Internet

Facebookowi afery nie szkodzą

przeczytasz w 1 min.

Od początku roku Facebook jest głównym bohaterem wielu afer związanych z prywatnością użytkowników. Okazuje się jednak, że nie mają one negatywnego wpływu na kondycję firmy, jak i prezesa zarządu, Marka Zuckerberga.

Na początku roku Mark Zuckerberg zapowiedział, że chce naprawić Facebooka. Kilka tygodni później okazało się, że do naprawy jest naprawdę sporoafera goniła aferę, a część z nich do dziś jeszcze nie całkiem ucichła. Czy to w jakikolwiek sposób zniechęciło użytkowników do portalu i sprawiło, że jego właściciele mają kłopot? Odpowiedź jest krótka: nie.

Okazuje się bowiem, że Facebook ma się świetnie. Owszem, był dołek, ale obecnie już wycena firmy nie tylko wróciła do stanu sprzed największej afery z Cambridge Analytica, ale wręcz osiągnęła jeszcze wyższy poziom. Jak widać, użytkownicy mają dużo zaufania do społecznościowego giganta albo też dotychczasowe doniesienia nie robią na nich większego wrażenia.

Z kolei Mark Zuckerberg, któremu zapowiadano pożegnanie się z funkcją prezesa zarządu, rychłe bankructwo, a może nawet poważne sądowe wyroki, prawnie jest czysty, a finansowo ma się lepiej niż kiedykolwiek. W ciągu kilku ostatnich miesięcy Amerykanin zwiększył swój majątek o prawie 20 miliardów dolarów i łącznie ma już około 80 miliardów, co stawia go wśród pięciu najbogatszych ludzi świata.

Co ciekawe, momentami Zuckerbergowi przypada nawet trzecie miejsce w tym rankingu, co oznacza, że całe podium zajmują osoby związane z branżą nowych technologii. Liderem zestawienia jest bowiem Jeff Bezos z firmy Amazon, a na drugiej pozycji plasuje się Bill Gates.

Źródło: Fortune, CNN, NASDAQ. Foto: geralt/Pixabay (CC0)

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shadowman333
  6
  Większość ludzi nie wie nawet, że jakaś afera miała w ogóle miejsce. Facebook ma mimo wszystko zbyt silną pozycję, żeby tak po prostu upaść.
  • avatar
   dariozpata
   -3
   I bardzo dobrze! Wielu pluje w internecie na zasiłki socjalne ale te nada są i będą po wsze czasy i hejterzy sobie mogą pluć jadem do usranej śmiercią a ja tymczasem do mojej śmierci będę ich beneficjentem a potem następne pokolenia mojej rodziny też będą ich beneficjentami po wsze czasy!!!
   • avatar
    franiux
    -6
    Mordoksiążka jak pis, im więcej syfu produkuje tym bardziej jest uwielbiana.
    • avatar
     onegumas
     0
     Nie szkodzą... a 3tyg po poście akcje poleciały o 20% w dół.