Internet

Nowy, lepszy i ładniejszy Gmail

przeczytasz w 1 min.

Firma Google zdecydowała się wreszcie na odświeżenie swojej popularnej usługi pocztowej Gmail. Celem jest nie tylko poprawa doznać wizualnych, ale też zwiększenie produktywności podczas korzystania z internetowej skrzynki.

O tym, że mający około półtora miliarda użytkowników Gmail może zostać odświeżony, słychać było już od wielu miesięcy. Teraz wreszcie firma Google zaczęła mówić o tym głośniej, a nawet rozpoczęła wdrażanie zmian. Oprócz ładniejszego wyglądu postarano się także o zestaw nowych funkcji, mających zwiększać produktywność.

Odświeżony Gmail – nowa wersja to…

Nowy Gmail wygląda podobnie do tego starego, ale (w myśl zasad, jakimi rządzi się material design) jest bardziej „płaski” i przejrzysty. Został on po prostu upodobniony do innych narzędzi i serwisów Google, co wychodzi mu na plus.

Gmail odświeżony

Wraz z odświeżoną szatą graficzna przyszły nowe funkcje. Najważniejsza z nich to dynamicznie pojawiające się „przyciski akcji” w polu tytułu każdej konkretnej wiadomości. 

Gmail menu

Pozwalają one w szybki sposób zarchiwizować, usunąć, oznaczyć jako przeczytany lub „zamrozić” maila (by ten nie przeszkadzał w skrzynce i powrócił do niej dopiero o określonej porze).

Gmail drzemka

Lista wiadomości jest również wzbogacona o przyciski pozwalające szybko (to znaczy bezpośrednio) otwierać załączniki.

Gmail załącznik

Być może najważniejszą nowością jest jednak zupełnie nowy boczny panel (po prawej stronie). Umożliwia on na przykład podejrzenie kalendarza.

Gmail kalendarz

Nowe, praktyczne funkcje Gmaila

Szybki podgląd kalendarza czy „drzemka” to jeszcze nie wszystkie nowości. Pojawiły się też na przykład „szybkie odpowiedzi” czy też informacje o tym, że zwlekamy z odpowiedzią (lub też ktoś z taką odpowiedzią zwleka).

Gmail info

Przede wszystkim jednak została dodana opcja „znikających wiadomości”. Chodzi mianowicie o to, że mail będzie mógł być odczytany tylko do określonego terminu, a później stanie się niedostępny. Możliwe jest również zablokowanie opcji kopiowania, przesyłania dalej czy drukowania wiadomości.

Gmail znikający

Nowy Gmail powoli dociera do kolejnych użytkowników. Jeśli chcecie sprawdzić, czy jest dostępny dla was, wciśnijcie ikonę Ustawień (koło zębate po prawej stronie), a tam albo będzie, albo nie będzie opcji jego wypróbowania.

Źródło: Google, The Verge, Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Xivos
  1
  No nie powiem ciekawe zmiany, na pewno się przydadzą
  • avatar
   jarekzon
   -3
   "Przede wszystkim jednak została dodana opcja „znikających wiadomości”. Chodzi mianowicie o to, że mail będzie mógł być odczytany tylko do określonego terminu, a później stanie się niedostępny." - głupszej rzeczy nie dało się wymyślić ?