Internet

Płatny Facebook staje się rzeczywistością. Cena nie jest najniższa

przeczytasz w 2 min.

Mark Zuckerberg potwierdził, że Meta rozpoczęła testowanie nowej opcji dla użytkowników dwóch popularnych portali społecznościowych - płatnej weryfikacji - na szerszą skalę. Na jaki wydatek muszą nastawiać się zainteresowani?

Facebook uruchomił płatną subskrypcję. Instagram też ma taką opcję

Już od pewnego czasu użytkownicy portali społecznościowych mogą oswajać się z myślą, że za niektóre rozwiązania przygotowywane przez twórców trzeba będzie płacić. Wiele mówiło się o wprowadzonym kilka miesięcy temu abonamencie Twitter Blue, a krótko po tym stało się jasne, że również Meta pracuje nad bardzo podobnym rozwiązaniem. Teraz zaczyna je wdrażać.

Płatną subskrypcję przygotowano dla dwóch wiodących portali tej korporacji, Facebooka i Instagrama. Póki co mogą skorzystać z tego wyłącznie wybrani użytkownicy, testy są przeprowadzane w niektórych państwach. Na początek uruchomiono je w Australii i Nowej Zelandii, teraz ogłoszono ich rozszerzenie na Stany Zjednoczone.

Docelowo omawiane rozwiązanie ma być dostępne globalnie. Znaczek Meta Verified i wynikające z niego korzyści wyceniono na 11,99 dolarów w przypadku zakupu przez przeglądarkę internetową na komputerze oraz na 14,99 dolarów dla osób preferujących skorzystanie z urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Warto tu zaznaczyć, iż jest to kwota miesięcznego abonamentu, a nie jednorazowa opłata.

Co daje płatny Facebook?

Producent zachęca do wypróbowania Meta Verifiedm listą kilku korzyści. Przede wszystkim użytkownik otrzymuje specjalny, niebieski znaczek. Daje on innym pewność, iż ma się do czynienia z prawdziwą osobą, której tożsamość została potwierdzona (za pomocą ważnego dokumentu tożsamości). Dochodzić mają do tego zwiększone zasięgi (wyeksponowanie w niektórych obszarach platformy, takich jak wyszukiwanie, komentarze czy rekomendacje).

Według zapewnień przedstawicieli firmy Meta, nowe rozwiązanie to także większe bezpieczeństwo (ochrona przed podszywaniem się pod kogoś) oraz wyższy poziom pomocy technicznej, w przypadku problemów technicznych można będzie otrzymać pomoc od konsultanta.

Testy Meta Verified w Stanach Zjednoczonych mają zapewnić producentowi więcej wniosków. Nie wyklucza on, że niektóre opcje mogą zostać usunięte (np. zwiększone zasięgi), ale w ich miejsce powinny pojawić się inne. Dostęp do testów mają wyłącznie osoby pełnoletnie.

Źródło: meta

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DarkEater
  14
  chyba by musieli jeszcze dopłacać ...
  • avatar
   Dragonik
   14
   Czyli nie dość że oddajesz im swoje dane to jeszcze musisz za to zapłacić :D
   • avatar
    piterk2006
    6
    Zarabiania na firmach ciąg dalszy. Płatną weryfikację rozumiem, bo ktoś musi ją przeprowadzić - jednorazowo. Ale jakim cudem zrobili z tego abonament, tego nie pojmuję. I czemu urządzenie z którego składamy zamówienie wpływa na cenę? No wtf?!
    • avatar
     Hasta-la-vista-baby
     4
     Haha jeb#$m dostaniesz znaczek i to niebieski, a tak na poważnie dla mnie to abonament na tego raka może kosztować i 1000$ miesięcznie mam to głęboko w d$*&#, tak jak ktoś napisał powinni jeszcze dopłać za to, podajesz swoje dane oni mają z tego już zysk i jeszcze ten cukieruś chce od nas kasę.
     • avatar
      angelboy
      3
      no to teraz dopiero odnotuje horrendalny spadek userów :D
      • avatar
       biuro74
       2
       Bardzo dobrze. Teraz pan Zuckerberg nauczy się marketingowej zasady, że skoro rynek nie przyjmuje płatnych rozwiązań, to pojawiają się nowe, darmowe. I równie popularne. Sam kiedyś był nawet na początku tego łańcucha, teraz pewnie czas popatrzeć na niego z perspektywy końca ;-)
       • avatar
        develoop
        2
        "Facebook zawsze będzie za darmo" - Pamiętacie? przy zakładaniu konta ich słynny tekst? Haczyk zarzucony, rybki same się złapały...
        • avatar
         piomiq
         2
         Ahh. Rozumiem, że śledzenie i serwowanie reklam pozostanie po staremu....
         No to super. Bardzo zachęcające te "korzyści". Ludzie się pewnie na nie rzucą jak szarańcza na pole kukurydzy.
         • avatar
          Sauvage
          1
          nie wiem jak mój pies to przeżyje - bo on ma tam swój profil - chyba będzie musiał iść do pracy :-)
          • avatar
           Kasuja Wpisy Automatem
           1
           Za tanio. powinien być 1$ za przeczytanie jednego wpisu :) dla każdego. a kto nie zapłaci, to w celach testowych najpierw pokazywanie pierwszej połowy wpisu, i pierwszej połowy filmiku. I z czasem stopniowe zmniejszanie dla niepłacących.

           A potem wzrost ceny do 1.5$ za odczytanie jednego wpisu :)
           • avatar
            jerry3m
            0
            W końcu nadejdzie ta chwila że usunę konto na FB.
            • avatar
             vacotivus
             0
             Już lecę im bulić /s
             • avatar
              piomiq
              0
              To może czas na Mastodona - https://joinmastodon.org/pl