Internet

Facebook został zhakowany? Ogromne problemy serwisu

przeczytasz w 1 min.

Dzisiejszy poranek nie zwiastuje dobrego dnia dla Facebooka. Od wczesnych godzin porannych obserwujemy awarię algorytmu wyświetlania postów na tablicy. Może to być awaria lub atak skierowany w stronę Facebooka.

Tablica aktywności na Facebook - awaria czy atak?

Przynajmniej od wczesnego poranka (ok. godziny 6:30) na najpopularniejszym serwisie społecznościowym użytkownicy mają utrudniony dostęp do aktualności ze świata. Cała tablica aktywności (feed) jest wręcz utopiona w postach losowych ludzi na stronach m.in. artystów.

Facebook awariaFacebook awariaFacebook awariaDziesiątki takich i podobnych postów można dziś od rana obejrzeć na Facebooku

Winowajcą z pewnością jest błąd w algorytmie wyświetlania aktualności. Każdy użytkownik widzi od rana najświeższe posty publikowane na fanpage artystów i innych gwiazd. Do tej pory algorytm nie wyświetlał każdej wiadomości, która pojawia się na stronach do polubienia - jednocześnie usuwając z feeda absolutnie całą aktywność znajomych i stron, które obserwuje użytkownik.

Jedno jest pewne - mimo awarii lub ataku hakerskiego, reklamy na Facebooku nadal wyświetlają się prawidłowo.

W tej sytuacji trudno określić winowajcę. Mógł być to efekt błędu w aktualizacji tablicy aktywności, który całkowicie zmienił algorytm. Z drugiej strony za awarię Facebooka może odpowiadać atak hakerski.

Niemniej, Facebook nie poinformował do tej pory żadnym kanałem komunikacji o awarii. Zaktualizujemy treść tekstu, kiedy tylko dowiemy się więcej na temat dzisiejszego zawirowania na portalu Zuckerberga.

AKTUALIZACJA: Tablica aktywności na Facebook wróciła do normy. Problem został rozwiązany - do tej pory nie wiemy, co było przyczyną awarii Facebooka.

Źródło: własne

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  obecnie każda duża społecznościówka to jest jakieś zło które degeneruje umysły. najskuteczniej te młode, które najłatwiej się odklejają od rzeczywistości. a najgorsze jest to, że zastępują sobie rzeczywistość jakąś informacyjną sieczką, często destruktywną.
  • avatar
   Agresor
   2
   Facebook już dawno opuściłem, teraz tylko tweeter
   • avatar
    saser
    2
    Nie korzystam z 'socjalów' i jest mi całkowicie obojętne co wyświetlają (zazwyczaj nic ciekawego). Mam więcej czasu na hobby, rodzinę i pisanie komentarzy na benchmarku ;)
    • avatar
     Adrianwo
     1
     ZABIĆ ZUCKERBERGA!!!