Aplikacje mobilne

Nie po to prezydent Duda zakładał TikToka, by teraz rząd go zablokował

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

TikTok jaki jest, każdy widzi. Rząd nie zamierza go jednak zakazywać. Wydano oficjalny komunikat przeczący artykułom sugerującym takie plany.

Ministerstwo Cyfryzacji dementuje informacje o rzekomym zakazie TikToka

TikTok bardzo szybko zyskał dużą popularność. Z aplikacji korzystają głównie najmłodsi użytkownicy smartfonów, a publikowane tam treści nie mają najlepszej opinii. To samo można zresztą powiedzieć o samej aplikacji, która wedle coraz częściej pojawiających się głosów budzi obawy związane z bezpieczeństwem.

Portal wp opublikował dziś artykuł sugerujący, iż rząd przygotowuje przepisy, których wprowadzenie pozwoliłoby zablokować TikToka w naszym kraju. Ministerstwo Cyfryzacji bardzo szybko się do tego odniosło.

Informacje o blokowaniu TikToka czy AliExpress to fake news

W oficjalnym komunikacie czytamy, że rząd nie pracuje nad przepisami, które miałyby pozwolić na zablokowanie jakichkolwiek mediów społecznościowych w naszym kraju. Artykuł wp wspomina zresztą nie tylko o TikToku, ale też np. o AliExpress, ponieważ porusza tematy cyberbezpieczeństwa i chińskich firm (głównie, bo ogólnie firm z państw spoza UE). Ministerstwo Cyfryzacji stwierdza, iż rzekome prace nad blokowaniem ich działalności (dostarczania sprzętu, oprogramowania) nad Wisłą to fake news.

Redakcja wp faktycznie miała pytać przedstawicieli resortu o projekt zmiany ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Ten dotyczy jednak bezpieczeństwa sieci 5G, a z rzekomym blokowaniem mediów społecznościowych czy platform sprzedażowych nie ma nic wspólnego.

„Redakcja Wirtualnej Polski, która opublikowała tekst, pytała o projekt zmiany ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, który dotyczy bezpieczeństwa sieci 5G. Nie ma on nic wspólnego z rzekomym blokowaniem, czy ograniczaniem mediów społecznościowych i platform sprzedażowych!  Prace nad nim – wbrew temu, co możemy przeczytać w opublikowanym tekście, toczą się jawnie. Jak każdy akt prawny, projekt został wpisany do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Obecna wersja projektu, po uzgodnieniach wewnątrz MC, zostanie przekazana do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych, które na pewno wpłyną na jej ostateczną treść.”

Takie jest zatem oficjalne stanowisko. Nie można oczywiście wykluczyć, że w przyszłości się nie zmiani. Trudno nie dostrzec, iż sytuacja wokół TikToka wydaje się dynamiczna. Aplikacja została już zakazana między innymi w Indiach, a ostatnio coraz głośniej na temat tego, iż mogłaby podzielić ten los także w USA.

Niektórzy komentują sprawę humorystycznie stwierdzając, że nie po to prezydent Duda zakładał TikToka, by teraz rząd go zablokował. A zupełnie poważnie, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Co sądzicie o będącej tu w centrum uwagi aplikacji?

Źródło: @MC_GOV_PL

Warto zobaczyć również:

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  Może lepiej niech się pokazuje na Tik Toku niż w telewizji
  21
 • avatar
  pablo11
  Tik Tok, podobnie jak Twitter służy głównie osobom niezrównoważonym psychicznie. Tylko Tik Tok jest skierowany do młodszych "twórców".

  To, że tych 2ch aplikacji używają politycy, jest zupełnym przypadkiem...
  14
 • avatar
  raffal81
  Jedno pytanie, na co komu ten TIKTOK ???
  13
 • avatar
  ophiuchus
  Szybkie nocne głosowanie i budzimy się z nową ustawą.
  4
 • avatar
  brudney
  Maliniak odetchnął z ulgą.
  2
 • avatar
  Kapitan Nocz
  pytanie dlaczego tak późno chcą to blokować?! Ilu ludziom wyciekły oczy po występie Dudy na Tik Toku? A można było uniknąć tych ofiar :)
  2
 • avatar
  xxx.514
  Nie pracują nad ustawą o tiktoku, bo muszą walczyć z tęczową zarazą i innymi wyimaginowanymi zagrożeniami, a także nad tym, jak zdefraudować więcej funduszy; a to wcale nie jest takie łatwe jakby się wdawało.
  2
 • avatar
  rrrrrr
  A po co zakazywać?

  Wystarczy po prostu nie używać. Nikt nie zmusza przecież.
  2
 • avatar
  Klops
  covid-19, TikTok, LGBT, natura sama się obroni przed ludźmi. Niszcząc ich. ;)
  1
 • avatar
  xmexme
  Nie podniecajcie się takimi pseudo newsami, tik tok będzie generował takich więcej aby robić szum wokół siebie i przyciągać nowych userów
  1
 • avatar
  altronix
  Jak zwykle rzad sie wpierdziela nie do swoich spraw, czemu oni sie nie trzymaja tego co robia najlepiej, czyli zlodziejstwem.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  #gòwnoTok
 • avatar
  stalkerpl
  o jakim rządzie tu sie pisze, ruda ambasadorka zadzwoniła i zarząd polandi blokuje, gdyby to była amerykańska aplikacja i któryś z ministrantów by pomyślał o blokadzie to by im w tym śmiesznym rządzie gacie pospadały po jednym telefonie od rudowłosej
 • avatar
  cyna76
  tytuł artykułu rodem z brukowca , gratulacje
 • avatar
  Foxy the Pirate
  Jaki prezydent?
 • avatar
  Adrianwo
  Trzeba za*ć Xi Jinpinga!!!
  -2
 • avatar
  BariGT
  Ze wszystkich szpiegujacych aplikacji czemu TT powoduje taką histerię?
 • avatar
  Obiektor
  Wlasnie doczytalem ze w skyrimie pojawil sie mod do adopcji kota, chyba sobie adoptuje dwa rude....
 • avatar
  Klops
  Po przemyśleniu, to jest tragedia. No bo Chiny teraz mają dostęp do polskich bomb jądrowych, jak prezydent ma to złośliwe, szpiegujące oprogramowanie. A po h mu to?
 • avatar
  Mariozaur
  Prac nie muszą prowadzić. Wystarczy jak przeniosą rozwiązania z USA na polecenie Trumpa i będzie blokada.