Ciekawostki

Czy klimatyzacja może ochronić przed wirusami i bakteriami?

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Latem, zwłaszcza jeśli pogoda dopisuje i temperatury zaczynają osiągać naprawdę wysokie wartości, klimatyzacja jest dla wielu osób prawdziwym wybawieniem. Czy poza chłodem może też ochronić przed wirusami i bakteriami?

Hisense Energy Pro w walce z SARS-CoV2

Z kilku względów, także z racji cen, klimatyzator nie jest już czymś nieosiągalnym. Mało kto myśli jednak przy zakupie tego typu urządzenia o tym, czy jest w stanie zagwarantować coś więcej niż tylko (albo aż) ulgę od doskwierających upałów. A jest.

Żyjemy w czasach zagrożenia pandemicznego, zwracamy zatem większą uwagę na higienę. Firma Hisense chwali się modelami inteligentnych klimatyzatorów serii Energy Pro, które wyróżnia certyfikowana technologia Hisense HI-NANO oczyszczająca powietrze z bakterii i wirusów, w tym SARS-CoV2.

Powołując się na francuskie laboratorium Texcell, producent podaje, iż klimatyzatory Hisense serii Energy Pro aż w 93,54% usuwają z powietrza wirusa SARS-CoV-2 i to w ciągu zaledwie dwóch godzin. Pozwala na to przede wszystkim wysokie stężenie jonów dodatnich i ujemnych (do 1 mln/cm3), które mają działanie silnie utleniające i wysoce reaktywne. W praktyce wygląda to tak, że jony przywierają do powierzchni bakterii lub wirusa, powodując utratę ich aktywności, po to by przekształcić je w nieszkodliwe cząsteczki wody.

Hisense Energy Pro

AI Smart, oszczędność energii i cicha praca

Urządzenia cechują się również funkcją AI Smart, która automatycznie dostosowuje temperaturę powietrza i intensywność nawiewu. Ustawieniami można również sterować przez smartfona, przy pomocy aplikacji HiSmart Life (klimatyzator podłącza się do domowej sieci Wi-Fi). Jest to szczególnie przydatne zwłaszcza w upalne dni, gdy możemy zadbać o komfortową temperaturę pomieszczeń przed powrotem do mieszkania lub domu. Wykorzystywana jest tu również technologia Hisense TMS (Comfort Control System) służąca do obliczania parametrów środowiska panującego wewnątrz pomieszczeń, aby najlepiej dostosować warunki.

Hisense podkreśla przy tym, że w swoich produktach kładzie nacisk nie tylko na wygodę użytkowania, ale również na innowacje przyjazne środowisku. Uwidacznia się to nie tylko przy oszczędności energii w trybie stand-by, gdzie klimatyzatory serii Energy Pro zużywają zaledwie 1W. Omawiane modele pracują przy tym na czynniku chłodniczym R32. Wygodzie użytkowników oraz otoczeniu sprzyja dodatkowo bardzo niski poziom hałasu - zaledwie 19 dB w trybie wentylacji i 27 dB w trybie chłodzenia.

Korzystaliście w tym sezonie z klimatyzatora?

Źródło: Hisense

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  2
  Marketingowa ściema. W klimie rozwijają się bakterie, przy czym są one zwykle tylko powodem brzydkiego zapachu. Raczej chorobotwórczych sie nie znajdzie. Ale mimo wszystko co jakiś czas trzeba zdezynfekować klimę, bo brzydko pachnie, czy to za sprawą bakterii, czy grzybów.

  Jonizatory w klimie zwykle to 2 blaszki o jakimś potencjale (niewielkim, bo nie da się go fizycznie odczuć). Ot pic na wodę, żeby wpisać w broszurkę marketingową.
  Gdyby klimatyzator usuwał bakterie i grzyby, za pomocą tego swojego malutkiego jonizatorka, to co powiedzieć o starym telewizorze kineskopowym, jaką on wywoływał jonizację (było ją czuć). Zaczęto by go instalować zamiast lamp uv... Niestety świat tak nie działa... A jonizacja w telewizorach była uważana, za element szkodliwy. Przez co niektórzy nawet filtry na telewizor nakładali...
  • avatar
   matikiller
   0
   Tak tak, a potem dziecko wychodzi na zewnątrz i masa alergii i zerowa odporność, bo rodzice chowali w sterylnym środowisku.
   Z drugiej strony zastanawiam się jaki to ma wpływ na ludzi. W końcu przecież my też jesteśmy jednym wielkim zbitkiem bakterii i wirusów i tylko niewielka ich część(przynajmniej bakterii) jest dla nas szkodliwa.
   • avatar
    ibizpl
    0
    To najzwyklejszy jonizator jest, prawie wszystkie modele od średniej półki w górę to mają, nt skuteczności usuwania wirusa wolę się nie wypowiadać, straszny bełkot, wystarczy popatrzeć jak zbudowana jest jedn. wewnętrzna i pomyśleć ile % wydmuchiwanego powietrza jest w stanie taka mała siatka zjonizować.
    • avatar
     piomiq
     0
     Klimatyzacja raczej nie ochroni przed wirusami, a wręcz przeciwnie - ona jest znana właśnie z rozsiewania wirusów i bakterii.
     W ich unicestwieniu może bardziej pomóc oczyszczacz powietrza z lampą UV.