• benchmark.pl
 • Gry
 • Ta mała gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem - czym jest Grounded?
Gry

Ta mała gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem - czym jest Grounded?

przeczytasz w 2 min.

Grounded nie jest największą grą tego roku. Może być jednak jedną z tych, które przyniosą nam najwięcej radochy. Okazuje się, że mnóstwo osób postanowiło dać jej szansę i większość z nich nie żałuje.

Już milion graczy dało szansę Grounded

Gdyby sugerować się wyłącznie komentarzami pod kolejnymi zapowiedziami Grounded, można by się spodziewać, że to jeden z tych tytułów, które mało kogo obejdą i umrą zanim jeszcze zdążą rozwinąć skrzydła. Okazuje się, że byłaby to bardzo krzywdząca sugestia. Fakty są bowiem takie, że najnowsze dzieło studia Obsidian Entertainment w wersji testowej przyciągnęło już ponad milion graczy, co jest wynikiem o tyle dobrym, że jego premiera miała miejsce w tym tygodniu – dokładnie 28 lipca. Sam siedmiocyfrowy wynik został natomiast osiągnięty w zaledwie dwie doby. 

Tytuł jest dostępny w programie Early Access na Steamie oraz przez Xbox Game Preview w usłudze Xbox Game Pass. Abonenci tej drugiej oczywiście nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Ci zaś, którzy chcieliby kupić dostęp do gry na platformie firmy Valve, muszą liczyć się z wydatkiem 108 złotych. Nie wiemy, jaki odsetek całości stanowią jedni i drudzy, w związku z czym trudno póki co mówić o komercyjnym sukcesie (lub jego braku) – faktem jest jednak, że gra trafiła na listę bestsellerów na Steamie. Na pewno więc osiągnięta liczba robi wrażenie.

Aby podziękować graczom za wykazane zainteresowanie i wsparcie, ekipa Obsidian Entertainment zobowiązała się do regularnego wzbogacania Grounded – co miesiąc w świecie gry pojawią się jakieś nowości. Warto przy okazji wspomnieć o pozytywnym odbiorze – gra zbiera „bardzo pozytywne” recenzje na Steamie.

A czym w ogóle jest Grounded? 

Grounded to opierająca się na klasycznej mechanice gra survivalowa, którą w pełni doceni się podczas wspólnej zabawy ze znajomymi. To, co w niej nietypowe, to fakt, że akcja rozgrywa się w zupełnie normalnym świecie, tyle tylko, że obserwowanym z nieznanej perspektywy. Z jakiegoś powodu zostaliśmy bowiem zmniejszeni i nawet robaki stanowią śmiertelne zagrożenie, a co dopiero przedmioty codziennego użytku. 

Rozgrywka polega na zbieraniu surowców, tworzeniu przedmiotów i budowaniu bazy, a także unikaniu kontaktu z „gigantycznymi” owadami, a gdy już się z nimi zetknie – to także walce. Zobacz jak to wygląda, oglądając przeszło 20-minutowy gameplay… 

Zobacz gameplay Grounded – 21 minut z grą: 

Źródło: Xbox Wire, Obsidian Entertainment

Czytaj dalej o grach: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  3
  "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki"

  fajny pomysł
  • avatar
   pawluto
   2
   Pomysł genialny , wykonanie dobre. Sukces gwarantowany.
   • avatar
    steelek
    1
    Trudność 'srednia' jest dla mnie za trudna. Wlazłem w miejscówkę gdzie biegają w kolo dwa pająki i za kazdym razem kiedy probuje zlapac plecak i zwiac to mnie ubijaja te skubańce. Musialbym polapac tych thistle needles gdzies chociaz poki co nie zwrocilem uwagi na nie zeby moc sie jakos przed nimi bronic. Ale sama gra to bardzo fajny pomysł :D