Ciekawostki

Elastyczny, przezroczysty, 77-calowy - nowy panel OLED od LG

przeczytasz w 1 min.

Firma LG postanowiła raz jeszcze udowodnić, kto obecnie rządzi na rynku wyświetlaczy OLED i kto może zapoczątkować rewolucję.

Jeśli zastanawiacie się, co widać na zdjęciu powyżej, to wyjaśniamy, że jest to najnowsze dzieło prosto z Korei. Przezroczysty, elastyczny i wysoki na przeszło 170 centymetrów – taki jest najnowszy wyświetlacz OLED, którym firma LG się pochwaliła (bo i – nie da się tego ukryć – chwalić ma się czym).

Wspomnieliśmy, że wyświetlacz jest przezroczysty. To fakt – jest w stanie zapewnić do 40 proc. przejrzystości. Pisaliśmy też o elastyczności – konkretnie możliwe ma być zwinięcie panelu w rulon o promieniu 80 mm bez uszkodzenia ekranu. O wysokości zaś nie ma się co rozpisywać, bo to najzwyklejszy w świecie 77-calowiec.

LG OLED elastyczny przezroczysty

Dodajmy jeszcze, że rozdzielczość tego ekranu to 4K, czyli 3840x2160 pikseli. I choć wygląda to naprawdę dobrze, nie należy spodziewać się w najbliższej przyszłości debiutu zakrzywionych, przezroczystych telewizorów lub monitorów od LG. Kiedyś jednak na pewno się pojawią. Widząc takie zdjęcia nie można mieć wątpliwości.

Źródło: LG, The Verge. Foto: LG

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  6
  No to pewnie nieźle zrzedły miny konkurencji :D Dali czadu.
  • avatar
   daVvy
   6
   Ostatnio mi zawinęli telewizor :(
   • avatar
    raffal81
    5
    Za kilka lat to może będziemy mieli takie ekrany zwinięte za szafą ;PP
    • avatar
     Piorun
     4
     To dobry patent na abonament za TVPiS. Zwijasz, chowasz i nie masz TV. Ba nawet nie trzeba zwijać tylko wyłączyć, skoro jest przeźroczyste to widać tylko ścianę ;-)
     • avatar
      jarekzon
      -7
      Co niby miałbym oglądać na przezroczystym TV ? Ścianę za telewizorem ? Chyba by mnie cholera wzięła, jakbym miał taki telewizor.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login