Laptopy

ASUS EcoBook z drzewa bambusowego

przeczytasz w 0 min.

Firma ASUS stworzyła nowy model komputera przenośnego o nazwie EcoBook – do jego budowy użyto drzewa bambusowego. Po urządzeniach wykonanych z poliwęglanu, stopów aluminiowo-magnezowych i skóry przyszedł czas na drzewo bambusowe.

„Bambus jest wizytówką Azji. To piękny, naturalny materiał przywołujący na myśli prostą formę oraz minimalizm azjatyckiej filozofii Zen. Stworzony przez ASUS EcoBook udowadnia, że w świecie nowoczesnych technologii jest miejsce na surowce naturalne. ASUS jako pierwsza na świecie firma do budowy konstrukcji notebooka użyła naturalnych materiałów – paneli z drzewa bambusowego. Mamy nadzieję, że ekologiczny EcoBook stanie się wzorem do naśladowania dla innych producentów zaawansowanych technologicznie urządzeń.” – powiedział Sean Chen, Country Manager w ASUS Polska.


Oprócz walorów ekologicznych bambus jest pięknym materiałem, którego skopiowanie za pomocą środków przemysłowych jest bardzo trudne. Dzięki dużym możliwościom obróbki materiału (na przykład przy użyciu lasera) każdy klient ma możliwość dowolnego personalizowania obudowy notebooka. Jednocześnie urządzenie jest bardzo trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Udowodnił to między innymi udział EcoBooka w wyprawie na Mount Everest.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login