• benchmark.pl
 • Foto
 • Canon Selphy CP1000 - przenośny mini-lab z czytnikiem kart CF i SD
Foto

Canon Selphy CP1000 - przenośny mini-lab z czytnikiem kart CF i SD

przeczytasz w 1 min.

Gotowe zdjęcie z drukarki otrzymamy w niespałna minutę

Canon Selphy CP1000

Kolejne modele drukarek do zdjęć Canon Selphy nie różniły się znacząco od siebie, aż pojawił się model Canon Selphy CP1000. Coż takiego nas w nim zaintrygowało? Otóż oprócz dotychczas umieszczanego slotu dla odczytu kart SD pojawił się slot dodatkowy na nośniki Compact Flash. Sygnał to dla nas oczywisty, że Canon chce by jego produktem zainteresowali się bardziej również użytkownicy mocno zaawansowanych modeli aparatów cyfrowych. A te zazwyczaj jako nośnik wykorzystują karty pamięci Compact Flash.

A poza tym, Canon Selphy CP1000 to drukarka termosublimacyjna, która umożliwia szybki (w ciągu 47 sekund) wydruk zdjęć w jakości porównywalnej z tym co oferuje standardowy fotolab. Nie jest to topowa drukarka foto, jednak ma kilka zalet. Wśród nich możliwość decyzji o tym, czy chcemy mieć bardzo trwały „wydruk” błyszczący czy półbłyszczący, ale za to bardziej odporny na zabrudzenia i odciski palców.

Canon Selphy CP1000 aparat

Po zastosowaniu zwnętrznego akumulatora, Canon Selphy CP1000 może pełnić rolę mobilnego foto-labu. Wydruki wykonywane są bezpośrednio z kart pamięci lub podłączonego aparatu czy smartfona (poprzez USB lub Wi-Fi). Oprogramowanie drukarki przechowuje 43 predefiniowane ustawienia wydruku. Drukarka może posłużyć nie tylko jako akcesorium foto, ale na przykład jako urządzenie do szybkiego wydruku identyfikatora podczas spotkań biznesowych.

Canon Selphy CP1000 akumulator

W podstawowej konfiguracji (z zasilaczem sieciowym) drukarka Canon Selphy CP1000 została wyceniona na 399 złotych.

Źródło: Canon

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  2
  Ktoś wie jakie są realne koszty wydruków z takiej drukarki?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   1zł - 1,5zł za odbitkę w zależności w jakiej cenie kupisz opakowanie z papierami i foliami (sprzedają razem papier i odpowiednią ilość folii). Jakość miodna. Mam starsza wersję. Używam również zawodowo. Polecam z czystym sumieniem.