Gadżety

Buty, które wiążą się same - Nike sprawia, że stają się faktem [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

W pierwszych sklepach buty HyperAdapt 1.0 pojawią się pod koniec listopada. Niestety tylko w Stanach Zjednoczonych.

[15.11.2016]: Przez pewien czas mówiło się, że samowiążące się buty Nike HyperAdapt 1.0 mogą kosztować nawet 1000 dolarów. Okazuje się, że aż tak źle nie ma, co wcale nie oznacza, że jest tanio. Nic z tych rzeczy. Producent oficjalnie zapowiedział, że cena butów to 720 dolarów. Uważacie, że są tyle warte? Wyobrażacie sobie kupno butów za 3 tysiące złotych – nawet, jeśli miałyby automatycznie dostosowywać zacisk to waszych stóp? Cóż, drogi ten powrót do przyszłości...

NEWS [22.09.2016]: Jeżeli oglądając Powrót do przyszłości marzyliście nie o wehikule czasu czy deskolotce, lecz o samowiążących się butach, to już niedługo będziecie mogli swe gadżeciarskie marzenie spełnić. Wszystko dzięki firmie Nike, która jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż swoich HyperAdapt 1.0.

Firma Nike zaprezentowała HyperAdapt 1.0 w marcu, a teraz zapowiedziała, że do pierwszych sklepów (niestety na razie tylko w Stanach Zjednoczonych) trafią one już pod koniec listopada, dokładnie 28. dnia tego miesiąca. Cena nie została ujawniona, ale do ceny, o której myślicie, trzeba pewnie dorzucić jeszcze stówkę lub dwie.

Co sprawia, że HyperAdapt 1.0 wiążą się same? Sekret tkwi w sensorze nacisku umieszczonym pod piętą. – „Twoja pięta dotknie czujnika wbudowanego w but, a on automatycznie się zaciśnie”, zapowiada producent. W przypadku takiej potrzeby korekty można będzie dokonać za pomocą przycisków umieszczonych w pobliżu języka.

Buty HyperAdapt 1.0 mają w sobie elektronikę, dlatego też do działania potrzebują prądu. Trzygodzinne ładowanie (o którego konieczności przypominają diody umieszczone po bokach podeszwy) zapewniać ma około dwóch tygodni spokoju. Więcej o butach dowiecie się z poniższego filmiku przygotowanego przez Wired:

Źródło: Wired, The Verge

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  andrju01
  12
  Ehh, jeszcze jedna rzecz którą trzeba ładować i może się popsuć a dzięki temu światełku wygląda odpustowo.

  Ciekawe jak elektronika i ten cały mechanizm zniesie deszcz czy ciągłe przeciążenia podczas chodzenia, biegania a nawet skakania.
  • avatar
   miedzianek
   8
   W kolejnym odcinku samopodcierający papier toaletowy, automatyczne karmidełko i poidełko...

   Za jakiś czas mózgi przestaną być potrzebne, wszystko zrobią za nas takie niepotrzebne gadżety
   • avatar
    AntySyjon
    3
    Akurat w Ameryce to ma sens, bo ludzie tam cofają się w rozwoju, nie zdziwiłbym się jakby jakiś procent dorosłych Amerykanów nosił obuwie na rzepy bo nie potrafi sznurować
    • avatar
     kokosnh
     1
     Jeszcze tylko auto dopasowująca się kurtka z możliwością suszenia :D
     Fajnie że robią takie gadżety dostępne w sklepach ( nie tylko jako prototypy )
     • avatar
      dolph
      1
      Zdecydowanie lepiej kupić coś z boa system - ładować buty to już przesada ;/
      • avatar
       raffal81
       1
       Od razu Powrót do przyszłości mi się przypomniał ;P
       • avatar
        Marucins
        1
        Dzieci a szczególnie panie w przedszkolakach będą zadowolone. Teraz wyjście na podwórko z gromadką 25 osób będzie o połowę łatwiejsze (zostaje ubranie góry).
        • avatar
         solasoft
         0
         Mgkiler ze ty masz czas tu odpisywac ...... nie szkoda ci nerwow?
         • avatar
          kuba223
          0
          Powrót do Przyszlosci czesc 2 ,Doc i Marty lądują w uliczce szykujac sie na przejęcie młodego Biffa i Marty własnie zakłada takie buty :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Byle by te beterie nie wybuchały :)