Gry

Czy Battlefield 2042 czymś zaskoczy w 2023 roku?

przeczytasz w 2 min.

Twórcy Battlefield 2042 podzielili się na dedykowanym blogu gry nowościami, które pojawią się w produkcji w 2023 roku. Wśród nich można znaleźć pierwsze szczegóły na temat kolejnych sezonów.

Battlefield 2042 - nadchodzące nowości

Od debiutu sieciowej strzelanki Battlefield 2042 minął już rok. Niedawno miała miejsce premiera 3. sezonu o nazwie Eskalacja, a tymczasem studio EA DICE zapowiada kolejne nowości. Pierwsze zmiany w grze pojawią się już w grudniu. Wówczas do Battlefield 2042 trafi patch 3.1. Gracze będą mogli sprawdzić nową wersję mapy „Manifest" - będzie miała flagi sztabu bliżej pola bitwy, ciaśniejsze przestrzenie, lepszą widoczność i osłony, a także poprawione przejścia między flagami, co da możliwość skuteczniejszej obrony oraz ataku.

Z kolei na początku przyszłego roku, w ramach aktualizacji 3.2 duże zmiany otrzyma mapa „Rozłam". Platforma wiertnicza zostanie przeniesiona bliżej miejsca akcji, pojawią się też nowe sposoby na interakcje z lodem oraz kolejne flagi w okolicach miasta i rafinerii. Jak podkreślają twórcy, aktualizacja ta będzie dużym krokiem, gdyż ponownie w grze pojawią się klasy:

Obecni specjaliści zostaną przydzieleni do zdefiniowanych ról z zestawem gadżetów i sprzętu, który będzie pasować do ich zadań na polu bitwy.

W 4. sezonie pojawi się przerobiona mapa „Wrakowiska" oraz nowy specjalista, który zarazem będzie ostatnim wprowadzonym do Battlefield 2042. Studio potwierdziło również 5. sezon, w którym pojawi niedostępny wcześniej sprzęt, przepustki bojowe i inne elementy. Twórcy ujawnili też kilka szczegółów o nowej mapie:

Nowa mapa sezonu 5. będzie zapomnianym polem bitwy z ery Battlefield 4. To zarośnięty obszar, pełen roślin i zniszczeń po wojnie w 2042 roku. Zachęci to do łączonych starć piechoty i pojazdów, przez co ważna będzie współpraca z drużyną.

W grudniu masz szansę sprawdzić Battlefield 2042 za darmo

Jeśli macie ochotę zagrać w Battlefield 2042, to w tym miesiącu pojawi się kilka okazji, by zrobić to za darmo. Ograniczony bezpłatny dostęp na wszystkich platformach to szansa, by sprawdzić:

 • ponad 15 map (w tym 4 przebudowane pola bitwy),
 • 100+ broni i gadżetów,
 • 40+ pojazdów,
 • 13 specjalistów,
 • 6 trybów gry.

Na graczy czeka również pakiet powitalny Battlefield 2042, a w nim specjaliści poprzednich sezonów (Ewelina Lis i Charlie Crawford), epickie skórki na pojazd i broń oraz rzadka zawieszka.

Gra będzie dostępna w darmowym dostępie do 5 grudnia 2022 na platformie Steam oraz konsolach Xbox, a także od 16 do 23 grudnia 2022 na PlayStation.

Źródło: ea.com, steam

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szydas
  1
  Kupiłem, na szczęście w promocji. W to nie da się grać. I nie mówię o warstwie graficznej czy samej rozgrywce, chciaż trochę bugów trochę widać. Ta gra nie ma nawet przeglądarki serwerów. Przez kilkanaście godzin gry więcej niż połowa czasu to oczekiwanie na dołączenie do "lobby". NIe wiem, czy serwery są tak pełne, że nie można do nich dołączyć czy tak puste, że nie można doczekać się minimum zawodników. Tak czy siak wróciłem do BF5.
  • avatar
   kabat
   1
   Bez kampanii single player - co za chory pomysł, nawet tego nie instaluje choć jest za darmo w game pass. A jestem fanem serii bf i cod.