Aplikacje mobilne

Nowa aplikacja od Facebooka umożliwi łatwiejszą obsługę wiadomości na Apple Watch

przeczytasz w 2 min.

Facebook udostępnił Keep in Touch, czyli nową aplikację do uproszczonej obsługi wiadomości na Apple Watch. Kontakt z najbliższymi stanie się łatwiejszy?

Facebook udostępnił eksperymentalną aplikację do obsługiwania wiadomości na inteligentnych zegarkach od Apple. Wiadomość utworzy się bardzo prosto, jednym kliknięciem, dzięki czemu tak częste korzystanie z telefonu nie będzie konieczne. Co w czasie wzmożonego dbania o jak najmniejsze przenoszenie wszelkich bakterii i wirusów może okazać się niezwykle przydatne, bo nasze smartfony do najczystszych nie należą.

Kit (Keep in Touch) na Apple Watch od Facebooka

Aplikacja Kit (Keep in Touch) powstała, aby ułatwić utrzymywanie kontaktu z rodziną i znajomymi bez konieczności odbierania telefonu. Wystarczy Apple Watch.

Interfejs aplikacji jest przyjazny dla smartwatcha, a znalezienie właściwej opcji i kłopoty z nawigacją po małym ekranie mają przestać być problematyczne.

Aplikacja działa podobnie jak iMessage. Za pomocą jednego dotknięcia można wysłać wiadomość audio, udostępnić lokalizację, skorzystać z emoji czy Scribble. Nie trzeba nawet pisać – dostępna jest opcja dyktowania wiadomości tekstowej i wysłania za pośrednictwem Messengera. Kit umożliwia również czytanie wiadomości przychodzących oraz odbieranie powiadomień.

Kit (Keep in Touch)

Kit może być dobrym uzupełnieniem Messengera

Facebook Messenger ma wsparcie na Apple Watch, jednak Kit ułatwia utrzymanie kontaktu wybranymi osobami: z najbliższym przyjacielem lub członkiem rodziny.

NPE Team (czyli wewnętrzna grupa badawczo-rozwojowa Facebooka) zaprojektował Kit jako kolejną aplikację społecznościową, jednak pierwszą na Apple Watch. Wcześniej wydano m.in. Whale do tworzenia memów, Bump do konwersacji, aplikację muzyczną Aux czy Hobbi do obsługi wideo. Facebook jednak stwierdził, że projekty NPE Team, które nie znajdą wystarczająco dużo odbiorców, zostaną zamknięte. Zatem nie wiadomo czy pomysł na najnowszą aplikację przetrwa, chociaż połączenie jej z Messengerem może okazać się korzystnym pomysłem.

Chcąc przetestować Keep in Touch należy zeskanować kod QR lub wpisać kod dostępu na stronie fb.com/devices. Następnie wystarczy wybrać osobę w Messengerze, z którą chce się pozostać w kontakcie przy pomocy aplikacji.

Kit dopiero raczkuje, więc nie u każdego będzie dostępny (na razie na pewno dostępny jest w Kanadzie). Można go pobrać bezpłatnie na Apple App Store, ale jest dostępny tylko na Apple Watch.

Źródło: TechCrunch

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    Nie wiem jak to się może sprzedawać. Taki zegarek mały kwadratowy plastikowy(tak wygląda) na męskiej dłoni wygląda komicznie. Zgapili po samsungu i lg prostokątny ekran a ci sami z tego uciekli