• benchmark.pl
 • Gry
 • Diablo III: Reaper of Souls - zobacz intro i fragment rozgrywki dodatku do gry
Gry

Diablo III: Reaper of Souls - zobacz intro i fragment rozgrywki dodatku do gry

z dnia 21-08-2013
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Podczas targów Gamescom 2013 firma Blizzard oficjalnie zapowiedziała dodatek do gry Diablo III zatytułowany Reaper of Souls.

diablo iii dodatek reaper of souls napis księga tyraela zapowiedź wideo

Niedawno informowaliśmy o tym, że firma Blizzard pracuje nad pierwszym dodatkiem do gry Diablo III. Dodatek jak sugerowała tajemnicza strona internetowa w domenie battle.net, miałby nazywać się Reaper of Souls. Teraz już wszystko stało się jasne, otóż podczas targów Gamescom 2013 twórcy gry oficjalnie potwierdzili powstanie rozszerzenia i co ważne udostępnili także pierwsze materiały wideo.

Dodatek Reaper of Souls, zgodnie z tym, co sugerowano wcześniej, ma wprowadzić do świata gry więcej mroku i uatrakcyjnić samą rozgrywkę tym, którym już się ona znudziła. Firma Blizzard, przy okazji wstępnej zapowiedzi dodatku umieściła na swojej stronie cytat z Księgi Tyraela: „Śmierć w końcu rozwinie skrzydła nad wszystkimi”, co w połączeniu z tytułem sugerowało, z czym będą mogli zmierzyć się gracze.

diablo iii dodatek reaper of souls zapowiedź

Jak się okazuje, w świecie gry po upadku Diablo, nie znajdziemy spokoju. Otóż graczom przyjdzie zmierzyć się z samą śmiercią, czyli tytułowym Reper of Souls (żniwiarzem dusz). Z tego, co już wiemy, wynika, że maksymalny poziom doświadczenia w rozszerzeniu został zwiększony z 60 do 70 poziomu. Dodatkowo w grze pojawi się nowa klasa, którą będzie Crusader – przypominająca nieco Paladyna z drugiej części gry.


Oprócz tego nie zabraknie dużej dawki nowych potworów, pojawić ma się nowy rzemieślnik – Mystic, zmiany dotkną także system „dropu”, który od teraz będzie zawierał większe prawdopodobieństwo zbierania przedmiotów dopasowanych do klasy bohatera.


Niestety w dalszym ciągu nie wiemy na, kiedy Blizzard zaplanował premiery dodatku. Na pocieszenie warto dodać, że podczas targów Gamescom 2013 udostępniono dwa materiały wideo. Jeden z nich to widowiskowo wyglądające intro z gry, zdradzające zarys fabuły, natomiast drugi to zwiastun gameplaya. Gotowi na wielkie "koszenie"?

Źródło: Joystiq, VG247, Ubergizmo

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nie pojmuję jak można być takim ignorantem jako firma.

  Zawsze uważałem blizz'a za top.

  Starcrafty, Warcrafty... Wow zabrał mi 5 lat życia. O poprzedniej odsłonie diabełka nie wspomnę. Pewnie wielu z was ma to za sobą.

  D3 to był mój największy zawód. Wessał ponad 1000h, ale sporo z tego było na siłę i tylko dlatego, że było z kim pogadać.

  Krok wstecz względem dwójeczki.

  Podejście do klienta jest skandaliczne. Na Polskim forum d3 sławne posty z gejowskim porno leżały ponad 2 dni...

  Shut up and gief ur money!!!

  :(
  Zaloguj się
 • avatar
  Co jak co ale Blizzard potrafi robić filmiki. Jeśli kiedykolwiek zrobiłby film (render) o Diablo albo Starcraft z miłą chęcią przeszedłbym się do kina :)
  Zaloguj się
 • avatar
  o, nie ma nic na temat PVP - pewnie w patchu wyjdzie $oon.
  Zaloguj się
 • avatar
  Filmik wprowadzający jest kozacki. Aż chce się po nim wrócić do D3... tylko, że wraz z odpaleniem gry nadchodzi zimny prysznic...
 • avatar
  Przed wypuszczeniem diablosa 3 blizz też pokazywał różne fajne filmiki i opowiadał bajki co to za cuda będą w ich grze. A później się okazało, że z tego co było na filmach niewiele zostało a jedyny cud jaki się przydarzył to taki, że grę dało się w końcu zainstalować i nawet trochę w nią pograć zaraz po premierze. ;-)
 • avatar
  Po tym jak wydałem 150zł na Diablo3 do tego dodatku by mi musieli chyba dopłacić.
 • avatar
  Filmiki*
 • avatar
  te filkimi juz sa po polskiemu
  Swoją droga tam w U SA to nie mojom kombajnow? Bo dopiero żniwa zaczynajom Pewnie jeszcze sirpami koszom i dlatego im tak długo schodzi
  Dziekujemy ci nasz wileki Gierku za BIZONY!:)
 • avatar
  A ja się cieszę, podstawka jeszcze mnie bawi, a dodatek i rozwinięcie fabuły jak najbardziej cieszy i mieijmy nadzieję, że wraz z dodatkiem bardziej dopracują całą grę - tak było przecież przy Diablo 2, które znacznie się różniło o 1, a nie które lokacje są nawet bardziej sielankowe od D3 - moim zdaniem oczywiście.