Smartfony

Exynos vs Qualcomm na przykładzie Galaxy Note 20 Ultra. Jeden, a prawie jak dwa różne telefony

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Galaxy Note 20 Ultra przygotowano w wariantach z procesorami Exynos 990 i Qualcomm Snapdragon 865+. Różnice pomiędzy nimi okazują się naprawdę duże.

Mamy gorszą wersję Galaxy Note 20 Ultra

O ile kwestia atrakcyjności Galaxy Note 20 budzi pewne wątpliwości, Galaxy Note 20 Ultra wypadał w naszej recenzji bardzo dobrze i trzeba uczciwie przyznać, że na ten moment jest jednym z najlepszych smartfonów na rynku. Niektórzy z Was zapewne wiedzą, a innym warto wyjaśnić, że w USA oferowany jest w wariancie z Qualcomm Snapdragon 865+, podczas gdy w innych regionach w wariancie z Exynos 990.

Czy ma to znaczenie? Ma, co było już poruszane niejednokrotnie. O jak dużych różnicach mowa? Materiał przygotowany przez twórcę popularnego kanału JerryRigEverything przynosi bardzo wymowną odpowiedź. Porównanie porusza wydajność, temperaturę czy zużycie baterii, a więc kluczowe kwestie związane z pracą smartfona. Cóż, niestety nie jest to odpowiedź korzystna z naszego punktu widzenia, gdy w sklepach widzimy wariant z procesorem Exynos 990. Okazuje się on bowiem wolniejszy, a przy tym osiąga wyższe temperatury i szybciej zużywa baterię.

To nie zaskoczenie, a potwierdzenie tego co oferuje Samsung

Porównania procesorów Exynos i Qualcomm pojawiają się od dłuższego czasu, zawsze budzą więcej emocji w okolicach premiery nowych smartfonów koreańskiego producenta. Można powiedzieć, że Galaxy Note 20 Ultra w wariancie z procesorem Exynos 990 każdemu wystarczy i w codziennym użytku nie będzie się narzekać na brak wydajności. To prawda. Na wyniki w benchmarkach można przymknąć oko.

A może po prostu trzeba? I co z resztą? Powyższy materiał pokazuje naprawdę duże różnice i również sam autor poddaje w wątpliwość to, czy można mówić tutaj o jednym i tym samym smartfonie. Jakie jest Wasze zdanie? Exynos 990 zamiast Qualcomm Snapdragon 865+ jakkolwiek Was zniechęca?

Źródło: JerryRigEverything

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KAZDAN63
  To już jest wiadome od dłuższego czasu, że EXYNOS to szroooooooooooooooooot!
  24
 • avatar
  jotek44
  Skandalem jest bezczelność Samsunga,żądającego takiej samej ceny za obie wersje Note 20 Ultra. Nabywca edycji z Exynosem powinien być premiowany co najmniej 15-procentową bonifikatą. Za zdecydowanie GORSZY produkt - niższa cena ! Samsung poniesie przykre konsekwencje swojej polityki cenowej. Jestem pewien, że zainteresowanie Notami 20 Ultra z Exynosem będą dalekie od oczekiwań Samsunga.
  20
 • avatar
  Dudi4Fr
  Jeden z powodów dla których nie zamieniłem mojego N10+ na N20U, płacić te same pieniądze za kastrata...
  7
 • avatar
  dampool
  Samsung ma polityle jak cala seria A i M dziasdoswto w plastiku bo taniej w produkcj i razem z exynoem i tlumaczy Januszom ze lepsze to od szkla a prawda jest taka ze ciacia kosztow robia.
  4
 • avatar
  losiaczek1
  Dlatego moim ostatnim samsungiem był Note 4.
  3
 • avatar
  klosz007
  Niexynos. Artykuł niesponsorowany i nagle trochę obiektywnej prawdy a nie same ach i och jaki to super produkt ten Note 20 za 6000.
  2
 • avatar
  develoop
  Czekam na tego Samsunga M51 ze Snapdragonem i bardzo pojemną baterią, zobaczymy co pokażą...
 • avatar
  KAZDAN63
  "Czekam na tego Samsunga M51 ze Snapdragonem i bardzo pojemną baterią, zobaczymy co pokażą..."?
  Ledwie (nawet nie 730G) przestarzały SDM730 i zapewne wygórowana cena. To "gwarantuje" ci SAMSUNG!
  -1
 • avatar
  fonzie
  Zamiast exynosa to mogli dać w nim mediateka lub rockchipa , na jedno by wyszło :-)
 • avatar
  Hot_Nina
  ❤️Szukasz dziewczyny albo Kochanki?
  Sprawdź na
 • avatar
  Gatts-25
  Mało kto zdaje sobie sprawę ale Exynos od Samsunga jest zaprojektowany przez ... Amerykańską filię.Ja od dawna wiem , że to był koszt jaki Samsung musiał ponieść aby wpisać się w łaski USA i móc sprzedawać swoje urządzenia.Koszty jakie Samsung poniósł nie wielu projektach w USA są kosztem pracy nad swoją przyszłością czyli typowymi kosztami marketingowymi.
  Teraz żeby coś więcej osiągnąć to trzeba szukać pracowników z takich krajów jak Chiny , Korea Południowa , Tajwan czy Japonia ale tylko jeden kraj nie będzie robił to co USA chce.Dlatego najwięcej może osiągnąć ten pierwszy i zarazem niedługo największa gospodarka na Ziemi.
  Jedynym sposobem na to by Samsung mógł wyjść z uścisku USA to właśnie innowacje z Chin i ich potęga.Wtedy Samsung będzie robił swoje a nie ograniczał się do tego stopnia by wiele firm Amerykańskich na tym nie ucierpiało.