Gry komputerowe

Civilization VI otrzyma ogromny dodatek - Rise and Fall [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Dodatek Rise and Fall wprowadzi do Civilization VI wiele nowości, które rzeczywiście mogą mieć wpływ na to, jak wygląda rozgrywka w tej strategii.

Aktualizacja [06.12.2017]: Wiemy już, że dodatek Rise and Fall wprowadzi do świata gry Civilization VI osiem nowych cywilizacji i dziewięciu nowych liderów. W najbliższych tygodniach będziemy ich kolejno poznawać. Na pierwszy ogień idzie Korea i stojąca na jej (a właściwie Silli) czele Seondeok. Poniżej możecie zobaczyć poświęcony tym nowościom materiał wideo (dostępne są polskie napisy):

News [29.11.2017]: Civilization VI to kawał udanej strategii, która po jesiennej aktualizacji stała się nawet lepsza. Jeżeli jednak wciąż są wśród was wirtualni imperatorzy, którzy czują niedosyt, apetyt zaspokoić może dodatek Rise and Fall, który doczekał się oficjalnej zapowiedzi wraz ze zwiastunem.

Civilization VI: Rise and Fall - co nowego w dodatku?

Jak zapowiadają twórcy z ekipy Firaxis Games, dodatek wprowadzi do Civilization VI wiele nowych rozwiązań, które będą miały wpływ na rozgrywkę, czyniąc ją bardziej dynamiczną. Na ich tle wyróżnia się przede wszystkim Great Ages – to nowy system, który pozwoli zyskać (lub utracić) lojalność ludu. Hasłem Rise and Fall jest bowiem pytanie: „jak będziesz zapamiętany?”.

Civilization VI: Rise and Fall screen góry

Zgodnie z tytułem, mocarstwa w grze będą rosnąć i upadać, a ich granice – dynamicznie się zmieniać. Dobre i złe czasy będą utrzymywać się przez erę, a zadaniem gracza będzie odpowiednia reakcja na te zdarzenia. Gdy nastanie dobrobyt, o lojalność ludu nie trzeba będzie zabiegać, ale ciężkie czasy to już coś zupełnie innego. Kiepsko rządzona wściekła społeczność może na przykład utworzyć wolne miasto.

Civilization VI: Rise and Fall screen wybrzeże

„Odpowiednie dowodzenie cywilizacją może przynieść jej rozkwit w złotej erze, ale pozostanie z tyłu może zapoczątkować ciemny wiek. Odpowiednio reaguj na wyzwania ciemnego wieku, a twoja cywilizacja powstanie odnowiona i wejdzie w erę heroiczną” – oto podsumowanie dodatku Rise and Fall (prosto z karty na Steamie).

Jeszcze więcej zmian, jeszcze więcej nowości… 

Rise and Fall to także przeprojektowany system gubernatorów (który pozwoli na lepszą personalizację miast), rozszerzony system sojuszów, wzbogacony system rządów (z nowymi doktrynami), system paktów przeciwko potężnym cywilizacjom, a także oś czasu, która pozwoli (w formie graficznej) przejrzeć historię przywództwa gracza.

Civilization VI: Rise and Fall screen miasto

Wraz z dodatkiem do świata gry dołączy również osiem nowych cywilizacji i dziewięciu nowych liderów. Oczywiście to wiąże się z niepowtarzalnymi jednostkami, unikatowymi budynkami itp. Producent wylicza dalej: „dodano osiem nowych cudów świata, siedem cudów natury, cztery nowe jednostki, dwa nowe ulepszenia, dwie nowe dzielnice, czternaście nowych budynków i trzy nowe zasoby”.

Civilization VI: Rise and Fall - zwiastun dodatku

Kiedy te wszystkie nowości będą dostępne?

Jak dowiadujemy się ze zwiastuna, rynkowy debiut Civilization VI: Rise and Fall został zaplanowany na 8 lutego 2018 roku. Aktualnie na Steamie trwa przedsprzedaż – dodatek kosztuje niespełna 130 złotych. Sporo, ale i nowości jest bardzo dużo.

Źródło: Firaxis Games, 2K Games, Steam, Cenega

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BILInek
  5
  Brawo jeszcze 2 lata i Civ 6 compleat Edtion w duzej promocji i juz bede w nia Gral :)
  • avatar
   SirMichael
   4
   idea wspaniała, ale jak znam cywilizację to coś będzie nie tak jak np, z handlem. Chcesz kupić od NPC coś to zażąda srogiej ceny a jak on chce od Ciebie kupić to ci wciska jakieś śmieci, więc zakładam, że w kraju będzie dobrobyt a i tak ludzie będą się burzyć z powodu jakiś wyimaginowanych pierdół.
   • avatar
    Fiona
    1
    ładna cena jak za dodatek.....
    i jak pierwszy Kolega napisał , ludki się będą burzyć z byle powodu...
    • avatar
     SirMichael
     0
     idea wspaniała, ale jak znam cywilizację to coś będzie nie tak jak np, z handlem. Chcesz kupić od NPC coś to zażąda srogiej ceny a jak on chce od Ciebie kupić to ci wciska jakieś śmieci, więc zakładam, że w kraju będzie dobrobyt a i tak ludzie będą się burzyć z powodu jakiś wyimaginowanych pierdół.
     • avatar
      kosiarz007
      0
      System dzielnic odstraszył mnie na tyle, że w ogóle już nie myślę o kupnie tej gry. Niestety...
      • avatar
       Vaclav
       0
       Ja poczekam jeszcze długo z zakupem Civ6. W piątkę zagrywałem srogo (i dalej gram), dokupiłem 2 duże DLC, a potem w multi jakieś cyrki były bo grałem z ludźmi NIE MAJĄC 2GB jakichś mniejszych dodatków lol. Taniej mnie wtedy wyszło kupić za 60zł klucz Complete Edition, niż na Steam ciułać jakieś poliniezje i inne.