają one wyłączone przy mniejszym obciążeniu.

ASUS Dual GeForce RTX 2060 EVO

Warto jednak zauważyć, że model Dual EVO zajmuje aż trzy miejsca dla kart rozszerzeń. Chłodzenie schowano pod efektowną obudową z podświetleniem RGB LED, a na rewersie laminatu znalazł się metalowy backplate.

GeForce RTX 2060 bazuje na układzie graficznym Turing TU106 w wersji z 1920 rdzeniami CUDA, 240 rdzeniami Tensor i 30 jednostkami RT. W wersji standardowej został on podkręcony do 1710 MHz, ale w ofercie producenta pojawią się również modele Advanced (1725 MHz) i OC (1785 MHz). Oprócz tego udostępniono 6 GB pamięci GDDR6 192-bit.

ASUS Dual GeForce RTX 2060 EVO

Do dyspozycji oddano wyjścia wideo DVI-D, HDMI 2.0b (2 szt.) i DisplayPort 1.4. Dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe złącze PCIe PEG.

ASUS Dual GeForce RTX 2060 EVO

Producent jeszcze nie ujawnił szczegółów na temat dostępności modelu GeForce RTX 2060 w wersji Dual EVO.

Źródło: ASUS

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Barszczu
  1
  No te atuty z powodu DYZAJNU są nie do pominięcia. Bardzo ładny backplate widać w 99% obudów, nawet tych z oknem... :-)
  • avatar
   kola01
   1
   Ktoś tu coś widzi co może się podobać? Patrzę i patrzę i nie mogę nic znaleźć. Podstawowy model o zwyczajnym wyglądzie. Nic szczególnego.
   • avatar
    mobil12
    0
    Jak się nie ma czym błysnąć w temacie podstawowego zadania karty to się trzeba powołać na jej wygląd, mimo że nikt jej w trakcie pracy podziwiał nie będzie ...
    Nvidia zamiast urealnić ceny swoich produktów gdy wspaniałe efekty, tensory i cała reszta okazały się zwykłym bełkotem marketingowym woli walić kasę w reklamy na portalach i zmieniać design swoich produktów bo jak raz się ktoś złapie i wywali kasę ...
    • avatar
     mobil12
     0
     Szanowny autorze tej reklamówki,
     "Sporym atutem akceleratora ..." to może być jego wydajność, a kolorowe pudełko czy design są jedynie dodatkiem za który nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ciekawe jestem kiedy tym wszystkim przygłupawym marketingowcom dobierze się do **** jakiś urząd. słowo DUAL sugeruje, że na karcie mamy dwa rdzenie krzemowe, a tu są jedynie dwa wiatraki, a karta jest po lekkim OC.

      no cóż, do firmy Asus od paru dobrych lat mam mieszane uczucia. z jednej strony marketingowy kit, z drugiej nawet w drogich produktach zdarzają im się jakościowe wtopy, z trzeciej cena produktów przy porównywalnych parametrach i jakości jest wyższa od konkurencji.