Internet

Co sekundę przez PayPal przepływa ponad 8 tysięcy dolarów

przeczytasz w 1 min.

Usługa dynamicznie zyskuje na popularności i z każdym kolejnym kwartałem bije swoje własne rekordy.

PayPal

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że PayPal odmienił sposób, w jaki posługujemy się pieniędzmi w dzisiejszym świecie. Zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy przepływa przez tę najpopularniejszą tego typu usługę w każdej sekundzie? Niezależnie od tego, czy wasza odpowiedź brzmi „tak” czy „nie”, zaraz się dowiecie. Według ostatniego raportu finansowego to… 8733 dol. – dwa razy więcej niż jeszcze w 2011 roku.

Według wspomnianego raportu w trzech kwartałach bieżącego roku PayPal był pośrednikiem w transakcjach opiewających na łączną kwotę ponad 200 miliardów dolarów – to więcej niż przez całe lata 2012 i 2013. Wyniki te sugerują też, że do końca roku przez PayPal przepłynąć może nawet 260 miliardów, co byłoby absolutnym rekordem w historii tej usługi .

Co stoi za tak dobrą kondycją PayPala, co jest powodem tak dynamicznie rosnącej popularności? Okazuje się, że tylko po części jest to zasługą zwiększania się liczby użytkowników – ta ze 100 milionów w 2011 roku wzrosła do 174 milionów obecnie. Wychodzi więc na to, że klienci korzystają po prostu z usługi częściej. Ale pytanie pozostaje to samo: dlaczego?

Pomogło przede wszystkim lipcowe oddzielnie się od eBaya. Dzięki temu PayPal mógł zostać zintegrowany z większą liczbą serwisów (i został). Usługa mocno postawiła też w tym roku na rozwój: wprowadzone zostały między innymi funkcje One Touch (płatności za pomocą jednego dotknięcia) oraz PayPal.me, która pomaga odzyskać pożyczone pieniądze. To wszystko sprawia, że w przyszłym roku wyniki powinny być jeszcze lepsze.

Źródło: Digital Trends, PayPal

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sabaru
  2
  No co poradzić. Nie w każdej usłudze jest akceptowany dany bank czy tam karta to musi się korzystać z pośrednika. Dobrze że jest chociaż taka możliwość.
  • avatar
   BluePandoraBox
   2
   wcale się nie dziwię, kilka razy odzyskałem już kasę właśnie dzięki temu że płaciłem poprzez PayPal, gdy sklep mi wysłał zupełnie coś innego niż opisał na stronie produktu
   ostatnio tak miałem z szybką do fona, miało być szkło grubości 0,26 mm, a dostałem plastik 0,4 mm
   kasę odzyskałem
   przeliczniki często też mają odrobinę lepsze niż nasze banki
   gdy jest możliwość zawsze płacę poprzez PayPal, mają jeszcze kilka usług które zabezpieczają klienta czego nikt inny nie oferuje