Gry

Bloodborne na PC i PlayStation 5, a w dodatku spod ręki Polaków? To możliwe

przeczytasz w 2 min.

Bloodborne to jedna z najwyżej ocenianych gier na wyłączność PlayStation 4. Coraz więcej źródeł przychyla się do stanowiska, że w najbliższej przyszłości zapoznają się z nią korzystający z innych platform.

Bloodborne ma trafić na PC i PlayStation 5. I to w odświeżonej wersji

Nieoficjalne doniesienia sugerujące wydanie Bloodborne na PC pojawiają się od wielu miesięcy, a nawet lat. Temat znów powraca i tym razem wydaje się bardziej gorący niż kiedykolwiek. Po pierwsze, powielany jest przez kilka źródeł, także tych, które w przeszłości publikowały sprawdzające się później informacje. Po drugie, mowa jest o odświeżonej wersji gry, która ma trafić nie tylko na PC, ale też na PlayStation 5.

Z naszego punktu widzenia interesującą brzmią też sugestie, iż pracami zajmować ma się nie From Software, ale Bluepoint Games oraz polskie QLOC. Naszym rodakom w udziale przypaść miał port na PC i nie brzmi to bardzo zaskakująco, ponieważ w przeszłości zajmowali się oni tym samym w przypadku chociażby kilku odsłon serii Mortal Kombat czy Dark Souls: Remastered.

Remaster Bloodborne wydaje się dobrym pomysłem

Premiera Bloodborne odbyła się w 2015 roku. Nie jest to zatem tytuł, który można określać mianem wiekowego. Trzeba jednak brać pow uwagę ewentualne docelowe platformy sprzętowe. Różnice w wydajności pomiędzy PlayStation 4 i PC oraz PlayStation 5 będą bardzo duże. Przy odpowiednim nakładzie pracy powinno przełożyć się to zatem na zauważalne efekty.

Poza oprawą wizualną wiele zmian tu nie trzeba, Bloodborne to gra bardzo udana. Średnia ocen sięgnęła 92% i 89%, odpowiednio w prasie i u graczy (dane z metacritic). Ucieszyłaby Was oficjalna zapowiedź? Bloodborne, podobnie jak Horizon Zero Dawn, wydaje się tytułem, który na PC odnalazłby się bardzo dobrze.

Źródło: @Nibellion, @CaseyExplosion

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Avengers PS5
  2
  Kolejna miła wiadomość, o ile plotka okaże się prawdą. :) Gry z serii Souls na blaszaku sprzedawały się bardzo dobrze, więc i tutaj Sony może dobrze zarobić, tylko jeżeli port nie będzie zrobiony na odwal się. :)
  • avatar
   piotreeeek
   -1
   Kolejny ex na PC, a niebieska gimbaza grająca tylko w exy znowu olana ciepłym moczem przez Sony? Jak to możliwe buahahahahahahaha
   • avatar
    myszka91
    0
    Jeżeli wiadomość okaże się prawdziwa to stawiam, że na 95% wydadzą też Days Gone na PC.
    • avatar
     Zacharias890
     0
     Ps5 będzie miało wsteczną kompatybilność na wszystkie swoje exy. Tekst wyssany z palca.