Ciekawostki

Oddaj do Paczkomatu to, czego już nie potrzebujesz

przeczytasz w 1 min.

Masz jakieś gadżety, z których już nie korzystasz? A może ubrania lub buty do oddania? Możesz je zostawić w Paczkomacie – za darmo.

EKOzwroty w Paczkomacie

Niewielkie urządzenia elektroniczne czy też używane i niepotrzebne już ubrania stanowią często niemały problem. Z jednej strony nie chcesz ich już w domu, z drugiej – nie należy ich wyrzucać do kubłów na śmieci. Punkty ich zbiórki nie zawsze znajdują się jednak w najbliższej okolicy. Coraz częściej niedaleko od domu mamy za to Paczkomaty, a tak się składa, że właśnie w nich możesz też pozostawić tego typu przedmioty.

EKOzwroty działają już od kilku miesięcy. To wyjątkowa usługa, dzięki której zupełnie za darmo możesz oddać w Paczkomacie niepotrzebne przedmioty. Lista kategorii dynamicznie się wydłuża, a teraz w sierpniu do partnerów dołączyła firma CCC, dzięki czemu możesz oddać także obuwie. W takim przypadku otrzymasz jeszcze 10-procentowy rabat na zakupy w sklepach tej sieci.

Co możesz oddać do Paczkomatu?

 • sprawne urządzenia elektroniczne i elektryczne, 
 • używane obuwie i odzież, 
 • książki i podręczniki 
 • oraz zabawki i artykuły dziecięce.

Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod EKOzwrotu i umieścić go na paczce, a następnie włożyć ją do Paczkomatu. Szczegóły znajdziesz na oficjalnej stronie usługi.

EKOzwroty instrukcja

Drugie życie niepotrzebnych przedmiotów

Co dzieje się dalej z tymi przedmiotami? Trafiają do Fundacji Odzyskaj Środowisko, która decyduje o ich losie. Te w dobrym stanie zostaną ponownie przekazane do sprzedaży lub organizacji charytatywnych (oczywiście po wcześniejszej dezynfekcji i ewentualnych naprawach), a zniszczone – w miarę możliwości zostaną poddane recyklingowi.

Jak powiedział Sebastian Anioł z InPostu, ta usługa umożliwia „rozwiązanie częstego dylematu: co zrobić z rzeczami, które są jeszcze sprawne, a z których nie korzystamy. […] W tym celu, udostępniamy narzędzie, które Polacy doskonale znają – Paczkomat”. 

Źródło: InPost

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  5
  Hehehe jasne.
  Prędzej sprzedadzą niż oddadzą.
  Obecnie niedziałającego złomu na "aukcjach" w polskich serwisach jest masa.
  • avatar
   Warmonger
   3
   Pozostaje mieć nadzieję, że ludzie nie będą oddawali śmieci, tak jak kilka miesięcy temu w ramach pomocy dla uchodźców...