Ciekawostki

Kiedy wrócimy do normalności? Bill Gates udzielił obszernego wywiadu polskim mediom

przeczytasz w 2 min.

Wywiad z Billem Gatesem przeprowadzili Piotr Kraśko i Dorota Wysocka-Schnepf w ramach wspólnego projektu Gazety Wyborczej i TVN24.

Bill Gates, który obecnie zajmuje się działalnością filantropijną udzielił obszernego wywiadu polskim mediom, w którym odpowiedział na liczne pytania z zakresu katastrofy klimatycznej oraz pandemii.

Bill Gates przewidział pandemię

Gates już w 2015 roku ostrzegał o możliwości pojawienia się pandemii, na którą w ogóle nie byliśmy gotowi. Podkreślał również, że bardziej boimy się wojny atomowej niż wirusów, a to właśnie pandemia może nadejść o wiele szybciej. Niestety, miał rację. Aktualną sytuację określił straszną tragedią, po której nie będziemy w stanie do końca wyliczyć wszystkich strat. Jedyną dobrą wiadomością jest dostęp do szczepionek i przyspieszony rozwój cyfryzacji, dzięki któremu jesteśmy w stanie zrobić więcej w krótszym czasie.

Świat powinien wrócić do normy do końca 2022 roku

Pandemia zmusiła nas do zastanowienia się nad tym, co do tej pory uważaliśmy za oczywistość. Obecnie zmieniliśmy znaną nam pracę na Home Office, a uczniowie przymusowo przeszli na edukację zdalną.

Według Gatesa już widać koniec pandemii, ponieważ są szczepionki, dzięki którym istnieje duże prawdopodobieństwo, że liczba zakażeń będzie spadać do końca tego roku. Jednak dopóki istnieje pandemia, nie pozbędziemy się ograniczeń takich jak dystans i maseczki. Przepowiada również, że do końca 2022 roku powinniśmy już wrócić do normalności.

Katastrofa klimatyczna gorsza od pandemii

Miliarder powiedział, że skutki katastrofy klimatycznej mogą być znacznie bardziej dotkliwe niż aktualnie panującej pandemii. Jednocześnie cieszy go, że zainteresowanie problemem klimatu wzrosło. Zachęca do większych inwestycji w zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, abyśmy mogli prowadzić życie znane nam do tej pory, jednocześnie wykorzystując nowe, nieemisyjne sposoby na pozyskanie energii.

Gates podkreślił, że epidemia rozrosła się do pandemii, ponieważ nie podjęto wystarczających działań oraz zignorowano ostrzeżenia zarówno jego, jak i naukowców. Niektóre kraje poradziły sobie z tym lepiej, jednak większość nie podeszła wystarczająco poważnie do szybkiego diagnozowania na wczesnym etapie, dzięki czemu można było ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Teraz miliarder bije na alarm w sprawie kryzysu klimatycznego i jest pewien, że walka z nim będzie znacznie trudniejsza niż z pandemią.

Źródła: TVN24, Gazeta Wyborcza 

Warto zobaczyć również:

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Tak poza tym....czemu gość od Microsoftu jest brany za jakikolwiek autorytet w dziedzinie epidemiologii? Człowiek o wielu talentach. Dziwne, że czego by się nie dotknął zarabia na tym horrendalne pieniądze....taki tylko przypadek
  • avatar
   KENJI512
   5
   Do normalności wrócimy, gdy przestanie się pandemia opłacać monarchom i korporacjom ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Widzę tutaj jakiś komentarz o Konfederacji, że są oszołomami. Tylko rok temu jako jedyni mówili, że na dwóch tygodniach to się nie skończy....i co minął rok i już 3cia fala. Co tam pojawią się kolejne mutacje z jakiegoś Zimbabwe i będzie kolejna fala. Mamy ponad 190państ więc tych fal może być w huhu. Interesujące, że tak naciskają na szczepionki a nie na znalezienie leku...no ale lek jest podawany jak ktoś jest chory a szczepionka dla każdego więc co jest bardziej opłacalne dla pharmy? Życząc wszystkim zdrowia za rok spotkamy się tu na portalu i nie bądźcie zdziwieni, że dalej trwa jakiś lockdown lub inne ograniczenia.....
    • avatar
     Veritatis
     4
     Ha ha ha. Gość od skopanego od zawsze systemu operacyjnego stał się obecnie guru "lecznictwa międzynarodowego". Dawna temu już pisałem, że Benchamark stał się śmieciową witryną.
     • avatar
      brovar
      3
      Jak tylko zobaczyłem nagłówek, to wiedziałem, że w komentarzach będzie fajnie, ale nie spodziewałem się aż takiej przewagi foliarstwa. Quo vadis, świecie?
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       ktoś jeszcze słucha tego idioty? Gość był sponsorem twórcy testu PCR, WHO i zainwestował sporą kwotę w szczepionki,,, wystarczy połączyć kropki.
       • avatar
        piomiq
        1
        > Gates już w 2015 roku ostrzegał o możliwości pojawienia się pandemii, na którą w ogóle nie byliśmy
        > gotowi.
        Poproszę o odnośniki (choć jeden) do publikacji, gdzie ten pan ostrzegał, bo tak to jest puste/czcze gadanie.
        • avatar
         Marucins
         0
         "Gates już w 2015 roku ostrzegał o możliwości pojawienia się pandemii,"
         Pandemia??
         Zaraz zaraz - o czym wy tu piszecie. Marta o jakiej pandemii ty tu piszesz?
         To że ludzie umierają na wszystkie dotychczasowe choroby to coś pandemicznego?

         Zobaczcie na Chiny - oni przestali już robić testy - nic im nie da kolejny wynik ile osób rzekomo jest zarażonych. To też żadne państwo nie przyzna się do błędu że niepotrzebnie robiono to czy tamto.
         Weźmy taką Szwecje - pod naporem innych państw i możnych tego $wiata zmienili zasady. No bo jak to wszyscy tak a oni inaczej... i że wszystko jest OK!?
         • avatar
          mikrofonkameragps
          -1
          Ręce opadają...


          Marta litości !
          • avatar
           Much_
           -1
           Hahaha 2022.... ja myślę że optymistycznie można myśleć o 2023/24 :)
           • avatar
            piccardo
            -1
            Ok rozstrzelać takich konusów co mają za dużo $ i przekupili patałachowatych sprzedajnych polityków itp. Wprowadzić ostre prawo z ogromną odpowiedzialności dla każdej instytucji wypływającej na społeczeństwo i wszystko uleczone.
            • avatar
             decrypterie
             -2
             Bill Gates + TVN + Gazeta Wyborcza :-D Po nagłówku już wiem by nie czytać dalej :D
             Dla fanów Billa proponuje :
             https://www.youtube.com/watch?v=q-KBlHM3zMM
             • avatar
              danieloslaw1
              -2
              Za ten stan panstwa mozemy podziekowac ludziom co glosowali o 90lat na lewice. Prawicowe partie nigdy w pl nie rzadzily i mamy taki oto efekt. No cóż socjalizm to nie byl prawdziwy i kolejny zadziala ;/
              • avatar
               Konto usunięte
               -2
               odchodząc od tematu Billa Gatesa.

               wszyscy biją na alarm że katastrofa klimatyczna itp. że odnawialne źródła energii itp. Ekolodzy biją na alarm że planeta się przegrzewa. Wszyscy stawiają panele fotowoltaniczne i termy. i co? to nadal powoduje grzanie się planety, nawet jak usuniemy wszelkie gazy cieplarniane.

               za to żaden JOŁOP nie pomyślał, że trzeba rozpocząć działania aby zacząć schładzać planetę.

               pytacie się ..... JAK ? bardzo prosto. mamy sporą powierzchnię jałowych oceanów (nie mylić ze stefami z ruchem pionowym, to tam światło daje życie). na tych jałowych obszarach potrzebne są panele. ale nie po to by absorbować energię, lecz aby się jej ..... pozbywać. Jak? panel musi mieć stronę błyszczącą odwracaną do góry w dzień, i czarną odwracaną do góry nocą. w ten sposób w nocy wypromieniowuje, a w dzień ogranicza absorpcję energii słońca.

               konstrukcja prosta jak budowa cepa, do tego wystarcza relatywnie niewielkie zasilanie aby odwracać te pływające panele w cyklu dobowym. oczywiście potrzebna jest jeszcze funkcja składania, aby dało się to łatwo przemieszczać, i zabezpieczać na czas sztormu. i tyle wystarczy.

               *ale nikt się za to nie chce wziąć*.

               chłodzenie chłodzenie. bzdury nie? a popatrzcie jak działa silnik. z jednej strony grzanie pozyskane z benzyny, z drugiej strony wielka chłodnica. nasza planeta długo nie wytrzyma bez chłodzenia, mnie zastanawia jak długo jeszcze będziemy biernie się temu przyglądać. sama walka z CO2 to zbyt mało.
               • avatar
                piomiq
                -2
                > w którym odpowiedział na liczne pytania z zakresu katastrofy klimatycznej oraz pandemii.
                A to Bill Gates stał się ekspertem od klimatu, wirusologii i pandemii na świecie. Myślałem, że on się zna na systemach operacyjnych i programowaniu.....
                • avatar
                 Marekpe
                 -2
                 Te przedbiegi to krawędź globalnej transformacji.Wirus(ściema) + Kryzys Gospodarczy to Agentura NWO chcą zniszczyć Polskę i Polaków Eko Terroryzmem.

                 To co dzieje się od początku tego cyrku,zmierza do horroru.Ludzie nie zdają sobie sprawy co szykują nam zdrajcy i słudzy szatana,niewolnictwo! ale na taką skalę o jakiej nikomu nie przyszło by na myśl.Ale widocznie,póki jeszcze mogą ludzie w miarę normalnie żyć ich nie rusza.Aż sam się dziwię że ludzie są nadal bierni w tej propagandowej i zakłamanej rzeczywistości-mało wam dowodów?! To są jawne i ewidentne KŁAMSTWA! Obudźcie się i róbmy coś bo to jest chore! Nie słuchajcie głupot jakimi was karmią media bo wszelkie formy przekazu tj tv,radio to ich broń aby nas zastraszyć.Nie widzicie że robi się coraz większy bajzel! oto im chodzi,żeby nas zniszczyć i nie dajcie się szczepić świństwem modyfikujące wasze geny,trucizną która nie daje wam żadnej gwarancji bezpieczeństwa.
                 Nachodzą mnie myśli o zbliżającym się Końcu Świata bo to nie jest normalne i takie rzeczy nie wywołują na skalę globalną normalni ludzie tylko psychopaci,dlatego tylko Bóg nas może ochronić po przez naszą wspólną wiarę i modlitwę przed złym.

                 Cytuję człowieka myślącego i jemu podobnych.

                 MILCZENIE "owiec"?

                 Kiedy zamknęli nam firmy, milczeliśmy.
                 Kiedy zabronili oddychać świeżym powietrzem, milczeliśmy.
                 Kiedy zamknęli szpitale przed chorymi, milczeliśmy.
                 M
                 Zamknęli nam cmentarze
                 Skazali na śmierć przewlekle chorych
                 Zabraniają spotkań w święta
                 Zamknęli nasze dzieci w domach
                 Zamknęli seniorów
                 Zabronili odwiedzać w szpitalu krewnych i bliskich
                 Zabronili matkom dostępu do dziecka po porodzie
                 Zabronili rodzicom odwiedzać chore dzieci w szpitalach

                 Zakładamy dzieciom i sobie szmaty na twarz generując choroby.

                 Zabronili spotkań.
                 Ustalili za nas, że będą wstrzykiwać chemię do naszych organizmów
                 Wprowadzili bezprawie
                 Pozbawili prawa do bycia PODMIOTEM prawa
                 Pozbawili człowieczeństwa
                 Pozbawili godności

                 A MY SIĘ NIE OBUDZILIŚMY

                 Naiwnie wierzymy, ze to zaraz się skończy. Wbrew logice wierzymy notorycznym kłamcom, że kolejny raz nas nie oszukają.
                 Negujemy fakty.

                 Ileż razy pisałem, że będzie drugi lockdown na jesień, że będzie trzeci na wiosnę. Nie wierzyliście. Drugi już jest. Trzeci będzie. Potem czwarty.
                 Cały następny rok będzie tak
                 • avatar
                  kalkulatorek
                  -4
                  Bill, a mi starsza 640 kb ramu. I tyle w temacie
                  • avatar
                   Fstyt
                   -5
                   Covidiotów niestety nie brakuje, niedługo drzwi nam zaspawają żebyśmy czasem z domu nie wychodzili. Już specjaliści od pisu widzą wojsko na ulicach. A tymczasem Niemcy wycofują lockown, a kraje/stany bez lockownu mają się lepiej niż te z.
                   W tej kwestii Konfederacja to jedyny głos rozsądku w Polskim parlamencie, reszta bardziej przejmuje się opinią publiczną, niż dobrem kraju i obywateli.
                   • avatar
                    Komar_2
                    -5
                    Jak się czyta komentarze to ręce opadają. Nie ma się co dziwić, że obecna władza tak stara się zniszczyć edukacje bo jak widać głupim niedouczonym narodem łatwiej sterować i wszystko można im wmówić.
                    Czemu Bill się wypowiada na takie tematy? Bo przez wielu baranów jest oskarżany o powstanie tego wirusa. Wiadomo od dawna, że ten wirus zwany Sars 2 jest bronią biologiczną i powstał w chinach przy pomocy Francji.
                    Druga sprawa jako jeden z najbogatszych ludzi na świecie inwestuje w dzieciny które mają poprawić sytuację jak by kupił Polfe Tarchomin by opatentować szczepionkę to polska firma by była oskarżana o stworzenie tego wirusa.
                    Niestety najgorsze jest to, że nic się nie zmieni po zakończeniu pandemii, pęd ludzi do konsumpcji powoduje to, że są zaślepieni tylko swoimi potrzebami nic więcej się nie liczy jak tylko potrzeba kupna nowego telefonu, telewizora czy komputera
                    • avatar
                     kamishi
                     -12
                     Oszołomy z konfederacji zaraz będą krzyczeć :)
                     • avatar
                      Plooto
                      0
                      Wystarczy nie oglądać i czytać wiadomości i już robi się normalniej ;)
                      • avatar
                       _-_-_-_
                       0
                       Ale to przecież twór pana Billa zapoczątkował ten koszmar klimatyczny, wszak serwerownie i systemy odpowiedzialne za POMOC ONLINE tzn. raportowania, szpiegowania i inne ... generują taki ruch sieciowo/elektryczny że za 10lat prądu nam zabraknie. 99.99% sprzętu generuje ruch zbędny w 98.99% przypadków, no bo przecież korpo które stworzył pan Gates chce mieć i wiedzieć wszystko, prawda? Dlaczego Wy wszyscy (producenci oprogramowania i sprzętu) udajecie teraz, że niewinni jesteście, nie wiem. Pan Gates powinien zerknąć choćby w temat wyprodukowanych na marne smartfonów Microsoft Lumia, które praktycznie rzecz biorąc w 98% przypadków wszystkie wylądowały na wysypiskach. A dlaczego? Bo to co stworzono w Microsofcie aż w 65% przypadków nie jest użytkowalne a teraz martwią się pewnie eko znawcy, gdzie zakopać setki milionów plastikowych płyt CD/DVD z niepotrzebnymi już wydaniami starszych Windows, prawda? Nie dało się "jechać" tylko na instalatorach sieciowych czy obrazach ISO pobranych z sieci, prawda?

                       Wk..wia mnie te sztuczne martwienie się o świat...
                       ale... taka płycizna mogła zostać wyemitowana tylko przez te stację, przez którą została.

                       Gdyby Microsoft nie zmuszał ludzi do zmiany sprzętu na nowszy (ta aplikacja nie będzie działać w tym systemie komputerowym) to świat byłby lepszy.