• benchmark.pl
 • Gry
 • Premiera Diablo II: Resurrected i podtrzymanie tradycji. Są problemy z serwerami
Gry

Premiera Diablo II: Resurrected i podtrzymanie tradycji. Są problemy z serwerami

przeczytasz w 2 min.

Wielki hit sprzed lat powraca. Chociaż wielu graczy ma dość wszelkiej maści remasterów i remake'ów, w przypadku Diablo II: Resurrected od początku dominowały pozytywne głosy.

Diablo II: Resurrected już dostępne

Obyło się tutaj też bez irytujących informacji o opóźnieniach, obecnej pladze branży gier. Blizzard jak obiecywał tak zrobił, w efekcie czego wrota piekieł zostały otwarte dziś punktualnie o godzinie 17:00 naszego czasu.

Nic nie wydarzyło się też w kontekście platform docelowych, gra trafiła na PC oraz konsole Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, a także Nintendo Switch. Jeśli preferujecie PC to być może zechcecie zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi lub naszymi testami na zintegrowanych kartach graficznych.

Premiera Diablo II: Resurrected i problemy z serwarami

Pierwsze recenzje zaczynają powoli napływać i póki co jest dobrze, średnia ocen przekracza 80%. A do weryfikacji jest tu naprawdę sporo wcześniejszych obietnic twórców. Mówili bowiem nie tylko o nowej oprawie graficznej i wsparciu rozdzielczości 4K, ale też zremasterowanej oprawie dźwiękowej, nowych przerywnikach filmowych, ulepszonym interfejsie, rozbudowanej skrytce, a także odświeżonych rankingach czy wprowadzeniu obsługi progresji międzyplatformowej.

Niestety premiera nie przebiega idealnie. Pojawiają się zgłoszenia niezadowolonych graczy, niektórzy mają problemy z rozpoczęciem rozgrywki. A nawet gdy to się uda, też nie w każdym przypadku jest idealnie bo pojawiają się inne niepożądane zjawiska. Okazuje się, że Blizzard ma kłopoty z serwerami, wiele wskazuje na to, że nie zostały odpowiednio przygotowane na prawdopodobnie bardzo duże zainteresowanie. Trwają prace mające na celu poprawę sytuacji. Miejmy nadzieję, że zostaną zakończone szybciej niż było to w przypadku premiery Diablo 3.

Czego brakuje Diablo II: Resurrected?

Już po premierze gra ma zostać wzbogacona o obsługę technologii NVIDIA DLSS. Póki co nie podano jednak jakiegokolwiek terminu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innej kwestii, w nieokreślonej przyszłości zostaną wprowadzone rankingi. Nie należy za to spodziewać się fizycznych wydań gry, ma być oferowana wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej sprzedaży.

Planujecie przygodę z Diablo II: Resurrected? A być może już ją rozpoczęliście?

Źródło: twitter: Blizzard CS - The Americas

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TitoBandito01
  10
  Może lepiej napiszcie o naszych Januszowych sklepach - Xsrom i Wiśniowym próbującym wydymać klientów na D2R :
  https://www.instalki.pl/aktualnosci/gry/49870-x-kom-i-morele-net-stare-diablo-2-w-cenie-remastera.html
  • avatar
   Cinas
   7
   Jak dla mnie ta cena to policzek dla graczy...
   • avatar
    marioking
    4
    Trochę ciągnie... ale byle dotrwać do premiery New World, bo ten produkt zasługuje na wsparcie w przeciwieństwie do tego skoku na kasę :(
    • avatar
     awesome1337
     2
     praktycznie przy każdej premierze blizzard dostaje ddos'a wiec problemy z serwerami są niestety gwarantowane
     • avatar
      sn00p
      1
      Wczoraj praktycznie od momentu startu serwerów był problem z tworzeniem gier i dołączaniem. Dziś jest ten sam problem ale komunikat mówi że jesteś już w grze gdy próbujesz stworzyć nową albo podłączyć się do istniejących. To będzie trwało jeszcze kilka tygodni. Nic nowego. Dla tych co się łatwo stresują zalecam kupno gry pod koniec roku :)
      • avatar
       Wasek
       0
       Szkoda, że ladder nie zaczął się razem z premierą. Albo fajnie jakby przynajmniej podali konkretną datę kiedy się zacznie. Nie wiadomo kiedy zaczynać grać.