Procesory

Core i7 - opakowanie na zdjęciach

przeczytasz w 1 min.

Procesory Core i7 niedługo znajdą się na sklepowych półkach, ale już możemy zobaczyć, co będzie kryło się w błękitnych opakowaniach układów Bloomfield, a przynajmniej w paczce z modelem i7 920 (2.66 GHz z 8 MB pamięci podręcznej L3 cache).

Prócz samego procesora, znajdziemy tam firmowy cooler, który wykonano z miedzi i aluminium. Miedziany jest rdzeń, którego zadaniem jest bezpośrednie odebranie ciepła z promiennika procesora, a później przekazanie do aluminiowego, bogato ożebrowanego radiatora z dużym wentylatorem.

Naniesiona na rdzeń pasta termoprzewodząca pozwoli na błyskawiczny montaż systemu chłodzenia na procesorze. Napis na opakowaniu: "Optimized for the Intel X58 Express Chipset" mówi nam jasno, że będziemy musieli wydać sporo kasy na płytę główną.

Grafika: expreview.com

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    danieloslaw1
    0
    Spoko albo mi sie wydaje albo nie procek jest dużo mniejszy
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      standardowy cooler Intela, jak zwykle..... zal
      • avatar
        Szymon331
        0
        Przyglądając się BOXowemu chłodzeniu stwierdzam że lepiej jest kupić procesor w wersji OEM i jakiś przyzwoity zestaw chłodzący. I jeszcze te 8mb pamięci cache...
        • avatar
          suntzu
          0
          Ale desktop nie bardzo się opłaca. Chyba nigdy nie było w planach intela 8 rdzeniowych procesorów na desktop, a to oznacza że przez najbliższe 4 lata, będziemy mieli doczynienia z usprawnieniem platformy, o kolejne MHZ oraz usprawnienia architektrury co w konsekwencji może nam dać jedynie 20% wydajności.

          Ale to trochę krępujące że intel robi wielką rewelację z powodu tego że ustawi mnożnik załóżmy z 10 na 11 a cena zwiększa się o 20% i tak może w tej technologii wypuści dziecię 3,8ghz i to bedzie max:) zresztą już dziś te procki można podkręcić do tej wartości z trudem, ale 32nm może rozwiąże sprawe. Inna rewelacja wg intela to zwiększenie FSB i zmniejszenie mnożnika, co daje może taki wzrost wydajności ile błąd pomiarowy, ale firma przemyca przy okazji nowe chipsety i "tylko one" zapewnią pełną obsługę nowych procesorów.
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Przypominam tylko, że zamiast FSB mamy teraz QPI a rewolucją nie są podniesione mnożniki tylko IMC.
            • avatar
              max-bit
              0
              Procki są juz w sklepach ...
              A co do czekania to fakt to sie musi przegryść a wiec co najmniej rok.
              I fakt dopracowane obowiązkowo 32nm aby tpd nie przekraczalo 100W
              No i ceny płyt oraz DDR3 *tych ciut lepsiejszych