Mobile

Play oferuje eSIM za darmo, dla każdego bez wyjątku

przeczytasz w 1 min.

eSIM to cyfrowy odpowiednik plastikowej karty SIM. W Play to rozwiązanie będzie dostępne już wkrótce dla wszystkich klientów.

eSIM  komfort i bezpieczeństwo

W większości urządzeń mobilnych  najbardziej popularna jest nadal tradycyjna karta SIM, obecna na rynku w standardzie GSM już od 1991 roku. Od tego czasu przeszła rewolucję pod kątem rozmiaru: były karty „mini", „mikro", a później „nano". Najnowszym rozwiązaniem jest obecnie eSIM (skrót od Embedded SIM), całkowicie wirtualna karta SIM, którą wystarczy tylko pobrać, zapisać na urządzeniu i aktywować.

eSIM to wygodne rozwiązanie – daje komfort, iż karta się nie zgubi ani nie zniszczy. Pozwala również na korzystanie z funkcji dual SIM.    

Jak wymienić kartę?

Będąc klientem Play można otrzymać eSIM za darmo. Wymiana karty  jest bardzo prosta. Jedyne, co należy zrobić, to udać się do najbliższego salonu Play. Pracownik wygeneruje specjalny kod QR i podpowie, jak przebiega instalacja.

Play oferuje ponadto dodatkowe zabezpieczenie, czyli trzygodzinny okres ochronny. SMS-em klient jest informowany o złożeniu wniosku o wymianę karty. W razie problemów można ją przerwać, kontaktując się z obsługą klienta.

Od kiedy można skorzystać z eSIM w Play?

Klienci Play mogą skorzystać z eSIM od 22 sierpnia. Wymiana jest dostępna dla wszystkich za darmo (zarówno w ofertach na kartę, jak i abonamentowych) i można jej dokonać w dowolnym salonie Play w całej Polsce.

Źródło: play.pl

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  9
  Jestem ciekaw co na to spece od bezpieczeństwa. Jak dotąd problemem była możliwość wyrobienia przez oszustów duplikatu karty SIM - a wtedy uzyskiwali nasze narzędzie autoryzacji, np: do banku. Jeśli proces "dostępności" duplikatu karty eSIM będzie jeszcze łatwiejszy, to kiepsko.
  • avatar
   piomiq
   6
   W newsie nie wspomniano. Czy smartfon tę funkcje musi jakoś sprzętowo wspierać, czy będzie działać z każdym?
   • avatar
    Adelar
    4
    " karta się nie zgubi ani nie zniszczy"
    Jak można zgubić kartę? Rozumiem, że można zgubić cały telefon.
    Fizyczna karta ma tę zaletę, że można ją samemu przełożyć do innego telefonu np. w przypadku uszkodzenia wyświetlacza. eSIM pewnie ma inne zalety.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     "czyli trzygodzinny okres ochronny. SMS-em klient jest informowany o złożeniu wniosku o wymianę karty. W razie problemów można ją przerwać, kontaktując się z obsługą klienta."

     ja już z play nie chcę mieć niczego wspólnego. upc połączyło się z play, wypowiedziałem umowę z upc.

     więc tak. jestem bardzo zajęty. ktoś mi ukradnie tożsamość, uda mu się złożyć wniosek o nową kartę. dostaję SMS, ale nie mam kiedy go przeczytać. następnego dnia się zastanawiam czemu nie mogę dzwonić z telefonu, a złodziej już mi czyści konta, autoryzując się moim numerem telefonu.

     czy na serio tak wygląda "bezpieczeństwo" w wydaniu play?

     wymiana karty sim, nieważne czy na fizyczny czy esim, powinna być robiona wyłącznie jak się osobiście przyjdzie.
     • avatar
      pawelkorolko
      1
      Z ramienia "Fundacji Pomoc Opiekunom" i "JM Kancelaria Prawna" pomagam opiekunom dorosłych osób z niepełnosprawnością uzyskać Świadczenie Pielęgnacyjne w wysokości 2119 zł./m-c. (również jeśli pobierają zasiłek 620 zł.). Jeśli znasz Takie osoby - przekaż Im mój numer telefonu: 602 799 853
      • avatar
       Blejd
       0
       Jeśli to eSIM posiada rejestrowanie dodatkowych numerów na tej samej karcie to było by fajne rozwiązanie , zastąpiło by to dual-sim które i tak nie styka bo ktoś potrzebuje więcej numerów.