Ciekawostki

Cargospeed, czyli hyperloop w nowej odsłonie - do transportu towarów

przeczytasz w 1 min.

Firma Virgin Hyperloop One nawiązała współpracę z DP World, czego owocem jest Cargospeed – system transportu towarów, u którego podstaw leży technologia będąca rdzeniem koncepcji hyperloop.

Pół roku temu ogłoszono, że firmy Virgin i Hyperloop One połączyły siły. Teraz przedsiębiorstwo, nad którym czuwa sam Richard Branson postanowiło podzielić się konkretnymi planami, a nawet zaprezentować owoc współpracy z DP World.

Virgin Hyperloop One i DP World wspólnie uruchomiły projekt Cargospeed, którego celem ma być superszybki transport towarów, z wykorzystaniem technologii opracowywanej na potrzeby realizacji koncepcji hyperloopa. 

O koncepcji hyperloop zrobiło się głośno po tym, jak Elon Musk zaproponował, by uczynić z tej technologii nowy, superszybki środek transportu pasażerskiego. Niepewność związana z bezpieczeństwem sprawia jednak, że do realizacji została jeszcze długa droga. Być może przewóz towarów będzie więc faktycznie lepszym rozwiązaniem.

Cargospeed

DP World jest właścicielem jednego z portów w Dubaju i prowadzi działalność na głównych szlakach towarowych w Azji i Afryce. W tym miejscu warto przypomnieć słowa współzałożyciela Hyperloop One, że ta „superszybka kolej” może pomóc w stworzeniu „nowego jedwabnego szlaku”.

Ostatnio chińskie produkty cieszą się bardzo dużą popularnością, więc skrócenie czasu transportu towarów z Chin do Europy jest jak najbardziej pożądane, co pozwala wierzyć w sukces projektu Cargospeed. 

Na kanale Virgin Hyperloop One pojawił się materiał wideo prezentujący to, jak DP World Cargospeed mogłoby wyglądać i działać – spójrzcie, jeśli macie ochotę:

Według autorów projektu, Cargospeed pozwolić ma na transportowanie towarów z prędkością oferowaną przez samoloty i w cenie zbliżonej do przewozu drogowego. Wróżycie sukces czy raczej porażkę?

Źródło i foto: Virgin Hyperloop One

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  3
  No i to ma więcej sensu, niż hermetyzacja kabin w prawie próżni, jeśli nie będzie tam ludzi, to nie będzie trzeba wielu drogich zabezpieczeń, a sama technologia będzie rozwijana i będzie miała czas dojrzeć.
  • avatar
   xxx.514
   1
   W Dubaju i Chinach powinno się udać - sypną złotem i będzie działać. W Europie będzie problem - zaraz zlecą się rzesze feminazistek, grinpisowców, antyszczepionkowców, lewaków i podobnego tałatajstwa, by blokować wszystko co się da wyssanymi z palca argumentami bez jakichkolwiek podstaw. Gdziekolwiek to miałoby powstać i tak to jest dopiero kolejna zapowiedź, choć perspektywy są piękne. Poczekamy, zobaczymy, trzymam kciuki za sukces.