Aplikacje mobilne

Aż chce się korzystać. ChatGPT dostał mega przydatną funkcję

przeczytasz w 2 min.

Aplikacja ChatGPT na Androida i iOS dostała nową funkcję, która w niektórych sytuacjach drastycznie podnosi użyteczność AI.

Choć apka ChatGPT od dawna ma wbudowany tryb głosowy, korzystanie z niego nie było specjalnie wygodne. Tryb działał tylko wtedy, gdy program był wyświetlony na ekranie. 

W niektórych sytuacjach mocno utrudniało to korzystanie z usługi. Gdy użytkownik chciał np. zadawać pytania na temat przeglądanego akurat dokumentu musiał cały czas przełączać się między nim a aplikacją ChatGPT. Teraz takiej konieczności już nie ma. 

ChatGPT cały czas na łączach. Aplikacja nauczyła się działać w tle

ChatGPT w wersji na Androida i iOS dostał funkcję "Background Conversations". Po jej włączeniu można rozmawiać z chatbotem nawet wtedy, gdy aplikacja jest zminimalizowana, a ekran telefonu wygaszony. 

Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy wyświetlić okno chatu, a następnie rozpocząć rozmowę głosową klikając w przycisk z symbolem słuchawek. Teraz można zminimalizować apkę i pytać o cokolwiek bez konieczności wybudzania sztucznej inteligencji jakąś komendą. 

Co z prywatnością? Spokojnie - ChatGPT nie pracuje w tle bez przerwy, a jedynie od momentu rozpoczęcia do zakończenia głosowego chatu. Działa to podobnie do rozmowy telefonicznej. Z tą różnicą, że po drugiej stronie jest nie człowiek, ale sztuczna inteligencja. 

Ponadto systemy Android i iOS czytelnie sygnalizują, że jakaś apka działa w tle, a mikrofon jest aktywny. Na nowszych iPhone’ach ChatGPT integruje się dodatkowo z Dynamic Island. 

Mikrofon działa w tleKropka na Androidzie i iOS informuje, że mikrofon jest aktywny

Pobawiłem się chwilę nową funkcją i ChatGPT pracujący w tle zmienia zasady gry. Świetnie jest móc np. czytać artykuł na jakiś skomplikowany temat i w czasie rzeczywistym dopytywać AI o wyjaśnienia. 

Aplikacja zrobi się jeszcze przydatniejsza, gdy ChatGPT dostanie nowy tryb głosowy GPT-4o. OpenAI zapowiada, że pojawi się on w ciągu kilku tygodni. 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  FunkyKoval
  1
  Czyli teraz to coś jak TVN-y, będa prać mózgi przez CHAT GPT bo kto niby sprawdzi z tych leniwych "internautów" czy objaśnienia od CHAT-a są prawdziwe ? Wymarzone narzędzie dla lewacko-liberalnych mediów (bo większosć mediów w Polsce jest w ich łapach).

  WIKIPEDIA też dawno temu zeszła na psy, wiem bo korzystałem długo, po tym jak z intertnetu zniknęły BRITANNICA czy encyklopedia PWN. Dzisiaj trzeba uważać bo sporo szmondaków tam propagandę sączy i wpisuje fałszywe informacje.
  • avatar
   assistant
   -3
   Jebie mnie te AI. Tego mogą używać idioci aby się bardziej zidiocic. Usuwam konto na benchmark.

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login