• benchmark.pl
 • Gry
 • Diablo III: Reaper of Souls - zobacz intro i fragment rozgrywki dodatku do gry
Gry

Diablo III: Reaper of Souls - zobacz intro i fragment rozgrywki dodatku do gry

przeczytasz w 1 min.

Podczas targów Gamescom 2013 firma Blizzard oficjalnie zapowiedziała dodatek do gry Diablo III zatytułowany Reaper of Souls.

diablo iii dodatek reaper of souls napis księga tyraela zapowiedź wideo

Niedawno informowaliśmy o tym, że firma Blizzard pracuje nad pierwszym dodatkiem do gry Diablo III. Dodatek jak sugerowała tajemnicza strona internetowa w domenie battle.net, miałby nazywać się Reaper of Souls. Teraz już wszystko stało się jasne, otóż podczas targów Gamescom 2013 twórcy gry oficjalnie potwierdzili powstanie rozszerzenia i co ważne udostępnili także pierwsze materiały wideo.

Dodatek Reaper of Souls, zgodnie z tym, co sugerowano wcześniej, ma wprowadzić do świata gry więcej mroku i uatrakcyjnić samą rozgrywkę tym, którym już się ona znudziła. Firma Blizzard, przy okazji wstępnej zapowiedzi dodatku umieściła na swojej stronie cytat z Księgi Tyraela: „Śmierć w końcu rozwinie skrzydła nad wszystkimi”, co w połączeniu z tytułem sugerowało, z czym będą mogli zmierzyć się gracze.

diablo iii dodatek reaper of souls zapowiedź

Jak się okazuje, w świecie gry po upadku Diablo, nie znajdziemy spokoju. Otóż graczom przyjdzie zmierzyć się z samą śmiercią, czyli tytułowym Reper of Souls (żniwiarzem dusz). Z tego, co już wiemy, wynika, że maksymalny poziom doświadczenia w rozszerzeniu został zwiększony z 60 do 70 poziomu. Dodatkowo w grze pojawi się nowa klasa, którą będzie Crusader – przypominająca nieco Paladyna z drugiej części gry.


Oprócz tego nie zabraknie dużej dawki nowych potworów, pojawić ma się nowy rzemieślnik – Mystic, zmiany dotkną także system „dropu”, który od teraz będzie zawierał większe prawdopodobieństwo zbierania przedmiotów dopasowanych do klasy bohatera.


Niestety w dalszym ciągu nie wiemy na, kiedy Blizzard zaplanował premiery dodatku. Na pocieszenie warto dodać, że podczas targów Gamescom 2013 udostępniono dwa materiały wideo. Jeden z nich to widowiskowo wyglądające intro z gry, zdradzające zarys fabuły, natomiast drugi to zwiastun gameplaya. Gotowi na wielkie "koszenie"?

Źródło: Joystiq, VG247, Ubergizmo

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaxDamageDA
  4
  Nie pojmuję jak można być takim ignorantem jako firma.

  Zawsze uważałem blizz'a za top.

  Starcrafty, Warcrafty... Wow zabrał mi 5 lat życia. O poprzedniej odsłonie diabełka nie wspomnę. Pewnie wielu z was ma to za sobą.

  D3 to był mój największy zawód. Wessał ponad 1000h, ale sporo z tego było na siłę i tylko dlatego, że było z kim pogadać.

  Krok wstecz względem dwójeczki.

  Podejście do klienta jest skandaliczne. Na Polskim forum d3 sławne posty z gejowskim porno leżały ponad 2 dni...

  Shut up and gief ur money!!!

  :(
  • avatar
   Supel
   4
   Co jak co ale Blizzard potrafi robić filmiki. Jeśli kiedykolwiek zrobiłby film (render) o Diablo albo Starcraft z miłą chęcią przeszedłbym się do kina :)
   • avatar
    Grzywacz
    3
    o, nie ma nic na temat PVP - pewnie w patchu wyjdzie $oon.
    • avatar
     sirtyman
     2
     Filmik wprowadzający jest kozacki. Aż chce się po nim wrócić do D3... tylko, że wraz z odpaleniem gry nadchodzi zimny prysznic...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Przed wypuszczeniem diablosa 3 blizz też pokazywał różne fajne filmiki i opowiadał bajki co to za cuda będą w ich grze. A później się okazało, że z tego co było na filmach niewiele zostało a jedyny cud jaki się przydarzył to taki, że grę dało się w końcu zainstalować i nawet trochę w nią pograć zaraz po premierze. ;-)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po tym jak wydałem 150zł na Diablo3 do tego dodatku by mi musieli chyba dopłacić.
       • avatar
        daker836
        -1
        Filmiki*
        • avatar
         daker836
         -5
         te filkimi juz sa po polskiemu
         Swoją droga tam w U SA to nie mojom kombajnow? Bo dopiero żniwa zaczynajom Pewnie jeszcze sirpami koszom i dlatego im tak długo schodzi
         Dziekujemy ci nasz wileki Gierku za BIZONY!:)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A ja się cieszę, podstawka jeszcze mnie bawi, a dodatek i rozwinięcie fabuły jak najbardziej cieszy i mieijmy nadzieję, że wraz z dodatkiem bardziej dopracują całą grę - tak było przecież przy Diablo 2, które znacznie się różniło o 1, a nie które lokacje są nawet bardziej sielankowe od D3 - moim zdaniem oczywiście.