Mobile

Exynos 9810 już oficjalnie - to on trafi do Galaxy S9

przeczytasz w 1 min.

Najważniejszą informacją wydaje się fakt, iż cały czas będziemy mieli do czynienia z 10nm procesem technologicznym.

Samsung kończy już projektowanie nowych flagowych smartfonów, wkrótce ruszyć powinna masowa produkcja. Chociaż o specyfikacji producent przed premierą mówić nie chce, wiemy już, jaki procesor napędzać będzie Galaxy S9 oraz Galaxy S9+.

To Exynos 9810, który został właśnie oficjalnie zapowiedziany. Mowa o bezpośrednim następcy układu Exynos 8895, którego znajdziemy w Galaxy S8 i Galaxy S8+, a także Galaxy Note 8. Nie zanosi się na rewolucję i można stwierdzić to mimo tego, że nie poznaliśmy jeszcze pełnej specyfikacji technicznej.

Chociażby z tego powodu, iż cały czas będziemy mieli do czynienia z 10nm procesem technologicznym. Exynos 8895 oferować ma „trzecią generację autorskich rdzeni CPU oraz zaktualizowane GPU”. Nowy procesor wyposażony będzie przy tym w modem LTE Cat. 18 6CA, przy którym prędkość pobierania danych sięgać ma 1,2 Gbps.

Exynos 9810

W najbliższej przyszłości poznać powinniśmy więcej konkretów. Można się spodziewać, iż Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ napędzane będą nie tylko przez układ Exynos 9810, ale również przez Qualcomm Snapdragon 845. Tradycyjnie zależeć będzie to od regionu, na które obydwa modele trafią.

Źródło: Samsung, androidiani

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord Konsol PS4MR
  -1
  To Crysis już na nim pójdzie po emulacji?
  • avatar
   Naleśnik z serem
   -11
   Samsung to jest jakaś śmieszna firma z małymi jajami dla mnie.
   Chwalą się cięgle tymi swoimi "autorskimi" rdzeniami (o to tylko kosmetyka bo karty rozdaje ARM) a i tak na końcu okaże się, ze ich telefony tną i szarpią przy 8GB RAM i tych autorskich rdzeniach. Nikomu normalnemu nie imponują przechwałki Samsunga.
   • avatar
    eltra
    0
    Super :) biorę:P ale pewnie jego s7 zmienie jak odmówi współpracy czyli pewnie okolice s10-s11
    • avatar
     Gatts-25
     0
     Moje doświadczenie jest całkowicie nie związane z tą marką a APPLE.Podróżuję często i spotykam się z sytuacjami gdy posiadacze "AJFONÓW" w wersjach jakie jeszcze do tej pory wychodzą z ekranami na poziomie 60% powierzchni obudowy pożyczają ode Mnie LG G2 ,żeby skorzystać z internetu.
     Takie tylko małe doświadczenie jakże deprymujące dla tej firmy no ale na szczęście pojawił się w końcu IPHONE X.
     Ostatnio miałem na tydzień czasu SAMSUNGA S8 i coś czuję ,że wyżej wymieniony użytkownik zamawiał chyba te telefony z Chin za 700złotych albo i Mniej tak jak kilku moich znajomych miało S7 z niewiadomego pochodzenia układem SOC ale zazwyczaj był w opisie MT to znaczy ,że od MediaTeka.
     • avatar
      max-bit
      0
      Już jest grzenie kotleta czyli S9 ja bym na miejscu Samsunga poszedł na całość Samsung SX :)
      Będzie trzeba zrobić cenę ze 4500 tysiączka albo najlepiej coś po 5 kPLN (no wszytko zależy jak Dular będzie stał)