Internet

Chińskie Baidu pozywa Apple, chodzi o podróbki ich chatbota Erniego

przeczytasz w 1 min.

Baidu to chiński gigant wyszukiwarek internetowych, który 16 marca zaprezentował swojego opartego na sztucznej inteligencji chatbota o imieniu Ernie. Teraz firma pozywa Apple, bo w jego sklepie pojawiły się podróbki chatbota.

Ernie od Baidu

Chatbot Ernie jest chińską odpowiedzią na ChatGPT od OpenAI. Firma zaprezentowała, że Ernie jest kompetentny również w generowaniu obrazów i tworzeniu poezji w chińskich dialektach, a na pokazie przygotowywał według instrukcji prezentację w PowerPoincie, podsumowuje sprawozdania finansowe i przygotowuje plan podróży.

Teraz Baidu składa pozwy w Sądzie Ludowym Haidian w Pekinie przeciwko programistom stojącym za podrobionymi aplikacjami mającymi udawać bota Erniego, które dostępne są w sklepie Apple. Pozywa również samo Apple za sam fakt udostępnienia przez nie w sklepie aplikacji będących jawnym fałszerstwem.

Baidu idzie do sądu

Firma w piątkowym oświadczeniu potwierdziła, że obecnie chatbot Ernie nie ma żadnej oficjalnej aplikacji. Oświadczenie ukazało się na koncie chatbota w WeChat razem ze zdjęciem z sali sądowej. Apple na razie nie skomentowało sprawy, a agencja Reutera podaje, że na dzień 8 kwietnia 2023 roku, w Apple App Store są co najmniej cztery fałszywe aplikacje tytułujące się jako bot Ernie. 

Do czasu oficjalnego ogłoszenia przez naszą firmę, każda aplikacja Ernie, którą widzisz w App Store lub innych sklepach, jest fałszywa.
-podaje Baidu w oficjalnym komunikacie

Źródło: reuters

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bazyliszek
  7
  ej przecież chińskie prawo dopuszcza podróbki, to o co im chodzi?
  • avatar
   pawluto
   3
   Kto mieczem wojuje od miecza ginie...hahahaha
   Kraj który wszystko podrabia nagle zauważył że ktoś ich podrobił...hahahahaha
   • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    0
    szkoda że nie pozwali pewnej sieci sprzedaży o skonstruowanie ........ Kerfusia :)
    • avatar
     Zero-Cool
     0
     A Baidu to nie jest Chiński odpowiednik Amerykańskiego GPS? A nie to Beidou, ach te wymyślne podobnie brzmiące słowa, to tak jak kiedyś Nokia miała symbiana a ja kiedyś jak szukałem o nim informacji zjadłem jedną literkę i szukałem informacji o sybianie...

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login