UPS

Zasilacze UPS Specline Ever pomogą zabezpieczyć się przed ostrą zimą

przeczytasz w 2 min.

Firma Ever z uwagi na zbliżającą się zimę zapowiedziała serię zasilaczy awaryjny UPS - Specline, które mogą okazać się przydatne w okresie zimowym.

ever specline zasilacze awaryjne

Zima to okres wzmożonych awarii linii energetycznych, trzeba więc liczyć się z większą ilością przerw w dostawach energii elektrycznej. Jak się okazuje, bardzo często tego typu sytuacje w przeszłości wiązały się z wymiernymi stratami. Otóż jak radzi rodzima firma Ever - można temu przeciwdziałać, stosując nawet najprostsze urządzenie typu UPS.

Zasilacze awaryjne przydają się nie tylko zimą, aczkolwiek tak jak pamiętamy o zmianie w samochodach opon na zimowe, powinniśmy pamiętać o dobrym zabezpieczeniu urządzeń elektrycznych przed zanikami energii.

Niestety rodzima sieć energetyczna jest w większości przypadków przestarzała i coraz częściej nie radzi sobie z gwałtownymi zmianami warunków atmosferycznych. Co przy stale zwiększającym się zapotrzebowaniu na energię elektryczną rodzi poważny problem dla odbiorców prywatnych, jak i przedsiębiorców z uwagi ma możliwe przeciążenia i liczne awarie. Jeżeli przewidywania niektórych meteorologów się sprawdzą, to w tym roku czeka nas sroga zima, a jak nie trudno wywnioskować warunki atmosferyczne mogą siać spustoszenie w sieciach energetycznych. Dlatego, aby nie być zdanym na ślepy los i sprawną reakcję firmy dostarczającej energię elektryczną warto wziąć sprawę w swoje ręce. Ratunkiem jest zastosowanie zasilaczy awaryjnych UPS.

Zasilacze awaryjne w większości wypadków są stosowane do ochrony komputerów stacjonarnych, jednak jak się okazuje bez najmniejszych problemu można je zastosować np. do serwerów, centralek telefonicznych, routerów, rolet, bram czy nawet akwarium. Z okazji wzmożonego zapotrzebowania na zasilacze awaryjne, firma Ever postanowiła zaprezentować swoje konstrukcje UPS z serii Specline.

Specline to produkt idealnie przystosowany do wymagań rodzimej sieci energetycznej. Główną zaletą zasilacza jest długi czas podtrzymania na pracy bateryjnej z sinusoidalnym przebiegiem generowanym na jego wyjściu. Należy podkreślić, że jednofazowe silniki elektryczne stosowane w pompach obiegowych instalacji CO nie tolerują napięcia o kształcie prostokątnym. Również same piece mogą niepoprawnie funkcjonować. Przy wyborze odpowiedniego modelu zasilacza awaryjnego warto sprawdzić czy istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia akumulatora samochodowego bez dodatkowych przeróbek. Daje to możliwość bardzo długiego czasu podtrzymania. Takie rozwiązanie zapewnia Specline” - powiedział Sebastian Warzecha z firmy Ever.

Wspomniana seria zasilaczy awaryjnych ma doskonale sprawdzać się w przypadku urządzeń wymagających długiego czasu podtrzymania zasilania jak kotły centralnego ogrzewania, kominki z płaszczem wodnym, układy solarne, rolety okienne, bramy wjazdowe, systemy alarmowe i monitoring, centrale sterujące oraz innych urządzeń domowych.

ever zasilacze awaryjne seria specline

Za pomocą zasilaczy awaryjnych Specline można również dokonać ochrony układów solarnych, wszystko to dzięki zapewnieniu ciągłej pracy pomp obiegowych co powstrzyma przed przegrzaniem roztworu glikolu, utraty jego właściwości i w konsekwencji uchroni od wymiany. Dodatkowym atutem zasilaczy Specline jest możliwość wydłużenia podtrzymania pracy chronionych urządzeń poprzez podłączenie trzech modułów bateryjnych lub akumulatora samochodowego o pojemności od 150 Ah do 250 Ah.

Źródło: Ever

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  5
  Jeśli piszecie artykuł sponsorowany/zamówiony sugerował bym podać jakieś konkretne parametry, np tutaj czas podtrzymania napięcia dla kotła grzewczego i kilku żarówek. Brak takich informacji przy jednoczesnym straszeniu srogą zimą, przestarzałą siecią energetyczną i uszkodzeniami urządzeń sugeruje, że te UPSy nie mają nic ciekawego do zaoferowania, nic o czym warto bodaj wspomnieć. Osiągnęliście efekt odwrotny od zamierzonego ;P
  • avatar
   2
   Artykuł sponsorowany. Mieliście kiedyś problemy z siecią energetyczną zimą ? Rozumiem na wsiach, gdzie faktycznie częściej pogoda może mieć wpływ na działanie sieci energetycznej (pozrywane kable itd.) ale w miastach to raczej rzadkość. Nie pamiętam bym kiedykolwiek miał problemy z energetyką związane z "atakiem" zimy.

   Teraz już wiem, że muszę to mieć.
   • avatar
    GLI75
    0
    No proszę! Akurat szukałem UPS-a do kotła CO/CW... :>

    Dzieciarnia z bloków ogrzewanych przez elektrociepłownię nie rozumie co oznacza brak prądu przez kilka godzin w mroźną noc. A nowoczesny kocioł gazowy potrzebuje prąd do rozruchu (brak "świeczki"), do pompy wody, do sterowania... Kiedy ostatnio gotowaliście wielki gar wody, żeby wykąpać małe dziecko...? :-/
    • avatar
     silvver
     0
     "systemy alarmowe" ?
     Przecież systemy alarmowe mają własny akumulator. Po co niby miałby być potrzebny jeszcze jeden, obcy zasilacz awaryjny?

     @Zwierzak nie zmienia to faktu, że sieć energetyczna w Polsce jest w złym stanie - energetyka rusza się dopiero jak coś się zepsuje. Nie kwapi się do modernizacji sieci. W większych miastach problem ten jest mniejszy, bo sieć energetyczna jest prowadzona pod ziemią, przez co jest bardziej odporna na złe warunki atmosferyczne.

     Co do tych UPSów, to jak coś to ludzie prędzej kupią agregat prądotwórczy a nie taką bateryjkę...