Zasilacze

Cooler Master wprowadza ulepszoną rewizję zasilaczy Elite - tanio i jeszcze lepiej

przeczytasz w 1 min.

Dobry zasilacz wcale nie musi być drogi – tak twierdzi firma Cooler Master, która wprowadziła do oferty czwartą odsłonę ekonomicznych jednostek Elite. Co w nich takiego wyjątkowego?

Cooler Master Elite V4 – zasilacze dla podstawowych zestawów

Nowa seria obejmuje słabsze modele, które sprawdzą się w podstawowych zestawach do biura lub grania – znajdziemy tutaj wersje o mocy: 300 W, 350 W, 400 W, 500 W i 600 W. Co ważne, wszystkie jednostki cechują się sprawnością energetyczną na poziomie 85% (potwierdzono ją zwykłym certyfikatem 80 PLUS 230V).

Cooler Master Elite V4

W przypadku serii Elite V4 zastosowano stałe okablowanie. Niezależnie od wariantu nabywcy mają do dyspozycji pojedynczą wtyczkę EPS. W modelach o mocy 300, 350 i 400 W można liczyć na trzy wtyczki SATA, dwie MOLEX i jedną PCI-E. Mocniejsze jednostki mają więcej o dwie wtyczki SATA, jedną MOLEX i dodatkową PCI-E.

Cooler Master Elite V4

Producent zadbał o odpowiednią jakość

W przypadku ekonomicznych zasilaczy nie powinniśmy liczyć na topową konstrukcję. Producent zadbał jednak o wszystkie najważniejsze aspekty zasilacza – seria Elite V4 wykorzystuje aktywny układ PFC, a nad bezpieczeństwem komputera czuwa podstawowy zestaw zabezpieczeń (OVP, OPP, OTP i SCP).

Cooler Master Elite V4

Konstrukcja może pracować w temperaturze do 40 stopni Celsjusza, a do chłodzenia elektroniki wykorzystano 120-milimetrowy wentylator z automatyczną regulacją obrotów.

Cooler Master Elite V4 to zasilacze na każdą kieszeń

Zasilacze Cooler Master Elite V4 trafią do sprzedaży najprawdopodobniej na przełomie września i października. Rzecz jasna będziemy mieli do czynienia z tańszymi jednostkami – wiemy, że model o mocy 500 W ma kosztować około 230 złotych, a za model o mocy 600 W przyjdzie nam zapłacić około 260 złotych. Producent udziela na sprzęt 3-letniej gwarancji.

Źródło: Cooler Master

Zobacz więcej o zasilaczach:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  4
  "Konstrukcja może pracować w temperaturze do 40 stopni Celsjusza". T o chyba literówka. O 40 stopni w lato nie jest trudno.... Jeśli to nie literówka to jest to co najwyżej wersja na bieguny....
  • avatar
   rrrrrr
   0
   Pewnie dalej przestarzałe jednostki z grupową regulacją, nie warte uwagi w stosunku do MWE V2, SPC Vero L3 albo Seasonica S12III