Zasilacze

FSP prezentuje zasilacz o mocy 400 W z certyfikatem 80 PLUS Titanium

przeczytasz w 1 min.

FSP FSP400-60AGTAA to zasilacz komputerowy o mocy 400 W, którego wysoką sprawność potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Titanium.

FSP FSP400-60AGTAA zasilacz komputerowy

Na rynku nie ma zbyt wielu zasilaczy komputerowych z najwyższym certyfikatem sprawności 80 PLUS Titanium, a gdy już takie się pojawią, na ogół są to bardzo mocne jednostki dla rozbudowanych konfiguracji sprzętowych – przykładem tutaj może być niedawno opisywany model EVGA SuperNOVA 1600 T2 o mocy 1600 W. Firma FSP skonstruowała jednak znacznie słabszy zasilacz, który sprawdzi się w mniej wydajnych zestawach komputerowych.

Mowa tutaj o modelu FSP400-60AGTAA o mocy 400 W, którego sprawność potwierdzono wspomnianym certyfikatem 80 PLUS Titanium – przy 10% obciążenia nieznacznie przekracza ona 90%, natomiast przy 50% obciążenia jest to już 94,18% (dokładne wyniki pomiaru znajdziecie w tym dokumencie). Tak wysoka sprawność to podobno zasługa technologii MIA IC, która odpowiada za ciągłą regulację parametrów zasilacza. W efekcie jednostka oferuje niższe straty energii (zamienianej w ciepło), co widać też po wnętrzu zasilacza – producent zastosował tutaj niewielki radiator i wentylator 120 mm.

Dokładna specyfikacja modelu FSP400-60AGTAA jeszcze nie jest nam znana - wiadomo jedynie, że został on wyposażony w dwie linie 12 V, których obciążalność powinna być bliska całkowitej mocy znamionowej (400 W).

FSP FSP400-60AGTAA zasilacz komputerowy - wnętrze
Straty energii w modelu FSP400-60AGTAA są tak niskie, że obyło się bez rozbudowanych radiatorów

FSP jest jednym z większych producentów zasilaczy dla odbiorców OEM, a opisywany model występuje jeszcze pod marką Lenovo (firma ta również zgłosiła wniosek certyfikacyjny). Czy zasilacz trafi do sprzedaży detalicznej? Tego jeszcze nie wiadomo. Konstrukcja ta jest jednak dowodem na to, że da się zbudować słabszy zasilacz o „tytanowej” sprawności. Czekamy zatem na ruch innych producentów, bo zainteresowanie takimi modelami jest coraz większe.

Źródło: FSP, PlugLoadSolutions, ComputerBase

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Jakby zrobili taką 500W w czarnym kolorze i z modularnymi kablami zarobili by sporo kasy.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   jak trafi do sprzedaży to jestem pewny że cena bedzie 1zł za 1 W :D
   • avatar
    prime27pl
    1
    Cena panowie , jaka cena bedzue .
    • avatar
     TruGeek
     1
     Dobrze jakby coś takiego było , teraz karty biorą coraz mnie prądu więc jak ktoś nie myśli o SLI/Cross to taki zasilacz bardzo fajny tyle ,że akurat ten nie wygląda specjalnie i te kable :P
     • avatar
      TruGeek
      1
      MNIEJ ! ludzie edycja ! czemu tego nie ma pomimo próśb i narzekań pod prawie każdym tematem !
      • avatar
       Flynn
       1
       FSP niewiele sprzedaje pod swoją marką... Ich konstrukcje są za to brandowane przez Corsair, Fortron i innych. Te zasilacze od wielu już lat są najlepszym rozwiązaniem w budżetowych konfiguracjach. Teraz taki 400W Bronze 80+ będzie mógł z powodzeniem zasilić jakieś 90% komputerów (w tym większość sprzętu do gier).
       • avatar
        krzys13
        1
        dla pana Silver i innych
        o certyfikacie 80 Plus Platinum są o mniejszych W niż 660
        jak np. seria pasywna http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_FL2.htm
        lub z wiatrakiem Enermax Platimax EPM500AWT i chyba najtańszy platynowy http://www.morele.net/zasilacz-fractal-design-newton-r3-600w-fd-psu-nt3b-600w-613075/
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         Można ? Można!
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zasilacz NO NAME :) Yutubowcy nie będą szczęśliwi z tego faktu.
          • avatar
           Raider0001
           0
           Miałem kiedyś Fortrona Aurum 700W, po roku miałem do wymiany płytę główną, kości ram i kartę muzyczną, myślicie że to przypadek czy wina zasilacza ?
           • avatar
            Monos23
            0
            no wreszcie się coś ruszy w kwestii zasiłek o niskich mocach
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Pomijając kwestię sprawności to równie ważna, a nawet ważniejsza jest kwestia solidności konstrukcji i jakości elementów nim zastosowanych. To przede wszystkim od tego zależy jak długo pochodzi zasilacz i czy komponenty komputera będą bezpieczne.