• benchmark.pl
 • Gry
 • Nowy Need for Speed nie nadjedzie w tym roku. Dla EA liczy się przede wszystkim Battlefield 6
Gry

Nowy Need for Speed nie nadjedzie w tym roku. Dla EA liczy się przede wszystkim Battlefield 6

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli sympatyzujecie z serią Need for Speed to najnowsze doniesienia z obozu EA mogą Wam się nie spodobać. Wydawca ustalił priorytety i nie należy do nich kolejna odsłona wyścigowego cyklu.

Battlefield 6 najważniejszy dla EA

Coraz częściej zaczyna przewijać się temat gry Battlefield 6 i raczej nic się nie zmieni. Wszystko wskazuje na to, że mówimy tutaj o najważniejszym projekcie, jaki jest obecnie rozwijany pod skrzydłami EA. Nie ustalono dokładnej daty premiery, ale ma ona odbyć się w tym roku (mówi się o jesieni) i wydawca nie zamierza takich ustaleń zmieniać.

Trudno inaczej interpretować fakt, iż zdecydowano oddelegować dodatkową pomoc dla studia EA DICE. I jak już się pewnie domyślacie, mowa o pracownikach Criterion Games, czyli ekipy odpowiadającej za nową część serii Need for Speed. Laura Miele, Chief Studios Officer w EA, nie ukrywa, iż przyczyniły się do tego przede wszystkim aktualne, pandemiczne warunki pracy.

„Battlefield rozwija się wspaniale, zespół pracował niesamowicie ciężko, w zeszłym roku mocno przycisnął i tak, pracowaliśmy z domów. To jest trudne, trudno tworzyć gry zdalnie, a zespół jest trochę zmęczony. [...] Mamy świetną grę z niesamowitym potencjałem. Gramy, aby wygrać, gramy, aby wypuścić na rynek świetną grę z serii Battlefield.”

Nowy Need for Speed? Tu potrzeba będzie cierpliwości

Jeśli chodzi o kolejną część wyścigowego cyklu Need for Speed, wedle zapewnień gracze muszą tylko i aż uzbroić się w cierpliwość. Laura Miele wyraźnienia zaznaczyła, że marka nie ma kłopotów, a studio Criterion Games nie jest od niej odsuwane, a jedynie potrzebne tymczasowo przy innym projekcie. Przypomniała również o niedawnym przejściu Codemasters, dzięki któremu EA będzie mogło w najbliższym czasie (tym roku) zaserwować graczom inne gry wyścigowe (a co najmniej jedną).

Obydwie gry, nowe odsłony serii Battlefield i Need for Speed, zmierzają na te same platformy docelowe - PC oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Na którą, jeśli w ogóle, czekacie bardziej?

Źródło: polygon

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymcio30
  Need for Speed to do wielu lat jest gniot jakich mało. Co do BF oby wreszcie zrobili dobra i długa kampanie single player
  4
 • avatar
  Yamdit
  NFS the Heat był na prawdę spoko. Jednak powinni popracować nad grafiką otoczenia tak moim zdaniem. Ale klimat, muzyczka miodzio.
  2
 • avatar
  Mario2k
  Battlefield 6 Day one cheat smartaimbot już zapowiedziany na iwantcheat.net , widać któryś z coderów Dice ciągle robi prywatną robótkę ;)
  1
 • avatar
  awesome1337
  miejmy nadzieje że wyjdzie to na dobre obu produkcja, a przynajmniej battlefieldowi
  ostatni nfs był bardzo dobry, szkoda tylko że opuszczony po premierze (zreszta podobnie jak bf5)
  -2
 • avatar
  PIRAT_PL
  Mam tylko nadzieję że BF wróci do czasów współczesnych bo w mojej ocenie osadzenia akcji w czasach wojny zepsuło tą grę. Tak jak bad company 2, 3 i 4 były całkiem do szyku tak V i BF 1 były kiepskie, zdecydowanie wolę nowoczesne strzelaniny jeśli już w ogóle mam ogrywać fps.
  -3
 • avatar
  gofish
  Mogli by zrobić remake'a NFS UNDERGROUND na PS5
 • avatar
  pawluto
  Oooooo BF6 - czekam i napewno zagram !!!