Karty graficzne

Radeon RX 6900 XT - Gigabyte przygotował ulepszoną wersję karty. Co w niej ciekawego?

przeczytasz w 1 min.

W końcu jest! Gigabyte dołączył do producentów, którzy opracowali niereferencyjne wersje karty Radeon RX 6900 XT – oprócz świetnej wydajności, możemy liczyć też na wydajne chłodzenie i efektowną stylistykę.

Karty Radeon RX 6900 XT chyba nikomu nie trzeba przedstawiać - to topowy model AMD, która sprawdzi się w najwydajniejszych komputerach do grania. Jeżeli szukacie niereferencyjnej wersji, warto zwrócić uwagę na model Gigabyte.

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC z wydajnym chłodzeniem

Model Gigabyte Gaming OC został wyposażony w potężne chłodzenie WindForce 3X, które było stosowane już we wcześniejszych modelach tego producenta (np. Radeon RX 6800 i RX 6800 XT).

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC

Cooler wykorzystuje rozbudowany radiator, kilka rurek cieplnych oraz trzy duże wentylatory, a na rewersie laminatu znalazła się metalowa płytka backplate.

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC

Zastosowana konstrukcja ma cechować się dobrą wydajnością i niskim poziomem generowanego hałasu (chłodzenie w spoczynku pozostaje niesłyszalne). Nie bez znaczenia jest też podświetlenie RGB Fusion 2.0, które nadaje całości efektownej stylistyki. Warto jednak zaznaczyć, że karta ma też spore rozmiary (zajmuje trzy sloty i ma prawie 29 cm długości).

Radeon RX 6900 XT w fabrycznie podkręconej wersji

Producent zastosował niestandardowy projekt płytki drukowanej, na której zainstalowano układ graficzny AMD Navi 21 XTX z 5120 jednostkami cieniującymi, 16 GB pamięci GDDR6 256-bit oraz mocną sekcję zasilania (do działania karty wymagane jest podłączenie trzech wtyczek 8-pin).

Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC

Model Gaming OC oferuje dwa profile BIOS: cichy (Silent) i podkręcony (OC). W tym drugim taktowanie rdzenia zwiększono z 2015/2250 MHz do 2050/2285 MHz, co teoretycznie powinno mieć wpływ na lepsze osiągi akceleratora.

Szczegóły dotyczące ceny i dostępności karty nie zostały ujawnione. Możemy jednak podejrzewać, że wersja Gigabyte Gaming OC będzie droższa od "referenta" (ten kosztuje 999 dolarów) i trzeba będzie na nią poczekać do przyszłego roku.

Źródło: Gigabyte

Zobacz inne niereferencyjne wersje karty Radeon RX 6900 XT:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  robertgr1
  5
  O sprzedaż nowych radeonów to ja bym się nie martwił każda karta jaka się pojawi w sklepie od razu zostaje sprzedana jest mnóstwo chętnych, sam bym chętnie kupił bo RT i Dlls mnie nie interesuje
  • avatar
   Blejd
   4
   Nikt tego nie kupi bo to karty widmo , zobaczysz je tylko w slajdach i na papierze :)
   • avatar
    Mario2k
    0
    Zdecydowanie nowe Radeony powinni kosztować -15% obecnej ceny a to z powodu słabej wydajności RT i braku DLSS
    • avatar
     bIebIebleble
     -2
     Tylko kto to kupi z tak tragiczną wydajnością Raytracingu i bez obsługi DLSS za tak duże pieniądze?

     W sytuacji kiedy RTX 3060Ti z DLSS ma większą wydajność w Raytracingu niż RX 6900 XT skreśla jakąkolwiek opłacalność tych Radeonów.

     RX 6900 XT powinien być w cenie 1700 zł a RX 6800 XT w cenie 1400 zł.

     Wtedy te braki wydajności Raytracingu i nieobsługiwania DLSS nadrabiał by ceną. Radeony były by realną konkurencją dla Serii RTX 3000.
     • avatar
      tandirson.manuniz
      -3
      Zarabiam ponad 90 dolarów za godzinę pracy zdalnej z dwójką dzieci w domu. Nigdy nie myślałem, że będę miał możliwość zrobienia tego, ale moja najbliższa towarzyszka zarabia ponad 18 tysięcy miesięcznie, robiąc to i namówiła mnie, żebym spróbował. Potencjał z tym jest wieczny. Oto co robiłem...

      workreviews10.com
      • avatar
       szymcio30
       0
       999 Dolarów to tylko w snach bo u nas przeliczając to będzie na miękko 6tys zł. Poza tym jeśli AMD nie wymyśli odpowiedzi na DLSS to będą mieć problem w grach z RT których powoli przybywa, a nawet bez nich jeśli tylko NVIDIA dobrze sypnie dolarami. Oczywiście DLSS nie jest bez wad bo uplastycznia i zmiękcza obraz co może wywołać efekt rozmazania. Szczególnie uwidacznia się to w trybie ULTRA wydajność.
       • avatar
        LorgarWH40K
        0
        RT i DLSS - już za rogiem otwarte standardy. Jak w końcu to wejdzie pod strzechy to będzie jeden pies czy to będzie karta od zielonych czy czerwonych. Póki co dobrze to wygląda w dwóch, trzech grach. A świetnym przykładem doskonałego RT z otwartym kodem jest np. Teardown. 6900 i 3090 są niczym nie uzasadnionym zakupem do domu. Będę celować w 3070 jak w końcu się pojawia :)
        • avatar
         qanouch-151
         0
         Zacznij teraz zarabiać co miesiąc 14886 USD lub więcej, pracując online. W zeszłym miesiącu zarobiłem i otrzymałem 15480 $ z tej pracy, dając to tylko 2 godziny dziennie. Każda osoba może teraz znaleźć tę pracę i zacząć zarabiać online, postępując zgodnie ze szczegółami tutaj ........

         workreviews10.com

         Witaj!

         Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
         Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

         Połącz konto już teraz.

         Zaloguj przez 1Login