Gry

Ezio bohaterem kolejnego Assassin's Creeda

przeczytasz w 1 min.

Druga część trylogii o odwiecznym konflikcie pomiędzy Templariuszami, a  sektą Asasynów odniosła całkiem spektakularny sukces sprzedając się dotąd w ilości 6 milionów egzemplarzy. Być może dlatego Ubisoft już myśli nad kolejnymi produkcjami z tej serii.

Firma Ubisoft poinformowała wczoraj, iż w produkcji znajduje się już kolejna gra z serii Assassin's Creed. Nie chodzi tu jednak ani o dodatek DLC do Assassin's Creed II ani o następną część zapowiadanej trylogii, lecz o całkowicie nowy tytuł. Jego głównym bohaterem będzie najprawdopodobniej ponownie Ezio Auditore da Firenze. Co ciekawe, będzie to pierwsza produkcja z tej popularnej serii zawierająca tryb rozgrywki wieloosobowej. Miejmy tylko nadzieje, że twórcy w ramach tego trybu zaserwują nam możliwość kooperacji wzorem swoich innych hitów takich jak choćby seria Splinter Cell.

Jak dotąd nie ujawniono żadnych bliższych szczegółów dotyczących ewentualnego debiutu nowej gry. Wiadomo jedynie, że jej premiera planowana jest na rok fiskalny 2010-2011 (przypadający od 1 kwietnia 2010 r. do 31 marca 2011 r.) . I choć Ubisoft nie podał platform na jakie przygotowywany jest opisywany tytuł to istnieje spora obawa, że będą to jedynie konsole "nowej generacji".

W swoim komunikacie prasowym dotyczącym całego planu wydawniczego na następny rok fiskalny firma jasno dała bowiem do zrozumienia, że skupi się na produkcjach przeznaczonych dla Playstation 3 i Xboxa 360. Zdaniem Ubisoftu sprzedaż tych właśnie konsol nadal będzie rosła, a tym samym i zainteresowanie grami.

Źródło: Shacknews.com, Kotaku.com, VG247.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ezio, a nie Enzio pało. ;p
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No bo pomysł na grę jest i to się liczy. Ja tam czekam na PC :)
   • avatar
    szawel
    0
    Assassin MMO... LOL?
    • avatar
     kurzi5
     0
     właśnie!
     • avatar
      Radical
      0
      Czy nie uważacie że nazywanie ps3 i x360 konsolami nowej generacji to już lekka przesada?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Buu. Widzę w tytule Enzio i myślę sobie, że podali imię bohatera trzeciej części, a to autor newsa strzelił gafę.