• benchmark.pl
 • Gry
 • Zmiana planów - Dragon Age 4 będzie grą wyłącznie dla pojedynczych graczy
Gry

Zmiana planów - Dragon Age 4 będzie grą wyłącznie dla pojedynczych graczy

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że BioWare podjęło decyzję o bardzo istotnej zmianie co do ostatecznego kształtu gry Dragon Age 4. Decyzję, która wielu graczom powinna się spodobać.

Dragon Age 4 bez trybu multiplayer

Jak poinformował Jason Schreier, Dragon Age 4 nie zaoferuje jakichkolwiek elementów multiplayer, będzie grą wyłącznie dla pojedynczych graczy. I chociaż pracuje nad nią BioWare, to zielone światło na realizację takiego scenariusza musiało dać EA. I właśnie to zrobiło. Dlaczego?

Wszystko podyktowane zostało rzecz jasna finansami. Pod uwagę wzięto sprzedaż i ogólne przyjęcie Star Wars Jedi: Upadły Zakon oraz Anthem, które oceniane są odpowiednio jako duży sukces i porażka. Jason Schreier powołuje się tutaj na własne, anonimowe źródła, ale mówmy o jednym z najlepiej poinformowanych branżowych dziennikarzy, w związku z czym wszystko wypada traktować jak najbardziej poważnie.

Na Dragon Age 4 jeszcze sobie poczekamy

Takie doniesienia tylko dodają wiarygodności sugestiom, że przy Dragon Age 4 jest jeszcze mnóstwo pracy i nie ma co liczyć na szybką premierę. Jej data nie została nawet wstępnie ustalona. Blake Jorgensen (Chief Operating Officer w EA) jakiś czas temu dał do zrozumienia, że Dragon Age 4 może pojawić się w 2022 roku, ale nie jest to przesądzone i ogłoszenie, że będzie to jednak późniejszy termin nie powinno nikogo zaskoczyć.

Jedyne czego można być pewnym to platform docelowych, gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Czy je podbije? Póki co nie da się na to pytanie odpowiedzieć, ale możecie skomentować jak oceniacie decyzję o pełnym skupieniu się na kampanii single-player. Wyjdzie Dragon Age 4 na dobre?

Źródło: twitter - @jasonschreier

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xfire25
  6
  całe szczęście
  • avatar
   KENJI512
   6
   Uff, i bez mikropłatności, skinów dla postaci i innych niepotrzebnych świetnej grze przygodowej, pokazującej nietuzinkową fabułę!
   • avatar
    Ahura
    2
    Oby skupili się na fabule. Dragon Age jedynka z dodatkami to sztos
    • avatar
     Lukasxxz
     -2
     Wywalenie multi nic nie zmieni jeśli gra znów będzie robiona jak single player MMO.
     • avatar
      Zero-Cool
      0
      Patrząc na Dragon Age 3 i Mass Effect 3 stwierdzam że multi w tych grach to taka zabawa dla najbardziej hardkorowych zagorzałych fanów tych serii. Osobiście spędziłem z 5h w multi ME3 (mimo że ME1, ME2, i ME3 przeszedłem najprawdopodobniej na każdy możliwy sposób) i pewnie z 1h w multi DA3 (ale jeśli chodzi o Dragon Age jedynie DA1 przeszedłem kilkakrotnie przede wszystkim ze względu na to że każda rasa miała własną historię która wpływała na późniejszą grę) po czym tak mnie ten grind znudził że stwierdziłem nigdy już do tego nie wracać...

      Brak multi w grach BioWare to nic straconego (balans niczym w najgorszych grach p2w)... Ciekawsze jest zabijanie zombie w Call Of Duty, albo jakakolwiek inna sieczka.