Internet

Google: Zarządzaj pocztą offline

przeczytasz w 1 min.

Firma Google poinformowała na swoim blogu, że udostępni kolejną nowość do GMaila - Google Offline, czyli funkcję przeglądania poczty bez wykorzystania połączenia z Internetem.

Specjalny dodatek o nazwie Google Gears to oddzielna aplikacja integrująca się z przeglądarką, dzięki której Gmail będzie zapisywał wszystkie potrzebne dane na komputerze tak, że po odłączeniu od Internetu użytkownik nadal będzie mógł odczytywać wiadomości, pisać je i zmieniać im oznaczenia. Po ponownym połączeniu z siecią komputer wymieni dane z serwerem i automatycznie je zaktualizuje, czyli wyśle wcześniej zredagowane maile i odbierze nowe.

Na razie Google Offline jest w fazie beta dlatego w dodatku napotkamy problemy m.in z dodawaniem załączników do nowych listów.
Dodatek działa z Firefoksem i Operą, a do w najnowszej wersji Google Chrome jest wbudowany.

Poniżej przedstawiamy film, w którym Google prezentuje nową funkcję GMaila.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MisiekSe
  0
  Film pojawi się po edycji newsa przez moderatorów.
  • avatar
   Bananan
   0
   Zabrali by się lepiej za dokończenie samego klienta i usunięcie z nazwy "Beta". Chyba, że to jest już finalny produkt, a wyraz "Beta" jest częścią jego nazwy. :]
   A ogólnie pomysł nie jest niczym nowym, ani odkrywczym. Mam taką samą funkcjonalność, korzystając z klienta poczty wbudowanego w Operę. Również tysiące ludzi ma taką fukcję w każdym innym kliencie e-mail, instalowanym na ich komputerach.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ale się uśmiałem. Takie coś już istnieje i nazywa się klient poczty :P
    Chyba trochę przesadzają, próbując wciskać się wszędzie, gdzie tylko spojrzą, ze swoimi produktami. Zrobiliby jeden a dobry.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nawet fajne ale wole łatwo i prosto najlepiej.