Komputery

Czyżby najmniejszy nettop na świecie? Izraelski mini-komputer z Atomem

 | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Mało znana na naszym rynku izraelska firma CompuLab zaprezentowała najmniejszy nettop na świecie. Fit-PC2, bo to właśnie o tym urządzeniu mowa, pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Ubuntu. 'Malutka' obudowa kryje w swoim wnętrzu znany już procesor Intel Atom Z530 1.6 GHz, chipset US15W, 1GB RAM, slot na karty microSD, WiFi, gigabit Ethernet, mini-DVI, port podczerwieni.

Co jest dużym zaskoczeniem w obudowie znajdzie się również 2.5 calowy dysk twardy bądź SSD. Obudowa ma wymiary 101 x 115 x 27 mm i waży 370g.

Podstawowa wersja, bez systemu operacyjnego, dysku i ze słabszym procesorem kosztuje $245, zaś za w pełni wyposażoną wersję (z procesorem Atom Z530 na pokładzie, dyskiem HDD 160GB i Windows XP) trzeba zapłacić $400.

Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta: compulab.co.il

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  hmm nawet fajny jak ktoś nie chce mieć dużej skrzynki tylko takie małe coś i ile miejsca można zaoszczędzić i łatwe do przeniesienia, lecz to to nie dla mnie bo ja wole coś bardziej wydajnego;]
 • avatar
  Konto usunięte
  Szkoda że nie ma zdjęcia z wnętrza i grafa pewnie jakaś intela.
 • avatar
  Konto usunięte
  port podczerwieni ???
  szkoda ze bez DVD, ale rozumiem ze rozmiar ma znaczenie xD
 • avatar
  Konto usunięte
  imo pomysl bedzie nie trafiony, bo do tego brakuje jeszcze klawiatury/myszy i monitora wiec o przenosnosci mowy byc nie moze, a za ta cene mozna juz nawet laptoka dostac