Zasilacze

Corsair przedłuża gwarancję na topowe zasilacze do 10 lat

przeczytasz w 1 min.

Dłuższa gwarancja obejmuje jednostki z serii AXi, HXi, RMi i RMx - topowe jednostki w ofercie amerykańskiego producenta.

Corsair RM850i 850 W zasilacz

Corsair jest jedną z najbardziej cenionych marek zasilaczy komputerowych, ale najwyraźniej obecna renoma jest niewystarczająca. Producent postanowił więc jeszcze bardziej podnieść konkurencyjność swoich topowych modeli i przedłużył ich gwarancję z 7 aż do 10 lat.

Przedłużona gwarancja obejmuje modele z serii AXi, HXi, RMi i RMx, natomiast w przypadku modeli z serii AX, HX (za wyjątkiem wersji o mocy 520, 620 i 1000 W) i SF nadal obowiązuje ona przez 7 lat (co i tak można uznać za bardzo długi okres gwarancyjny).

Decyzja odnośnie przedłużenia gwarancji na pewno świadczy o pewności co do niezawodności konstrukcji (serie HXi, RMi i RMx zostały zaprojektowane przez firmę CWT, a AXi przez firmę Flextronix) i powinna przełożyć się na jeszcze lepsze oceny jednostek oraz ich większą popularność. Warto również wspomnieć, że dotychczas tak długą gwarancję na zasilacze oferowała jedynie firma EVGA - również tylko na topowe modele ze swojej oferty.

Źródło: Corsair

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  5
  Pierwsze serie były produkowane przez Chicony Power Technology i nie miały wzorowej elektroniki. Dopiero później przenieśli się na CWT i tutaj elektronika była zdecydowanie lepsza.

  (odpowiedź do arturoski)
  • avatar
   Ruter19
   2
   Mój AX860 od ponad 2 lat nie włączył wentylatora (tak mi sie wydaje bo czysty ) LoL
   • avatar
    skalak23
    1
    http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page447.htm
    Tutaj można sprawdzić kto dla kogo produkuje jakie zasilacze.
    • avatar
     arturoski
     0
     Własnie tydzień temu padł mój RM650. Te nowsze może są jakieś trwalsze, ale ja się już o tym nie dowiem.
     • avatar
      Krukow
      0
      Przeszło miesiąc temu kupiłem RM1000i i na dzień dobry powyżej 200W obciążenia cewki piszczały niesamowicie a powyżej 400W wręcz buczały. Podziękowałem tej firmie i jej gwarancjom - pamiętajmy, że to gwarancja zewnętrzna tj. USA. Mimo wielu zalet ( tryb pół pasywny, pomiar mocy zew/wew, modularne okablowanie ) popsuła cewka/i bubel. Oddałem i wymieniłem na inną firmę, nie chciałem ryzykować problemów z całą partią ( a to możliwe jak nie od razu to po czasie ).
      • avatar
       Monos23
       0
       jeszcze SeaSonic daje na swoje niektóre zasiłki 10 lat...
       • avatar
        Finear
        0
        miło ax750 na pokładzie ucieszy sie ;p
        • avatar
         siwy3551
         0
         mój ax1200i już 2 razy serwis odwiedzał, a mam go trzeci rok, czyli psuje się co 12 miesięcy...
         • avatar
          Nalovp
          0
          Kiedyś kupiłem corsaira AX1200 za 750zł...używałem go 5 lat bez żadnych problemów.Kilka miesięcy temu sprzedałem go za 500zł.Przekładałem komputer do obudowy ITX więc ten by się nie zmieścił.Do nowego konfigu kupiłem corsair RM650.