Gry komputerowe

W Football Manager 2014 zagramy na Linuksie

przeczytasz w 2 min.

Gra FM2014 będzie dostępna dla systemów Linux - tak twierdzi Miles Jacobson, szef studia SI Games.

football manager logo 2014 dla linuksa

Wraz z gwałtownie rosnącą popularnością desktopowych wersji Linuksa, coraz więcej producentów i wydawców gier rozważa możliwość wejścia na rynek dla tej rozwijającej się platformy. Wiele firm już to uczyniło, inne zaś dopiero zapowiadają swoje plany wydawania w przyszłości swoich produktów dla systemów Linux. Niedawno Miles Jacobson będący szefem studia Sports Interactive zapowiedział wydanie kolejnej odsłony Football Manager 2014, która będzie oficjalnie dostępna w wersji dla Linuksa.

Studio SI Games od wielu lat nieustannie zajmuje się produkcją menadżerów piłkarskich, niegdyś ich dziełem było stworzenie legendarnej już marki Championship Manager, która niestety po rozstaniu z wydawcą – firmą Edios, do której należy wspomniana marka, niestety niemalże zniknęła z salonów. Na skutek czego SI Games wespół z firmą Sega zabrało się za tworzenie własnej gry menadżerskiej, tym razem pod nazwą Football Manager.

Jak się okazało, gra z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze zadowolonych graczy. Ostatnio poinformowało, że FM 2013 został najlepiej sprzedającą się grą z całej serii Football Manager, a pamiętać należy, że taki wynik został osiągnięty już w maju. Na samym początku firma Sega wydawała gry z serii FM jedynie dla systemów Windows, wraz ze wzrostem popularności systemów Mac OS X pojawiła się również wersja dla systemu z logo nadgryzionego jabłuszka.

miles jacobson zapowiedź football manager 2014 linux

Niedawno szef studia SI Games – Miles Jacobeson na swoich profilach w serwisach społecznościowych oficjalnie zapowiedział nadejście nowej odsłony cyklu Football Manager 2014. Niestety żadne konkretne szczegóły nie padły, nie zdradzono też daty premiery, która mimo wszystko powinna już tradycyjnie nastąpić na przełomie października i listopada.

miles jacobson linux ubuntu

Informacją, która wywołała najwięcej rozgłosu, w związku z zapowiedzią FM2014 jest deklaracja szefa SI Games, że nadchodząca wersja będzie oficjalnie dostępna w natywnej wersji dla systemów z rodziny Linux. Tym samym studio dołączy do kolejnych producentów, którzy zdecydowali się wydawać swoje gry w wieloplatformowej opcji.

Football Manager 2014 będzie dostępny dla Windows, Mac OS X i Linuksa za pośrednictwem platformy cyfrowej dystrybucji gier Steam w opcji SteamPlay. Niebawem powinniśmy poznać pierwsze nowości, jakie pojawią się w nadchodzącej odsłonie gry.

Źródło: SI Games, Softpedia, Miles Jacobsen, OmgUbuntu, FM-Base, Joystiq

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Luiso
  9
  No to Benchmark ma u mnie dziś dużego plusa. Wreszcie widzę jakiś news o tej wybitnej produkcji, która oczywiście jest dedykowana pewnej ograniczonej (liczebnie) grupie. A wiadomość o tym, że bedzie działała na linuxie chyba ucieszy wielu fanów. mnie bardzo cieszy rosnące wsparcie dla Linuxa.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Szkoda tylko, że ta seria upadła. Jestem fanem od CM 4. Ostatni FM to porażka.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie wiem dlaczego, ale bardzo mnie cieszą informacje dotyczące gier na Linux'a. Nie jestem fanem managerów piłki kopanej, ale cieszę się, że osoby lubiące tego typu tytuły będą mogli zagrać na swoim "ukochanym" linux'ie. Nie mam nic do Windowsa, to dobry system, ale super by było mieć wybór instalacji gry na wybranym przez użytkownika systemie. Trzymam bardzo mocno kciuki za steam'a chociaż kombinują z prawem własności za wykupioną grę.