Gry

Podobno gracze mają za słabe komputery, dlatego FIFA 21 jest ładniejsza na konsolach

przeczytasz w 1 min.

FIFA 21 już za kilka dni trafi na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Będzie prezentowała się tam najlepiej, co nie do końca odpowiada graczom korzystającym z PC. I tu pojawiają się ciekawe wyjaśnienia.

Jakość FIFA 21 na PC dalej budzi emocje

FIFA 21 trafiła już na PC oraz PlayStation 4 i Xbox One. 4 grudnia zostanie natomiast udostępniona na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Od dłuższego czasu było pewne, że grający na nowych konsolach będą mogli cieszyć się najlepszą i najładniejszą wersją gry. Dlaczego na to samo nie mogą liczyć gracze komputerowi? Wreszcie podano konkretny argument, ale można odnieść wrażenie, że nie dla wszystkich będzie on przekonujący.

„Kiedy zastanawialiśmy się, na którą wersję należy postawić na PC przyjrzeliśmy się naszym fanom i możliwościom sprzętu, jakim dysponują. [...] A kiedy to zrobiliśmy zrozumieliśmy, że aby uruchomić grę w wersji z nowej generacji minimalne wymagania sprzętowe byłyby takie, że wiele osób nie mogłoby grać. Dlatego zdecydowaliśmy się zachować wersję z poprzedniej generacji i otworzyć drzwi dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas przy FIFA 21.” - Aaron McHardy, producent wykonawczy gry FIFA 21

FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Co nowego?

O jakie konkretnie różnice toczy się dyskusja? Dokładnej odpowiedzi można będzie udzielić po przetestowaniu gry w usprawnionej wersji. Padły jednak wzmianki o kilku elementach. To nowe oświetlenie LiveLight Rendering, lepszy wygląd włosów piłkarzy i bardziej realistyczne ruchy mięśni oraz mimika, dodatkowe animacje i cutsceny, bardziej autentyczne reakcje kibiców na trybunach czy dodatkowa kamera. W przypadku PlayStation 5 wykorzystane zostanie też sprzężenie zwrotne kontrolera DualSense.

Niektórzy być może pamiętają, że EA decyduje się na podobne kroki nie pierwszy raz. Taka sytuacja miała już miejsce przy okazji premiery PlayStation 4 i Xbox One. Jak widać gracze nieszczególnie się tym zniechęcają, bo kolejne części serii FIFA nieustannie zaliczają się do grona najlepiej sprzedających się gier.

Źródło: PlayStation

Warto zobaczyć również:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  24
  Hahahahahhahahahahaahahhahahaah.
  • avatar
   12
   co roku ta sama gadka
   • avatar
    michal_mat
    9
    Taa, akurat. Cięcie kosztów, odnowiony engine na kompy zrobią sobie za rok, to rok oszczędności dla firmy.
    • avatar
     kitamo
     6
     sredni jesli chodzi o PC to 1060 /1050 i procesor co najmniej 4/8 wiec to nie jest za slabo na fife na bank, choc z drugiej strony EA jest takim mistrzem optymalizacji ze pewnie mają racje. :D
     • avatar
      rlistek
      4
      Cóż, ludzie którzy grają w fifę najczęściej tak, mają za słabe kompy.
      • avatar
       mbe13
       4
       To po co w grze są ustawienia graficzne?? Ciekawe??
       • avatar
        Dragonik
        2
        Przy fifie 14 była ta sama gadka żę mamy za słabe komputery:D
        • avatar
         endogie
         2
         Buhahahahahahaha. EA lubi żartować.
         • avatar
          Dzentel
          1
          dziwne, że w ogóle graficznie ewoluowało to padło od edycji 96, źle to rozegrali, gdyby pozostali na grafice z edycji 96 to każdy kalkulator dzisiaj umożliwiłby granie, to dopiero byłaby fantastyczna dostępność dla każdego! nawet stary kibol na 20 letnim gracie mógłby cisnąć między wizytami w hotelu
          • avatar
           brettsinclairdannywilde
           1
           Jeżeli tak, to poszedłbym w to żeby dało się odpalić grę na C2D i GMA 950 :-D :-D
           • avatar
            rlego
            1
            Łgarz.
            • avatar
             Marucins
             1
             Buhahaha jakbym słuchał deb.....
             A od czego są suwaki w ustawieniach grafiki? Rozumiem że grali pod uwagę statystyki Steam i założyli że nikt nie ma i nie potrzebuje więcej więc dla wszystkich trzeba dać po równo - odnosząc się do hardware ze statysty.
             Ale za to pewnie w sprawie mikropłatności to nie zapomnieli o PC - naj...li tyle samo a nawet więcej!?
             • avatar
              Radical
              0
              Ała :D
              • avatar
               greghostor
               0
               Co rok ta sama fifa tylko zmienią pare składów. Grafika i gameplay to jest jedno i to samo. A gra przez neta to jest jakieś nieporozumienie. Ja bym to widział inaczej - co rok dlc max za dychę.