• benchmark.pl
 • Gry
 • Diablo III: Reaper of Souls - zobacz intro i fragment rozgrywki dodatku do gry
Gry

Diablo III: Reaper of Souls - zobacz intro i fragment rozgrywki dodatku do gry

Podczas targów Gamescom 2013 firma Blizzard oficjalnie zapowiedziała dodatek do gry Diablo III zatytułowany Reaper of Souls.

diablo iii dodatek reaper of souls napis księga tyraela zapowiedź wideo

Niedawno informowaliśmy o tym, że firma Blizzard pracuje nad pierwszym dodatkiem do gry Diablo III. Dodatek jak sugerowała tajemnicza strona internetowa w domenie battle.net, miałby nazywać się Reaper of Souls. Teraz już wszystko stało się jasne, otóż podczas targów Gamescom 2013 twórcy gry oficjalnie potwierdzili powstanie rozszerzenia i co ważne udostępnili także pierwsze materiały wideo.

Dodatek Reaper of Souls, zgodnie z tym, co sugerowano wcześniej, ma wprowadzić do świata gry więcej mroku i uatrakcyjnić samą rozgrywkę tym, którym już się ona znudziła. Firma Blizzard, przy okazji wstępnej zapowiedzi dodatku umieściła na swojej stronie cytat z Księgi Tyraela: „Śmierć w końcu rozwinie skrzydła nad wszystkimi”, co w połączeniu z tytułem sugerowało, z czym będą mogli zmierzyć się gracze.

diablo iii dodatek reaper of souls zapowiedź

Jak się okazuje, w świecie gry po upadku Diablo, nie znajdziemy spokoju. Otóż graczom przyjdzie zmierzyć się z samą śmiercią, czyli tytułowym Reper of Souls (żniwiarzem dusz). Z tego, co już wiemy, wynika, że maksymalny poziom doświadczenia w rozszerzeniu został zwiększony z 60 do 70 poziomu. Dodatkowo w grze pojawi się nowa klasa, którą będzie Crusader – przypominająca nieco Paladyna z drugiej części gry.


Oprócz tego nie zabraknie dużej dawki nowych potworów, pojawić ma się nowy rzemieślnik – Mystic, zmiany dotkną także system „dropu”, który od teraz będzie zawierał większe prawdopodobieństwo zbierania przedmiotów dopasowanych do klasy bohatera.


Niestety w dalszym ciągu nie wiemy na, kiedy Blizzard zaplanował premiery dodatku. Na pocieszenie warto dodać, że podczas targów Gamescom 2013 udostępniono dwa materiały wideo. Jeden z nich to widowiskowo wyglądające intro z gry, zdradzające zarys fabuły, natomiast drugi to zwiastun gameplaya. Gotowi na wielkie "koszenie"?

Źródło: Joystiq, VG247, Ubergizmo

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaxDamageDA
  4
  Nie pojmuję jak można być takim ignorantem jako firma.

  Zawsze uważałem blizz'a za top.

  Starcrafty, Warcrafty... Wow zabrał mi 5 lat życia. O poprzedniej odsłonie diabełka nie wspomnę. Pewnie wielu z was ma to za sobą.

  D3 to był mój największy zawód. Wessał ponad 1000h, ale sporo z tego było na siłę i tylko dlatego, że było z kim pogadać.

  Krok wstecz względem dwójeczki.

  Podejście do klienta jest skandaliczne. Na Polskim forum d3 sławne posty z gejowskim porno leżały ponad 2 dni...

  Shut up and gief ur money!!!

  :(
  • avatar
   Supel
   4
   Co jak co ale Blizzard potrafi robić filmiki. Jeśli kiedykolwiek zrobiłby film (render) o Diablo albo Starcraft z miłą chęcią przeszedłbym się do kina :)
   • avatar
    Grzywacz
    3
    o, nie ma nic na temat PVP - pewnie w patchu wyjdzie $oon.
    • avatar
     sirtyman
     2
     Filmik wprowadzający jest kozacki. Aż chce się po nim wrócić do D3... tylko, że wraz z odpaleniem gry nadchodzi zimny prysznic...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Przed wypuszczeniem diablosa 3 blizz też pokazywał różne fajne filmiki i opowiadał bajki co to za cuda będą w ich grze. A później się okazało, że z tego co było na filmach niewiele zostało a jedyny cud jaki się przydarzył to taki, że grę dało się w końcu zainstalować i nawet trochę w nią pograć zaraz po premierze. ;-)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po tym jak wydałem 150zł na Diablo3 do tego dodatku by mi musieli chyba dopłacić.
       • avatar
        daker836
        -1
        Filmiki*
        • avatar
         daker836
         -5
         te filkimi juz sa po polskiemu
         Swoją droga tam w U SA to nie mojom kombajnow? Bo dopiero żniwa zaczynajom Pewnie jeszcze sirpami koszom i dlatego im tak długo schodzi
         Dziekujemy ci nasz wileki Gierku za BIZONY!:)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A ja się cieszę, podstawka jeszcze mnie bawi, a dodatek i rozwinięcie fabuły jak najbardziej cieszy i mieijmy nadzieję, że wraz z dodatkiem bardziej dopracują całą grę - tak było przecież przy Diablo 2, które znacznie się różniło o 1, a nie które lokacje są nawet bardziej sielankowe od D3 - moim zdaniem oczywiście.