• benchmark.pl
 • Mobile
 • Asus planuje przejęcie HTC i może dokonać tego bardzo małym kosztem [AKT.]
Mobile

Asus planuje przejęcie HTC i może dokonać tego bardzo małym kosztem [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Potwierdził to sam Johnny Shih - dyrektor generalny firmy Asus.

Asus planuje przejęcie HTC

Czyżby zbliżał się koniec HTC? Od dłuższego czasu pojawia się sporo doniesień o coraz gorszej kondycji finansowej tajwańskiego producenta i nie są to plotki, ale fakty. Wygląda na to, że mamy już pierwszych zainteresowanych wykorzystaniem takiego stanu rzeczy.

Do sieci trafiły niezwykle ciekawe informacje, wedle których przejęcie HTC planuje Asus. Również w tym przypadku mowa o wiarygodnych doniesieniach, ponieważ potwierdził to sam Johnny Shih - dyrektor generalny firmy Asus.

Jakby tego było mało, jej dyrektor finansowy [David Chang - przyp. red.] wyjawił w ostatnim wywiadzie, iż rozmowy na ten temat trwają wewnątrz firmy od pewnego czasu. Jakiekolwiek decyzje jeszcze nie zapadły, chociaż gdyby było inaczej to zapewne teraz byśmy się tego też nie dowiedzieli.

Od czasu premiery smartfona One M9 akcje HTC spadły o prawie 50%. Jeszcze w 2011 roku firma wyceniana była na 33,8 mld dolarów. Obecnie jej wartość oscyluje w granicach 2 mld dolarów, a zatem doskonale widać, jak bardzo spadła na przestrzeni kilkudziesięciu miesięcy.

Zastanawiać można się nad czym, czy przejecie HTC rzeczywiście jest teraz czymś czego Asus potrzebuje. Znajduje się on bowiem na zupełnie przeciwległym biegunie i jego smartfony notują coraz lepsze wyniki sprzedaży.

AKTUALIZACJA, 15.06.2015

Wygląda na to, że jak zawsze przy tego typu doniesieniach czekać będzie nas sporo sprzecznych informacji. Przywoływany już David Chang nieco uściślił swoją wypowiedź. Cały czas twierdzi wprawdzie, że rozmowy dotyczące przejęcia firmy HTC rzeczywiście miały miejsce, ale szanse na transakcję są bardzo małe. Asus chce bowiem rozwijać się dotychczasową drogą, a nie poprzez przejmowanie zewnętrznych firm.

„Rozmawialiśmy na ten temat wewnątrz firmy, ale szanse faktycznego przejęcia nie są duże. Asus jest firmą, która uzależnia się od wzrostu organicznego.”

Źródło: phonearena, pocketnow, reuters

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  16
  ASUS robi bardzo dobre urządzenia, takie jak HTC kiedyś. Moim zdaniem to ruch który wyszedłby ASUSowi na dobre, a tego im życzę :)
  • avatar
   xpaxpl
   0
   patrząc na zakup motoroli przez googla czy zakup nokii przez ms to chyba średni pomysł no chyba żeby zależało im na ich patentach a sama firmę/markę chcieli by uśmiercić …