Dyski

Dyski twarde kontra SDD, bitwa wciąż trwa

przeczytasz w 0 min.

Magazyn biznesowy Fortune przeprowadził niedawno wywiad z szefem firmy Seagate, Billem Watkinsem. Rozmowa dotyczyła opinii na temat nowego trendu w segmencie ultraprzenośnego sprzętu, który coraz częściej wyposażany jest w dyski typu Solid State zamiast tradycyjnych napędów.

Jak można przeczytać w wywiadzie, szef Seagate'a jak na razie nie dostrzega w nowej technologii zagrożenia dla tradycyjnych rozwiązań ponieważ wierzy, że wcześniej czy później użytkownicy zdadzą sobie sprawę z tego, że nie istnieje żadne rozsądne uzasadnienie dla wydawania większych sum pieniędzy w zamian za o wiele mniejszą pojemność. Watkins powiedział: "realnie patrząc na obecny stan rzeczy, nie widzę przekonywających wyników sprzedaży notebooków wyposażonych w pamięci flash. Nie widzimy w tym sensu."


Jednak to nie wszystko. Watkins wspomniał także, że jeśli nadejdzie taki dzień, w którym dyski typu SSD staną się na tyle popularne, że zagrożą tradycyjnym napędom, chętnie podejmie takie wyzwanie. Watkins ma już przygotowane rozwiązanie dla tego problemu i przygotowane pozwy sądowe. Wierzy, że producenci SSD a także inne firmy z nimi współpracujące takie jak Intel i Samsung naruszają prawa patentowe dotyczące sposobu komunikowania się pamięci dyskowych z komputerami.

Pomijając co myślą inni, na rynku jest wiele firm, które pokładają olbrzymią nadzieję w tę technologię i Watkins zdaje sobie sprawę, że żadna z nich nie ma zamiaru wycofać się z obranej przez siebie drogi. Wygląda więc na to, że już niedługo będziemy świadkami kolejnych batalii na salach sądowych.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login