Gry

Facebookowe CityVille ma 100 milionów użytkowników!

przeczytasz w 2 min.

Portale społecznościowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że gry na nich oparte biją kolejne rekordy.

 Warto przeczytać:
 

Beyond Good & Evil w HD

Poczynając od OGame, Plemion czy Traviana - przeglądarkowe produkcje przyciągają uwagę milionów. Jednak po jakimś czasie ciśnienie opada, serwery pustoszeją, a znudzeni użytkownicy rozglądają się za czymś nowym. W ten sposób otrzymujemy kolejne pomysły, a wraz z nimi sposoby na stracenie ogromu wolnego czasu.

Praktycznie nie można w dobie dzisiejszych mediów równocześnie orientować się, co dzieje się w świecie i nie być świadomym o istnieniu Facebooka. Czemu więc nie połączyć jego popularności z niskobudżetowymi, ale niezwykle popularnymi grami? Firma Zynga od dłuższego czasu wykorzystuje profity takiej współpracy.

Zapewne wszyscy użytkownicy portalu Zuckerberga (jak i spora część "niezrzeszonych") słyszeli o niezwykle popularnym Farmville, nawet twórcy serialu animowanego South Park w jednym ze swoich odcinków poświęcili mu sporo uwagi. Obok FrontVille i Texas Hold'em Poker, opieka nad własną farmą stanowiła jedną z najczęściej wybieranych rozrywek na Facebooku. Żeby jednak przyciągnąć uwagę nowych graczy, jak i przedstawić nowe realia tym już znającym serię i podstawy rozgrywki, Zynga poszła krok dalej.

CityVille to jeden z wielu klonów stareńkiego PeCetowego SimCity. Na początku kierujemy małą mieściną, by później zmienić ją w metropolię. Stawiamy nowe budynki, drogi i infrastruktury. Oczywiście duży nacisk jest położony na społeczność, więc współgracze w dużej mierze przyczyniają się do wypełniania naszych zadań i polepszania standardów miasta. Tradycyjnie już postępy uczynimy szybciej, jeśli za realną gotówkę wykupimy odrobinę waluty w świecie gry.

To właśnie ostatnia z wymienionych, Cityville, króluje obecnie na liście top 5 (z której 4 gry sygnowane są przez Zyngę). Wczoraj produkcja ta przekroczyła magiczną barierę 100 milionów aktywnych użytkowników w miesiącu. Przypomnijmy, że od premiery nie minęło nawet pięćdziesiąt dni. Jednak lawinowe tempo wzrostu graczy powoli opada, więc nie wiadomo jak wysoko ustawiona zostanie poprzeczka. Na pewno jednak przedłuży i tak niezłą żywotność Facebooka.

Źródło: gamesindustry.biz


Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Źle to wróży dla PRAWDZIWYCH gier...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jakim cudem takie g*wno ma taką popularność ?
   • avatar
    Gasek
    0
    HA Ha jak się ten chłopak z bajki cieszył z zaproszenia xD
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     DOBRZE ŻE NIE MAM SPEDALONEGO GEJSBUKA.
     • avatar
      kuniomaster1993
      0
      Jak widzę wasze komentarze to każda gra która wam się nie podoba lub nie jest przeznaczona dla "prawdziwych" graczy jest nie warta uwagi żadnej osoby. Trochę powagi i tolerancji a nie jeżdżenia po czymś co jest inne od tego co znacie :P
      • avatar
       kuniomaster1993
       0
       Jak widzę wasze komentarze to każda gra która wam się nie podoba lub nie jest przeznaczona dla "prawdziwych" graczy jest nie warta uwagi żadnej osoby. Trochę powagi i tolerancji a nie jeżdżenia po czymś co jest inne od tego co znacie :P
       • avatar
        nover
        0
        Szczerze powiedziawszy, to choć grałam bardzo dawno temu w SimCity / SimCity 2000, to CityVille nie przypadło mi w ogóle do gustu.
        I chyba wolę pierwowzór niż flashową giercę ^^
        • avatar
         scoobydoo19911
         0
         sam zacząłem grać i to jest fajna odskocznia od wilkich gier w które lubie grać ale nie można cały czas tego samego robić.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ten wynik sprawia że coraz bardziej wątpię w przyszłość ludzkości... pomijam fakt że większość ludzi jeśli może to gra w to w pracy zamiast zapierdalać, co tworzy pochodne problemy...
          A mówią że WoW uzależnia ku.wa!