Laptopy

Innowacyjny Asus Transformer Book Trio łączy komputer, laptop i tablet w jednym urządzeniu

przeczytasz w 1 min.

Asus zaprezentował na targach Computex innowacyjne urządzenie 3 w 1: laptop, desktop i tablet.

Asus Transformer Book Trio widok windows 8

Targi Computex Taipei 2013 przyniosły zapowiedź kolejnego interesującego urządzenia. To Asus Transformer Book Trio, które według zapewnień producenta jest połączeniem 3 urządzeń: komputera typu desktop, laptopa oraz tabletu. Czy to w ogóle jest możliwe?

Na pierwszy rzut oka, to po prostu tablet ze stacją dokującą. Tym, co go wyróżnia, jest fakt, że stacja dokująca może funkcjonować całkowicie niezależnie – wystarczy podłączyć ją do ekranu monitora, by korzystać z niej jak z tradycyjnego desktopa. Stacja wyposażona została w najnowszy procesor Intel Haswell Core i7-4500U 1,8 GHz, dysk twardy o pojemności 1 TB oraz system operacyjny Windows 8.

Tablet wyposażony został z kolei w procesor Atom Z2580 2 GHz, 64 GB dysk flash oraz system operacyjny Android (Jelly Bean). Całości dopełnia ekran o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli.

Asus Transformer Book Trio widok windows 8

Po podłączeniu stacji dokującej z tabletem otrzymamy klasycznego laptopa z możliwością błyskawicznego przełączania się między systemami operacyjnymi za pomocą specjalnego przycisku.

Warto dodać, że każde z urządzeń posiada oddzielną baterię umożliwiającą pracę nawet przez 15 godzin, bez konieczności podłączania się do zewnętrznego źródła zasilania.

Asus Transformer Book Trio ma trafić na rynek w 3 kwartale tego roku. Nieznana jest na razie cena urządzenia.

Źródło: verge, engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    piotrek8x
    2
    A do tego w tym tablecie powinien siedzieć smartfon którego da się wyjąć, tak jak to Asus już zrobił :D
    • avatar
      webster58
      -1
      and the brick was shut
      • avatar
        webmaniack
        0
        Świetna sprawa, aczkolwiek ciekawy jestem, czy jak mamy podłączoną stację i uruchomionego androida (tak wiem, będzie to rzadkość, bo z klawiaturką jednak więcej zrobimy na Windows 8), ale jednak jak to zrobimy, to czy Windows 8 jest zamykany, czy hibernowany, żeby nie zeżerał prądu. Gorzej jak jest przełączany i wtedy oba systemy żrą prąd.
        Generalnie bardzo fajna sprawa, bo android jest bardzo fajny "do noszenia", ale jednak nie jest to Windows, na którym często trzeba zrobić coś produktywnego.
        Idealną sprawą by było, gdyby można było uruchomić Windows 8 bez podłączenia stacji dokującej. W każdym razie fajnie, że się coś na tym polu ruszyło, myślę że to jest przyszłość.
        • avatar
          mike278
          0
          I dodatkowo bedzie w domu robil za piecyk co. Chlodzenie azotem chyba tam podlacza ;) dodatkowo kwestia ladowania, ile czasu trzeba zeby naladowac 2 baterie (jednoczesnie?) i korzystac rownoczesnie ze stacji?