Internet

Google Wave ostatecznie nie będzie

przeczytasz w 1 min.

Kiedy w grudniu zeszłego roku pisaliśmy o kolejnym pomyśle Google na serwis społecznościowy, wiele wskazywało, że tym razem koncern dopnie swego.

Wave miał być naprawdę rewolucyjny. Przede wszystkim imponowała opcja edytowania materiałów w czasie rzeczywistym. Kiedy pisaliśmy wiadomość do naszych rozmówców widzieli oni kolejne pojawiające się litery, co umożliwiało między innymi ekspresową i komfortową edycję tekstów. Tak rewolucyjnych opcji miało być jeszcze więcej, zastosowanych na przykład w systemach gier online...

Na obietnicach i pomysłach jednak się skończyło. Wersja beta serwisu nie zachwycała swoją wydajnością - nowoczesne technologie stron internetowych okazywały się dość zasobożerne, a ich aspekt społecznościowy - znikomy. Zwłaszcza, że w międzyczasie konkurencyjny Facebook z powodzeniem rozwijał swoje dodatkowe opcje. Google zimą tego roku jeszcze przez moment próbowało rywalizować z Twitterem za sprawą usługi Buzz, jednak i na tej płaszczyźnie poniosło porażkę. Firma, której niemal każdy projekt kończy się sukcesem ma prawdziwego pecha do internetowych społeczności - nie udało się z Orkutem, nie udało się z Buzzem...

Nie udało się też z Wave. Google ogłosiło, że w związku z niewielkim zainteresowaniem projektem będzie on utrzymywany przy życiu do końca 2010 roku - a następnie zniknie z sieci. Koncern nie czuje się jednak przegranym - jak twierdzi na testowaniu nowych technologii polega polityka ich firmy. Niektóre są udane, niektóre nie. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

Źródło: Google Blog

Polecamy artykuły:  
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kolejny przeterminowany news... nie-komputerowe portale informowały o tym już kilka dni temu.
  • avatar
   piezol
   0
   W sumie to się cieszę. Gdyby google miało władzę nad wszystkim, byłoby nieciekawie. Ale zawsze mogą przejąć Facebooka ;)